Łęczna: W szkole podstawowej nr 2 pracuje ponad 100 nauczycieli. Ile zarabiają? (Pełna lista)

Mieszkańcy informują, że w zarządzanych przez Leszka Włodarskiego szkołach wzrasta zatrudnienie. Wielokrotnie w mailach prosiliście o zbadanie skali tych przyrostów, wskazując też na obecność kolesiostwa czy nepotyzmu. Na pierwszy ogień wybrałem szkołę podstawową numer 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.
Czego się dowiedziałem?

Szkoła podstawowa nr 2 mieści się obecnie w dwóch budynkach, na ul. Szkolnej oraz na Piłsudskiego. Na chwilę sporządzania zestawienia, nauczycieli w tej szkole jest 119 (tak, stu dziewiętnastu).
Wśród zatrudnionych nauczycieli, zgodnie z Waszymi sygnałami, znalazłem osoby spokrewnione z radnymi, urzędnikami, dzieci nauczycieli, a nawet byłych radnych.

Poprosiłem także o zestawienie pensji (w kwotach brutto) wypłacanych we wrześniu i październiku tego roku. Poniżej pełna lista:

Czy Waszym zdaniem zarobki nauczycieli w tej szkole są za niskie, odpowiednie, czy może za wysokie? Odpowiedzi możecie wpisywać w komentarzach (anonimowych) pod artykułem lub jawnych pod postem na facebooku(LINK).
Koniecznie napiszcie też, czy chcielibyście podobnego sprawdzania w innych szkołach.

PS. W związku z tym, że przez kilka pierwszych godzin dnia, powyższy wpis przeczytało kilkanaście tysięcy osób, chciałbym odpowiedzieć niektórym nauczycielom, którzy chcieliby odseparowania wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatków motywacyjnego, stażowego etc.
Nie mam zamiaru tego robić. Nikogo poza nauczycielami nie interesują poszczególne składowe wynagrodzenia. Z punktu widzenia podatnika, ważna jest jedynie globalna kwota brutto lub netto i takie będę tu prezentował.

Udostępnij ten wpis!

48 przemyślenia na temat „Łęczna: W szkole podstawowej nr 2 pracuje ponad 100 nauczycieli. Ile zarabiają? (Pełna lista)

 1. Zauważyliście, że największy ból dupy o te pensje mają sami nauczyciele? Wydało się ile zarabiają i już nie będzie można mówić, że bidulki za mało zarabiają.

 2. W sobotę mały Jarek szczuje na nauczycieli w Rzeszowie, że za dużo zarabiają a w poniedziałek ty!? Przypadek?
  Zastanawiam się nad powodem podamia danych i tak myślę, że gdyby zależało by ci na wskazaniu nepotyzmu, kolesiostwa itp wskazałbyś przykłady. A ty pokazujesz dane o wynagrodzeniu. Po, co? By szczuć na nauczycieli? To ci się zapewne udało, no i wejść masz kilkanaście tysięcy. Gdybyś choć do tych danych podał ilość uczniów, ilość klas, zerówek, itp,. Może warto było podać ile idzie z budżetu państwa ile dokłada gmina. A ty wrzucasz gołe wypłaty wiedząc, co będzie się działo. Słabe to.

  1. Jacku, odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, znajdują się w treści wpisu. Nie musisz wymyślać niestworzonych historii 😀

   I jeszcze jedno. Żeby napisać ten tekst, musiałem wystąpić do placówki z wnioskiem o udostępnienie tych informacji. Zrobiłem to dokładnie 02.11.

   1. Ci nauczyciele zawsze to samo, te same głupie argumenty. Dlaczego was nauczycieli tak bolą te dane? Bo nie można już będzie mówić że zarabiacie jedynie pensję zasadniczą bez dodatków? Skoro coś jest jawne to niech będzie jawne. Każdy w Łęcznej doskonale wie, że jest przerost zatrudnienia w jednostkach gminnych, a w szkołach tym bardziej. Bartol tylko to udowodnił.

   2. lle24.pl Zacytuję ci moją odpowiedź z FB i poczekam na odpowiedź, co takiego wykazałeś.
    Żadnych odpowiedzi nie podajesz. Piszesz, że ludzie do ciebie pisali o „przyrostach” 😄. Piszesz o nieprawidłowościach, o wzroście zatrudnienia – gdzie to wykazałeś swoim tekstem? Zacytuj,chętnie poczytam. Gdybyś chociaż zrobił zestawienie ilości uczniów, klas i nauczycieli na przestrzeni kilku lat, to może byś coś wykazał (choć to trudniejsze od ctr+c tabelki. Gdybyś podał nazwiska zatrudnionych po znajomości, byś coś wykazał. A, co wykazałeś ile zarabiają nauczyciele, choć i to nie wiadomo za ile godzin, lat pracy, kwalifikacji, itp. Chciałeś zrobić gówno burzę i zrobiłeś, chciałeś nabić sobie wyświetleń i nabiłeś. To całe twoje osiągnięcie.

