Łęczna: Włodarski chce kolejnych podwyżek. Tym razem śmieci!

Ci bardziej spostrzegawczy z Was pewnie już wiedzą. Pozostałych informuje, że dzisiaj, 9 minut przed zakończeniem pracy urzędu miejskiego (nie pracują też 07.01) i przed długim weekendem, na stronie ratusza pojawiła się niespodziewanie informacja o sesji rady miejskiej zwołanej na szybko, na wniosek… „skaczącego” Leszka. Kiedy?

Posiedzenie ma się odbyć już w najbliższą środę (12.01) i nie będzie skomplikowane, bo temat jest tylko jeden – śmieci, a w zasadzie podwyżka opłat (LINK). To już trzecie podejście urzędu do wprowadzenia podwyżek. W listopadzie radni nie zgodzili się na podwyżki(LINK), a w grudniu zdjęli ten punkt z obrad.
Poniżej propozycja zapisu uchwały zaproponowanej przez ratusz:

Proponowana jest więc podwyżka opłat za śmieci z obecnych 17 PLN za osobę do 21 PLN.
Jak pewnie pamiętacie, na listopadowej sesji zahamowali podwyżkowe zapędy Włodarskiego i nie zgodzili się na podniesienie opłat podatków(LINK).
Miejmy zatem nadzieję, że i tym razem radni staną na wysokości zadania i nie zgodzą się na drenowanie portfeli mieszkańców.

I jeszcze informacja ze strony ratusza, z datą i godziną publikacji:

Tradycyjnie będzie prowadzona transmisja on-line z sesji. Link do transmisji podam w środę (12 stycznia 2022).
Lokalne pseudo-media oczywiście przemilczą tę kwestię, prośba zatem o udostępnianie tego artykułu(LINK), tak aby jak największa liczba mieszkańców mogła się z nim zapoznać.

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Łęczna: Włodarski chce kolejnych podwyżek. Tym razem śmieci!

 1. A kiedy audyt w komunalnej?
  Poznajmy ciekawe nazwiska i zajmowane przez nich stanowiska.
  Co kto W PGKiM robi jakie zajmuje stanowisko, tak panie burmistrzu. Nie oszukujmy się, Radni powinni wiedzieć komu mieszkańcy płacą za nic nierobienie. Panie radny Kot##a niech pan dopyta.
  Panie Prezesie czas pojawić się na radzie miejskiej i poopowiadać radnym.

  1. To jest bardzo dobre pytanie. Nikt nie powinien występować o jakiekolwiek podwyżki bez przeprowadzonego audytu w PGKiM. Łęczyńskie pseudo media oraz sam Włodarski kłamali, mówiąc o audycie. Prawdą jest, że w spółce nie było przeprowadzonego, żadnego specjalnego audytu ponad te, które co roku (od lat) przeprowadzają… te same firmy 🙂

 2. Niech sobie sam podniesie opłatę za śmieci. Nie udało się z podatkami to próbuje ze śmieciami.

 3. Ot, cwaniaczek w małym garniturku. Zobaczymy jak zachowają się radni w tej kwestii.

 4. Ledwie się człowiek dowiedział, że burmistrz dostał ponad 7 kafli podwyżki, a już chce nam opłaty podnosić.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.