Łęczna to nie stajnia, nie trzeba tu dobrego gospodarza!

Niekompetencja, indolencja i nieróbstwo. Tymi trzema słowami najchętniej opisałbym mijającą kadencję burmistrza Łęcznej. Zamiast rozwoju, nowych miejsc pracy czy rewolucyjnych inwestycji, mamy stagnację, marazm i festiwal zagrywek personalnych.
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że temu miastu potrzebny jest sprawny manager, który potrafi zarówno pozyskać środki jak i realizować inwestycje niezbędne dla rozwoju miasta i potrzebne ogółowi mieszkańców. Gospodarze z całym szacunkiem, powinni pozostać „na zagrodach”. Niestety to co mieliśmy nieprzyjemność oglądać przez ostatnie lata może posłużyć w mojej ocenie jedynie do napisania poradnika pt. jak nie zarządzać miastem.

Sposób sprawowania władzy przez łęczyńskiego burmistrza zainspirował mnie do stworzenia bloga LLE24.PL na którym od samego początku opisuję szczegóły działania miejskich instytucji. Począwszy od realizowania powierzanych im obowiązków, poprzez jawność finansów, a na kontroli procesu zatrudnienia skończywszy.

Najwidoczniej dla włodarza nie mającego dotychczas do czynienia z prawdziwą opozycją taka sytuacja musiała być bardzo egzotyczna. Po kilku miesiącach prowadzenia bloga otrzymałem informację, że włodarz złożył w prokuraturze doniesienie z (pochodzącego z początku lat osiemdziesiątych) art. 49 prawa prasowego, stanowiącego o konieczności rejestracji tytułu prasowego(LINK). PRL wiecznie żywy, a białoruskie wzorce jak widać można przeszczepić również w Polsce. Już wtedy zapowiedziałem, że nie dam sobie kneblować ust, a kolejne wpisy będą powstawały z jeszcze większym natężeniem.
Jak się później okazało, prokurator umorzył dochodzenie w sprawie przestępstwa, a wspomniany wcześniej donos będzie z pewnością jeszcze długo odbijał się czkawką dobremu gospodarzowi i ew. naśladowcom (tak, jest kolejny donosiciel, tak samo śmieszny 😉 ).

W 1989 roku z ekranów telewizorów popłynął przekaz, mówiący wprost, że komuna się skończyła, niektórym jak widać do dzisiaj bardzo trudno w to uwierzyć.

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Łęczna to nie stajnia, nie trzeba tu dobrego gospodarza!

  1. o ile mi wiadomo „starego” nie było… 😉

   A tak na poważnie, to z mojego punktu widzenia w obecnej sytuacji z Kosiarskim jest w stanie wygrać każdy, nawet najbardziej „abstrakcyjny” kandydat proponujący np. MC Donalda na placu Kościuszki.

   Pozostaje więc pytanie, kto stanie do walki o fotel burmistrza. Jeśli kandydaci się pojawią, z pewnością poznasz moje typy.

   1. Nie obrażaj tych z Maca 🙂 Dobrze by było gdyby kandydat pokazał się trochę wcześniej i dał się poznać ludziom. Pamiętaj że Teo będzie się bronił (podejrzewam, że atakiem). Kolejne pytanie jakie mi się nasuwa to czy portal lle wystarczy, by mieszkańcy dokonali właściwego wyboru. Obawiam się sytuacji niczym w Wilkowyjach: „Wójt jest zły” a na kogo będzie Pan głosował „no jak to na kogo ? Na wójta”
    Myślę, że jeżeli jest kandydat to warto by zaczynał już teraz ze swoją kampanią 🙂

    1. Myślę, że wtedy spec od promocji wraz z gospodarzem poświęciliby mu przynajmniej połowę biuletynu urzędowego, aby tylko go zdyskredytować 🙂

    2. Również zgadzam się ze zdaniem, że wskazywanie jakichkolwiek kandydatur już teraz byłoby błędem. Co do wystarczalności bloga LLE24, masz oczywiście rację. Myślę jednak, że przyszły tydzień naprawdę pozytywnie Cię zaskoczy 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.