    1. Nauczycielu. Bartol pisał w każdym osobnym wpisie o kolejnym przypadku nepotyzmu. Wystarczy przeszukać bloga. W Łęcznej każdy doskonale wie, że tylko w tej szkole pracuje była radna z komitetu burmistrza, partnerka radnego z komitetu burmistrza, żona byłego radnego itd. O przeroście zatrudnienia w łęczyńskiej oświacie wiedzą chyba już nawet dzieci w 1 klasie, ale wy nauczyciele dalej udawajcie ślepych i głuchych. Gdyby nie Bartol to nikt by o niczym nie wiedział, a tak wiedzą wszyscy, co was bardzo boli. I słusznie, nikt nie powie chociaż jacy to biedni jesteście.

 3. 7000 brutto, to przy 8/9 nadgodzinach, można tak pracować, ale po czasie wychodzi zmęczenie.Jako dyplomowany, z wychowawstwem, 23 h dostaję około 6400 brutto.Tym, których szczypią oczy od wakacji, ect.odpowiem …gdyby nie wakacje wielu n-li sfiksowałoby po 5/6 latach.

 4. A komentujący to widzą, że to brutto i na pewno wszyscy rozumieją co to oznacza. Ludzie to NIE JEST NA RĘKĘ!!!

  1. To zależy od wiedzy przekazanej im przez nauczycieli ale widzę, że i Ty także zbytnio nie ufasz jakości ich nauczania.

 5. Proszę napisać w jaki sposób uzyskać takie dane by każdy z nas mógł sprawdzić jak wygląda taka kwestia w interesującej go szkole. Przy następnych strajkach każdy się zastanowi czy wspierać czy być przeciwko:)
  To że jest ponad 100 nauczycieli to jedna kwestia ale druga ilu jest uczniów? Może to jakaś ogromna placówka 😀 albo istnieje jakiś inny powód takiej ilości nauczycieli?
  Artykuł krótki ale dający do myślenia nice job! 🙂

  1. Wystarczy wysłać wniosek o dostęp do informacji publicznej do wybranej instytucji. Wzory wniosków znajdziesz w sieci.

 6. Oto jedna z ofert pracy na kopalni.
  -Robotnik/ górnik do pracy pod ziemią, RG Bogdanka 1 3010 zł/ umowa o pracę.
  Burmistrzu jesteś żałosny.

 7. Są duże różnice i to pewnie dlatego społeczność nauczycieli jest skłócona. Jak widzę 5, 6, 7 tys. to też mnie skręca. Ja po 32 latach pracy, dyplomowana, nie wyciągam 5-ciu tys. brutto. To tyle nadliczbówek mają czy takie motywacyjne wysokie?

 8. Ciekawe za co te podwyżki?
  Nagle wszyscy podnieśli kwalifikacje? Niektóre osoby z krótkim stażem i podwyżka?
  Ręka, rękę myje! Śmieją się ludziom w twarz.

  1. W październiku jest dzień nauczyciela, wtedy też nauczyciele dostają nagrody czy premie. Uspokój się.

 9. Są osoby które mówią jak się załatwia pracę.i to są nie inteligentne osobniki bo gadają głośno nie pilnują jezyka.

 10. Nareszcie ktoś pokazał „biedę” nauczycieli. I trzeba mieć na uwadze że te „głodowe” pensje to tylko za 20 godzin pracy. Podczas gdy inni muszą przepracować drugie tyle a mimo nierzadko mają mniej.
  I niech już nauczyciele skończą to pier***** że muszą się przygotować i sprawdzać zadania. Dwumiesięczny urlop przeplatany dodatkowym wolnym przy każdej lepszej okazji skutecznie rekompensuje ten „syzyfowy trud”. A jeśli tak źle to niech idą do biedronki na kasę. Tam jest eldorado.

 11. To są zarobki za 20 godz tygodniowo.
  Do tego dochodzą 13tki wakacje urlopy ferie świąteczne i pakiet socjalny .
  Żeczywiście biedni ludzie .!!!

