Łęczyńska drożyzna dotarła do mieszkańców bloków! Szukają winnych!

Tradycyjnie jako pierwsi podwyżki cen wody i śmieci odczuli mieszkańcy domów jednorodzinnych. Pozostała część mieszkańców naszego miasta właśnie wyciąga ze skrzynek pocztowych zawiadomienia o podwyżce czynszów. Woda i śmieci mocno w górę!
Ku uciesze Skaczącego Leszka, cześć mieszkańców zrzuca winę za podwyżki na spółdzielnie mieszkaniowe! Czy słusznie?

„Od lutego do dzisiaj nagminnie przychodzą Nam podwyżki za czynsz. Niby za każdym razem po kilka złotych na mieszkańca, ale po kilku miesiącach robi się z tego ładna kwota. I moje pytanie, czy My mieszkańcy spółdzielni nie możemy nic z tym zrobić, czy nie możemy się temu jakiś przeciw wstawić.? Ja rozumiem żeby jeszcze klatki były zadbane, trawniki koszone tak jak trzeba.
A tu ani jedno, ani drugie a Pani wielka prezesina robi z Nami co chce”
– pisze jeden z mieszkańców na internetowym forum.

Dość szybko sprawa została podchwycona przez nie do końca zorientowanych mieszkańców, którzy bardzo szybko wskazali winnego podwyżek – To prezes spółdzielni!
Niestety pudło!

Od prawie 10 lat prowadzę wąsatego bloga aby przekazywać mieszkańcom informacje o tym co wyprawiają miłościwie nam panujący bezradni radni oraz burmistrz. Jak pewnie wiecie, przed jego powstaniem mieszkańcy otrzymywali jedynie informację że „Radni uchwalili”. Anonimowo, bez nazwisk, bez odpowiedzialności. Jak widać sporo musi jeszcze wody upłynąć, żebyśmy zaczęli myśleć.

W sprawie podwyżek chciałbym wyjaśnić, że za śmieci zapłacimy dwa razy więcej, bo taka uchwała została przegłosowana przez naszych radnych! Chcecie wiedzieć których? Proszę bardzo! Wszystkie wymienione poniżej osoby głosowały za podwyżką:
Marzena Florek, Andrzej Grzesiuk, Piotr Kotuła, Jarosław Łuczyński, Krzysztof Matczuk, Halina Mazurkiewicz, Renata Okoń, Antoni Pasieczny, Łukasz Sawicki, Teodozja Syta, Danuta Szychta-Zagwodzka, Michał Targoński.
Co ciekawe, niektórzy z tych radnych głosowali za podwyżkami również w poprzedniej kadencji. Jednak jak widać ich wyborcom to nie przeszkadza.

Podwyżka cen wody i ścieków została nam zafundowana przez Kosiarskiego, Włodarskiego i prezesa PGKiM Martyna. Chcecie się dowiedzieć jak wysoka podwyżka będzie w przyszłym roku? Przeczytajcie ten wpis (LINK). Tak w przyszłym roku będzie kolejna podwyżka cen wody!

No dobra ale przy okazji Tych dużych podwyżek, Spółdzielnie też doliczają swoje „drobne opłaty manipulacyjne”. Dlaczego? Może warto sprawdzić, kto zarządza w tych spółdzielniach. Weźmy na tapetę spółdzielnię Batory. Obecna rada nadzorcza wygląda tak:
1. Małek Jerzy
2. Brzozowski Marian
3. Wójcik-Konopka Grażyna
4. Skibiński Jan
5. Cholewa Roman
6. Medyński Roman
7. Czuryszkiewicz Stanisław
8. Kamińska Joanna
9. Michalak Wincenty

Coś Wam mówią te nazwiska? Większość powiązana jest wprost z ekipą Kosiarskiego/Włodarskiego. Przewodniczącym rady jest nawet wieloletni sekretarz urzędu miasta Jerzy Małek.
Dalej nie wiecie skąd się biorą podwyżki? Kto tych ludzi wybrał? Oczywiście Wy! Jeśli nie przychodzicie na zebrania, to dajecie przyzwolenie na takich przedstawicieli.

Kończąc już ten przydługi wpis mam jeszcze apel. Drodzy czytelnicy, żeby zmienić cokolwiek w Łęcznej trzeba najpierw rozbić funkcjonujące w mieście układy. Bez tego, mogę sobie tutaj pisać kolejne 10 lat, a wynik będzie podobny. Czas się wreszcie obudzić! Za podwyżki opłat nie odpowiadają anonimowi ONI. To osoby znane z imienia i nazwiska i warto o tym pamiętać skreślając krzyżyk przed urną wyborczą.

Co ciekawe, na podwyżki opłat oburzają się dokładnie wszyscy od lewa do prawa. Oczywiście wśród oburzonych są także wyborcy Wspólnej Sprawy Włodarskiego i Kosiarskiego. Może więc warto aby choć w tej kwestii milczeli.

Udostępnij ten wpis!

11 przemyślenia na temat „Łęczyńska drożyzna dotarła do mieszkańców bloków! Szukają winnych!

 1. Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jest taki dziwny odbiór segregowanych śmieci w Łęcznej? Ładują wszystko do jednej śmieciary. Szkło, papier, bio i resztę. Czy wszędzie tak jest?

 2. A co z votum nieufności, przecież w tym przypadku możemy się na to powołać. Zrobić zebranie, odwołać tą całą łęczyńską mafię i wybrać nowych przedstawicieli. Tylko pozostaje jeszcze PGKiM, z nimi też coś trzeba zrobić, bo inaczej będziemy kręcili się w kółko.

 3. A co z dezynfekcją wiat śmietnikowych? Czy chociaż raz widziały one wapno czy inny środek bakteriobójczy? Za takie pieniądze to powinno być chociaż schludnie, a nie smród na kilometr…

 4. To masakra w naszym mieście nie wszyscy pracują w kopalni A podwyżki idą pod górników to jest zgroza woda najdroższa w Łęcznej niż w Warszawie to o czymś świadczy robią co chcą

   1. Górnicy pracujący w lubelskim zarabiają 2-3 razy więcej od tych pracujących w spółkach i wykonujących cięższą pracę, i tak jest to elita. Na szczęście nie o tym jest ten post, bo na ten temat też jest bardzo dużo do powiedzenia

 5. 1. Małek Jerzy
  2. Brzozowski Marian
  3. Wójcik-Konopka Grażyna
  4. Skibiński Jan
  5. Cholewa Roman
  6. Medyński Roman
  7. Czuryszkiewicz Stanisław
  8. Kamińska Joanna
  9. Michalak Wincenty
  Mój Boże patrząc na te nazwiska twierdzę, że żadnego roku 1989 nie było bo komuna nadal tu jest!!! Te osoby powinny być skazane na dożywotnią banicję.

  1. I o to jest pytanie. Choć niektórzy to nigdy nie zrozumieją, bo przecież dzięki tym „czerwonym wieprzom” oni lub ich rodziny mają pracę w gminnej administracji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.