Łęczyńskie szkoły uratowane? Organy nadzoru sprawdzą wypłacalność powiatu! Konferencja posła Sobonia

Blady strach padł na zarządzających powiatem łęczyńskim. Wizja utraty stołków przestała być już tylko mglistą przepowiednią. Sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media oraz posłowie z regionu. Zarówno starosta jak i zarząd po cichu wycofują się z likwidacji ZSG. To jeszcze nic, członek zarządu powiatu Grzegorz Kuczyński (ten od żony w mopsie) wskazuje dzisiaj, że to nie był jego pomysł, a winę zrzuca na Regionalną Izbę Obrachunkową. Tylko czekać aż stwierdzi, że nie zna Kosiarskiego 🙂
Tymczasem starostwo w oficjalnym piśmie przyznaje, że autorem uchwał likwidacyjnych jest właśnie zarząd powiatu (czyli: Roman Cholewa, Dariusz Kowalski, Grzegorz Kuczyński, Paweł „nie dla pieniędzy” Wójcicki i Krystyna Wiśniewska). Żaden inny radny nie zgłaszał do nich poprawek. Poniżej dokument ze starostwa:

To kłamstwo miało naprawdę krótkie nogi 🙂

Po nagłośnieniu sprawy likwidacji łęczyńskich szkół, zawrzało nie tylko wśród mieszkańców. Pojawiły się też ogólnopolskie media, a interwencję w sprawie finansów powiatu zapowiedział poseł Artur Soboń (PIS). Na wczorajszej konferencji prasowej. Poprosił Regionalną Izbę Obrachunkową, aby sprawdziła, na ile realne są zapowiedzi władz starostwa, że pospinają budżet w przyszłym roku.

W wypadku stwierdzenia przez RIO nieprawidłowości, wojewoda może przekazać władzę w powiecie komisarzowi. Dotychczasowe władze utracą wtedy zajmowane dziś stanowiska.

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „Łęczyńskie szkoły uratowane? Organy nadzoru sprawdzą wypłacalność powiatu! Konferencja posła Sobonia

  1. Dawać komisarza. Młodzieży życzę sukcesœw w nauce belfrom spokoju i stabilizacji.A nam łęcznianom mądrych wyborów za rok w wyborach.

  2. Nie bardzo jest nastrój do świętowania. To co się dzieje w naszym powiecie to nie jest normalne. Nikt nie powinien czuć się zwycięzcą ani pokonanym. Nie potrafimy się dogadać, ciągle tylko kłamstwa i podpuszczanie jeden na drugiego. Smutne….A nawet gdybyśmy chcieli świętować – to za co?

    1. Właśnie dlatego wszelkiej maści oszustów/kłamców należy wskazywać palcem, a ich zachowanie piętnować. Nie ma obszaru w którym można porozumieć się z oszustem.

      1. Dlatego dzięki Ci za możliwość swobodnej wypowiedzi. Może na razie jesteśmy mniejszością ale mam nadzieję, że dojdzie do głosu rozsądek i przyszłe wybory mieszkańców to pokażą.

  3. W końcu jakieś przyjemne informacje, które człowiek czyta z uśmiechem na twarzy. Brawo dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów. Nie poddawajcie się. Już widać rezultaty pracy:) Nie dajmy zniszczyć tej cudownej naszej szkoły. ZSG! ZSG! ZSG!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.