  1. No rzeczywiście, tyle fajnych bonusów, tylko jakoś niedoceniany ten zawód. Dzieci lekarzy, prawników i innych specjalistów idą w ślad rodziców, tylko dzieci nauczycieli nie chcą. Ciekawe dlaczego? 🤔

   1. Chyba nie jesteś z Łęcznej. Spójrz na tę listę, tu jest pełno dzieci nauczycieli, dyrektorów, urzędników, kierowników miejskich instytucji. To jest Łęczna właśnie. Zapytasz, gdzie są Ci z kompetencjami ale bez koneksji? Uczą w Lublinie lub ościennych mniejszych miejscowościach.

    1. Zapraszam do Końskich to samo a może gorzej mlody nauczyciel nie ma pracy bo zatrudnia się emerytów nie mających zajęcia w domu.

 12. A na jakiej zasadzie zostały upublicznione takie dane przy obecnym szeroko rozumianym RODO

  1. Doczytaj sobie proszę o RODO. Te dane są jawne i każdy podatnik ma prawo wiedzieć, jak wydawane są jego pieniądze.

 13. Jeśli myślicie, że dla nauczycieli pieniądze nie są najważniejsze, to poczytajcie komentarze od nauczycieli na Facebooku.

 14. Powiem Wam jedno. Ból tylnej części ciała u nauczycieli jest aż nadto widoczny przy okazji publikacji takich danych. Dla każdej szkoły powinno być takie zestawienie.

 15. Jak pomyślę że nauczycielom powierzam przyszłość moich dzieci, pobudzenie w nich chęci zdobywania wiedzy i odkrywanie talentów,to myślę że taki człowiek powinien być dobrze, a nawet lepiej wynagradzany, by nie przerzucał na dzieci swoich frustracji i żeby chciało mu się chcieć.

  1. Panie nauczycielu, w przedszkolach takie bajki opowiadajcie. Tam może ktoś uwierzy. Tu widać jak na dłoni, co jest dla was ważne.

  2. Nie mam nic do nauczycieli ale wszystko powinno być na miejscu w roku pracują pół roku nie potrafią lekcji wytłumaczyć rodzice muszą pomoc dziecku odrabiać pracę domową tak nie powinno być nauczyciel powinien mieć płacone za efekty pracy

 16. A jaki nepotyzm i kolesiostwo w obsłudze i administracji. Chore to jest i to bardzo.

 17. Mam nadzieję, że komentujący i piszący artykuł wiedzą co oznacza kwota brutto 🙂 A żeby było rzetelnie to powinno być wyszczególnione na zarobek zasadniczy plus dodatki, np. motywacyjny i stopień awansu. A tak trochę zalatuje pisowską szczujnią…

  1. Droga Mirko, uwierz mi proszę, że wszelkie dodatki, czy wartość wynagrodzenia zasadniczego interesują wyłącznie nauczycieli.
   Cała reszta czytelników (a jest ich tu zdecydowana większość) jest zainteresowana pensją brutto lub netto. Taką też podaję.
   PS. Skoro w oczach wielu mam już tę złotą legitymację członka PISu, to szczujnią musi być czuć 🙂

   1. Z tym, że większość czytelników nie wie pewnie co oznacza brutto i netto. Gdyby wiedzieli to by się tak nie cieszyli. Proponuję zrobić tabelki z wynagrodzeniem posłów, senatorów, albo lekarzy czy hydraulików. To byłyby kwoty…Jakos większości nie przeszkadza że za 5-10 minut wizyty u lekarza płaci 200 zł i więcej.

    1. Dlaczego większość nie wie? Bo tak ich uczyliście. I czego jeszcze chcecie? Tylko kasa się dla was liczy. To widać.

 18. Patrzę na te nazwiska i zastanawiam się czy tu takie same konkursy są, jak w naszym urzędzie.

  1. Otóż nie takie same bo zatrudniając do szkoły odbywa się to bez konkursów 🙂

 19. Zobaczcie na komentarze na facebooku, ciało pedagogiczne dosłownie zes#ało się o te tabelki. Robisz to dobrze Bartol.

  1. Widać, że kultury nikt nie nauczył, ale nie ma co wymagać od anonimów, którzy musieli przeżyć piekło w szkole. Tak się wszyscy znęcali, gnębili o oceny, a wystarczyło skończyć 18 lat i opuścić szkołę, do tej pory zacisnąć zęby i pojawiać się tam – może byś się czegoś przydatnego nauczył np.jakich rzeczy nie pisać w Internetach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.