Łęczna: Zniszczyli ponad 20 grobów. Nie odpuścili nawet dziecięcym nagrobkom!

Jak podają czytelnicy wąsatego bloga, w nocy z 7 na 8 stycznia br. nieznani, jak dotąd sprawcy, weszli na teren cmentarza, znajdującego się przy kościele św. Barbary w Łęcznej i uszkodzili ponad 20 nagrobków. Ucierpniały nawet pomniki najmłodszych dzieci.

To bydło, nawet zwierzęta tak się nie zachowują – mozna usłyszeć od mieszkańców Łęcznej.

Kilka pomników zniszczono łamiąc górne płyty pokrywające groby. W pozostałych elementy grobowców zostały poprzesuwane. Najwięcej zniszczeń znajduje się w tej częsci cmentarza, gdzie pochowane są dzieci.

Przed południem zarządca cmentarza, ksiądz Janusz Rzeźnik powiadomił o dewastacji nagrobków komendę powiatową policji w Łęcznej.
Do chwili obecnej na miejscu pracują policyjni technicy, którzy próbują znaleźć ślady, które doprowadzą śledczych do sprawcy lub sprawców zniszczeń.

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Łęczna: Zniszczyli ponad 20 grobów. Nie odpuścili nawet dziecięcym nagrobkom!

 1. Miejmy nadzieję, że odnalezienie cmentarnych bandytów to priorytet dla naszej policji?
  Jak taka matka, czy ojciec po odnalezieniu syna drania spojrzy sąsiadom w oczy?
  „Oby”- odpukać 🙁 nie okazało się, że są to „(dzieci)” znanych łęczyńskich i szanowanych mieszkańców 🙂
  A teraz do Was drodzy rodzice!. Oczywiście nie wiedzieliście gdzie tamtej nocy był Wasz syn?. – Mówił Wam że był u kumpla, czy z kumplami?
  Czas pokaże, cierpliwie czekajmy na działania policji.

 2. pierwszy do ukarania jest zarządzający ks,Rzeźnik —-przykro że nie dba o;;;;zamykanie cmentarza ””porządek ””wysypanie żwirkiem alejek .”’oznaczenie numeryczne kwater”’
  za to pobierania kasy TO NUMERANT1.opłaty za grób ”’e.c.t…..po deszczu suchą nogą w kaloszach nie przejdziesz NAJWAŻNIEJSZE ŻE ZA OWE USŁUGI NIE SĄ WYSTAWIANE FAKTURY —A GDZIE VAT —–TEGO TE KSIĘŻULO NIE PŁACI —-A GDZIE MIESZKA NA KSIĘŻYCU?
  OSOBOM ZNISZCZONYCH NAGROBKÓW WYRAZY WSPÓŁCZUCIA

  1. Ja to jakbym takiego złapał to bym najpierw zwołał rodzicow tych dzieciaczków nienarodzonych 🙁 i bym kazał spojrzeć im prosto w oczy już jak zwierzęta z lasu uciekają do miasta to jedzenia szukają i nie rozp. Tak jak ty czy ona bo nie wiem kim jesteś takiego najlepiej by było jak by twój wizerunek ujawnili żeby wszyscy zobaczyli co to za znajduch zobaczymy jak się policja teraz wykaże bo pewnie jak ktoś im cyna nie da to nie znajdą takie małe miasto to już dawno powinien być złapany jeszcze taka okolica okamerowana a tu nic najlepiej drozdzowki na rekowisku wpier..dalac z solidem jak już tak spicie w tych samochodach na rekowisku obok Tesco to mogli byście koło cmentarza staneli może akurat by wpadł będą teraz szukac ofiary i jeszcze jedno do księdza Rzeznika zobacz ojcze jak Rzeź przez ciebie czego tu nie ma żadnego grabarza czy struza nie wiem cmentarz jest niezadbany robicie ulice chodniki galerie a takiego malutkiego cmentarza nie umiecie ogarnąć szacunku do zmarłych tam jest powódź jak się wchodzi nieraz tragedia ci na górze co są w. Tych urzędach miasta powinni się tym zająć a nie kamienie. Kładziecie jako pomniki połowę cmentarza ma nowy mur a. Drugie nie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.