Ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Gdzie zaszczepimy się w Łęcznej?

Na wąsatą skrzynkę coraz cześciej trafiają pytania o szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienia w Polsce ruszyły 27 grudnia. Obecnie dotyczą grupy zero, czyli personelu sektora ochrony zdrowia (medycznego i niemedycznego, administracji) oraz rodziców wcześniaków. W najbliższym czasie jednak ze szczepienia będa mogły skorzystać kolejne grupy.

Od 25 stycznia zaszczepić się będą mogły osoby z pierwszej grupy. W pierwszej kolejności seniorzy powyżej 70 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej, potem osoby powyżej 60 lat, nauczyciele i służby mundurowe.
Zapisy dla osób powyżej 70 lat ruszą od 15 stycznia. E-skierowania dla tej grupy wystawione zostaną automatycznie, według PESEL. Wspomniane osoby będą mogły zarejestrować się na szczepienie albo korzystając z infolinii NFZ 989, albo przez internet, korzystając z Internetowego Konta Pacjenta lub po prostu dzwoniąc do punktu szczepień.

Gdzie będziemy mogli można zaszczepić się w Łęcznej?

Na chwilę obecną mamy 4 zarejestrowane punkty:

1. Punkt szczepień na ul. Jasminowej – D. Boruch, A. Łukasik B. Piotruk, H. Romanek- Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej LEK- MED 3-Spółka Partnerska Lekarzy

2. Punkt szczepień na ul. Wacława Jawoszka – SPÓŁKA CYWILNA „SALMED” W SKŁADZIE: J.KOSTECKA, K.SABARAŃSKA, B.TETIURKA, D.WINIARSKA

3. Punkt szczepień na ul. Krasnystawskiej – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej (szpital powiatowy)

4. Punkt szczepień na ul. Staszica – E.KRZYSIAK, Ż.GUT, A.SOLECKA, E.WÓJTOWICZ,- NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ.LEK-MED 2 – SPÓŁKA PARTNERSKA LEKARZY

Lista jest stale aktualizowana. Możecie ją sprawdzać na tej stronie (LINK)

Na koniec jeszcze jedna odpowiedź na Wasze pytania o to, czy zamierzam się szczepić. Tak, zamierzam. Nie chciałbym jednak do tego nikogo namawiać lub zniechęcać, to indywidualna decyzja każdego z nas.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Gdzie zaszczepimy się w Łęcznej?

  1. Moim zdaniem żaden nauczyciel nie powinien pójść do szkoły bez szczepienia !, Nauczyciel w czynnym dziś !!! przedszkolu nie ma dodatku a powinien ! i być jak służba zdrowia w pierwszej grupie ryzyka i jako jeden z pierwszych zaszczepiony. ( dodatkowe wynagrodzenie , gdzie te samorządy ? burmistrz ? a w dobie nic nierobienia zastępce zatrudnia)
    A teraz tu jakieś badania nauczycieli , szkoda czasu i pieniędzy! Szczepić > a administracja jak sie pozamykała to jeszcze poczeka nic im się nie dzieje, chyba że w markecie się załapią na covida jak większość z nas.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.