Łęczna: Wymusiła pierwszeństwo. Ranny motocyklista!

W środę 31.08 przed godziną 14.00 łęczyńscy policjanci zostali poinformowani o wypadku drogowym do którego doszło na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym w Łęcznej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 54-letnia mieszkanka Łęcznej kierująca pojazdem marki Toyota nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Honda.

W wyniku zderzenia pojazdów 32-letni mieszkaniec gminy Izbica kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do łęczyńskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, wyobraźnię i szczególną ostrożność podczas poruszania się po drodze. Stosowanie się przez wszystkich do przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek to elementy, które pozwolą na bezpieczne poruszanie się po drogach. Pamiętajmy, że kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku lub zderzenia z innym pojazdem czy też przeszkodą, jest odzież ochronna, tj. kurtka i spodnie motocyklowe, właściwe buty, rękawice oraz kask.

Udostępnij ten wpis!