Łęczna: Włodarski świętował rocznicę nadania praw miejskich z ludźmi, którzy spalili podpisy za jego odwołaniem. Mieszkańców i radnych nie zaprosił! [Zdjęcia]

Mimo, że Włodarski wiedział o obchodach rocznicy nadania praw miejskich organizowanych 8 stycznia, dzień wcześniej zorganizował swoje obchody. Nie zaprosił na nie ani mieszkańców, ani radnych. Przed pomnikiem oprócz niego, pojawili się ludzie, którzy spalili ponad 2000 podpisów za jego odwołaniem. Ten obraz mówi więcej niż tysiąc słów!

Podczas jednej z ostatnich sesji rady miejskiej, radny Piotr Winiarski zaprosił wszystkich obecnych na uroczyste świętowanie rocznicy nadania praw miejskich Łęcznej, w dniu 8.01.2023(niedziela).
Mimo to, nasz lokalny akrobata postanowił sam zorganizować własne obchody. Dzień wcześniej, 7 stycznia (w sobotę), po cichutku i bez rozgłosu, odbyło się składanie wieńców pod pomnikiem założyciela miasta. Zaproszenia na „Leszkowe” wydarzenie nie znalazłem na stronie urzędu, nie otrzymali radni i sołtysi (z którymi rozmawiałem), a także mieszkańcy. No może nie wszyscy, bo na miejscu pojawił się ludzie, którzy kilka miesięcy temu spalili ponad 2000 głosów za odwołaniem Włodarskiego w referendum(LINK). Jak wiemy, chwilę później organizator spalonego referendum Artur Stec, doczekał się remontu drogi pod swoim domem. Z resztą, szkoda słów, niech przemówi obraz:

Pozostali ludzie na zdjęciu to ludzie związani z PSLem i 2050 S. Hołowni (tego od wycofania gotówki z obiegu). Prawdziwy dream team! 🙂

Dla porównania, możecie teraz zobaczyć kilka kadrów z niedzielnej uroczystości, na której tłumnie zjawili się mieszkańcy, strażacy i radni. Bo otrzymali zaproszenie.

Myślicie pewnie, że Leszek nie przyszedł na oficjalnie ogłoszone obchody 8 stycznia? Nic bardziej mylnego. Jest! Zobaczcie! Znalazła się „zguba”.

Niech mi ktoś odpowie, po co była ta szopka dzień wczesśniej? Napiszcie w komentarzu 🙂

Gdyby się uprzeć, to w sumie można tłumaczyć to tak, że skoro rocznica wypadała dokładnie 7 stycznia, to Leszek z braćmi Stec i Słowikiem (tym od kupowania głosów w wyborach) porozumieli się… no nie wiem, telepatycznie, by o tej samej porze pojawić się z wieńcami na ul. Piłsudskiego? A może tylko przechodzili… z tragarzami 🙂

PS. Tak się zastanawiam, czy w Łęcznej jest jeszcze ktoś, kto uważa, że referendum nie zostało ustawione/sprzedane* 🙂
*niepotrzebne skreślić.

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Łęczna: Włodarski świętował rocznicę nadania praw miejskich z ludźmi, którzy spalili podpisy za jego odwołaniem. Mieszkańców i radnych nie zaprosił! [Zdjęcia]

  1. Bartol, zauważ jeszcze jedną rzecz. Na uroczystościach w niedziele, burmistrz był z rodziną. W sobotę ze Stecami i Słowikiem był sam. Może rodzina wstydziła się takiego towarzystwa?

  2. Nie traćcie nadziei. To tzw. zaplecze ma na FB stronkę stowarzyszenia Gmina Spiczyn [cut]😅 co prawda odzew miejscowych jest marginalny ale się bawią.

  3. A może za Leszkiem nie stoi już Wspólna Sprawa? Kuczyński też zaczął się kleić do Hołowni. Przypadek? Może Leszek wystartuje z PSL-Holownia, bo przecież swojego zaplecza on już nie ma.

  4. Mam inną teorię. Ci ludzie od palenia podpisów, to ostatni bastion poparcia burmistrza. Do tego doprowadził sam i nie ma się co dziwić.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.