Łęczna: Burmistrz bez podwyżki pensji, mieszkańcy bez podwyżek podatków! [Video]

Na taką sesję czekałem od 11 lat. Dzisiaj nie liczyły się lokalne układy i głosowania pod dyktando włodarza, dziś liczyli się mieszkańcy i to oni wygrali!
Radni miejscy nie zgodzili się nawet na minimalną podwyżkę pensji „skaczącego” Leszka. Jednocześnie zagłosowali przeciwko podwyżkom podatków lokalnych.

Rada miejska to nie maszynka do przyklepywania, grzmiał podczas sesji radny dr. M. Fijałkowski.
Jak się okazało, radni tym razem zdecydowali się nie wspierać podwyżkowych pomysłów włodarza i zagłosowali przeciwko podwyżkom podatków lokalnych. Oznacza to, że w przyszłym roku podatek od nieruchomości, rolny i od środków transportu pozostaną na tym samym poziomie. Włodarski także nie otrzyma podwyżki, ponieważ radni nie zdecydowali się nawet na minimalny wzrost określony rozporządzeniem rządu.
Radni postanowili też przenieść dyskusję i głosowanie w sprawie opłat za śmieci na grudniową sesję. Jak stwierdzili, nie mieli wystarczającej ilości danych (wyliczeń), żeby zając się tą kwestią dzisiaj.

Poddenerwowani całą sytuacją urzędnicy i radni (pracujący u burmistrza) zaczęli podważać działania większości i pytali o następstwa braku podwyżek (tak byli tacy). W odpowiedzi, skarbnik urzędu otrzymała kilka prostych rad:

Finalnie, nie dość, że radni nie zdecydowali się na drenowanie kieszeni mieszkańców, to postanowili pójść dalej i podwyższyć wynagrodzenia pracownikom urzędu miejskiego. Być może nie wiecie ale od kilku lat, poza Grzegorzem Kuczyńskim (który „dziwnym” trafem awansował zaraz po wyborach), żaden z pracowników ratusza nie otrzymał choćby inflacyjnej podwyżki. Ten pomysł bardzo nie spodobał się „skaczącemu” Leszkowi, który stwierdził, że nie ma na nic pieniędzy ale stara się je znaleźć (od kilki lat bez skutku). Radni znaleźli.
A oto co usłyszał w odpowiedzi na swoją niemoc:

Na koniec radni znaleźli pieniądze dla GKS Górnik Łęczna dla drużyn młodzieżowych sekcji piłki nożnej kobiet – 10 000 PLN oraz dla MGKS Gwarek Łęczna – 15 000 zł.
Oba podmioty od miesięcy prosiły o te niewielkie dofinansowanie. Oczywiście Włodarski odpisał im, że pieniędzy już nie ma. Ale zdarzył się kolejny cud na tej sesji. Radni pieniądze znaleźli i zabezpieczyli w budżecie. Cuda prawdziwe cuda…

Wracając do pytań radnych zależnych od burmistrza o następstwa braku podwyżek podatków, odpowiedź mogła być tylko jedna:

Jak powiedział radny dr M. Fijałkowski „Skutkiem braku podwyżek podatku będzie pozostawienie w kieszeni mieszkańców Łęcznej oraz łęczyńskich przedsiębiorców większej ilości pieniędzy”

Warto było tak długo czekać na taką sesję.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

15 komentarzy do artykułu "Łęczna: Burmistrz bez podwyżki pensji, mieszkańcy bez podwyżek podatków! [Video]"

 1. Jerzy pisze:

  Straż miejska do likwidacji .dr M. Fijałkowski na Burmistrza .Łęczna w rankingu na 20 miejscu ,taka mała gmina Wisznice na 14

 2. Artur Stec pisze:

  Nagrodę dostaję się za prace.Na dzień dzisiejszy słabo wychodzi kierowanie GMINĄ. W rankingu miast w województwie jesteśmy na 20 miejscu WNIOSEK Pan Burmistrz naszą Gminę wprowadza w kłopoty finansowe podpiera się sprzedażą MAJĄTKU GMINY. W końcu działki się skończą i co DALEJ

 3. Wgw pisze:

  😪😪😪

 4. AnnaMaria pisze:

  Sprawozdanie SM nie do przyjęcia Niestety żaden program naprawczy w SM nie funkcjonuje Pani komendant:”nie mogę w tej chwili odpowiedzieć”,”muszę sprawdzić e komputerze,w ewidencji”itp,itd,kompletny brak przygotowania na sesję.Zmarnowane środki finansowe na utrzymanie SM.Wstyd totalna porażka!

 5. obserwator pisze:

  W pseudomediach cisza jak makiem zasiał. Mają problem.

 6. Paweł pisze:

  Szkoda biedny Pan Burmistrz taka kasa mu przeszła koło nosa. Tu same sukcesy w pracy – drogi na ostatniej wsi wyasfaltowane, kładki postawione, miasto kwitnie łąkami i co jeszcze ??? Trzeba było zostać starostą tam się kasę bierze a nie tu użerać się z tą bandą młodych wilków którzy zaraz wszyscy będą na Burmistrza startować !! 🙂

 7. Ferdynand K. pisze:

  Nie dał burmistrz dała rada.
  Wszystko drożeje burmistrz chciał 6000 zł dla siebie nie dostał nic.
  Mówiąc dzień dobry do burmistrza Waszego szefa, spójrzcie mu w oczy.
  Ale z niego CH.. nie dał by Wam nic -pracownikom urzędu podwyżki ani grosza.
  Tak go broniliście ….. a on wszystkich ma za nic.
  Komendant Straży Miejskiej – jej wypowiedzi – jakaś porażka.
  Przez lata na nierobów wydawane pieniądze.
  Koniec z tym wyzyskiem.
  Brawo dla Radnych a Skarbnik Urzędu do wymiany.

 8. ABC pisze:

  Leszek odejdź, ty nawet nie wiesz po co tam siedzisz. Fijałkowski pozamiatał cię w kilka minut.

 9. Monika pisze:

  teraz Kuczyński (Łęczna24) i Kulig (Wspólnota) mają trudny orzech do zgryzienia. Jak napisać, że to jest złe dla mieszkańców 🙂

  • Bartol pisze:

   Tak, tak jutro przeczytasz ile to Łęczna straciła, bo akrobata podwyżki nie dostał 🙂

 10. WGW pisze:

  trzeba przyznać, że Fijałkowski pozamiatał

 11. W pisze:

  1:20:50 na nagraniu zaczyna się cyrk w którym głównym bohaterem jest STRAŻ MIEJSKA w Łęcznej, wstyd, co to ma być? Tak wygląda służba? Teraz już wiem dlaczego strażnik potrafił powiedzieć mi do telefonu „a co Panu przeszkadza że auto stoi na zakazie parkowania”.

  O zgrozo!

 12. W pisze:

  Panie Fijałkowski – Pana wypowiedzi to miód dla moich uszu, brawo! Brawo!

  Straż miejska w Łęcznej do natychmiastowej likwidacji !!!

 13. uczen pisze:

  Bardzo przykro się patrzy na Pana Włodarskiego. On nic nie może, nic nie wie, nie ma podstawowej wiedzy. Może rzeczywiście powinien zrezygnować.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes