Barbórka w ZSG z „niespodzianką” dla włodarzy w tle! [Zdjęcia]

Takiego obrotu sprawy, likwidatorzy łęczyńskiej oświaty z pewnością się nie spodziewali. Po zakończeniu planowanego przebiegu piątkowych uroczystości z okazji Barbórki, uczniowie ZSG zaapelowali o nielikwidowanie szkoły, a następnie zaśpiewali,
że „Burzyć tak łatwo jest to fakt, budować lepsze trudno tak. Ratujmy szkołę ten nasz świat. Te mury ważne dla nas tak Niech one rosną, rosną w siłę i ocalą szkolny świat” Nikt ze zgromadzonych nie miał wątpliwości, do kogo skierowane są te słowa.

O TYM WAZELINIARZE ŁĘCZYŃSKIEJ WŁADZY NIE NAPISZĄ!

O nielikwidowanie ZSG zaapelował także jej dyrektor oraz przewodniczący związku zawodowego górników w Polsce.
Świętowanie Barbórki powinno być radosne, tymczasem, łęczyńscy włodarze, swoimi decyzjami sprawili, że może być to ostatnia Barbórka w ZSG.

Po wysłuchaniu apelu, brawo bili zarówno Kosiarski jak i Cholewa. A co! 🙂 Od braw powstrzymał się jedynie były pracownik „dobrego gospodarza”, a obecnie w-ce starosta Dariusz Kowalski. Przypomnę, że razem z Cholewą i Kuczyńskim (tym od żony w mopsie), przekonywał do podniesienia ręki za przyjęciem uchwały likwidującej ZSG.

Macie jeszcze wątpliwości co zamierzają zrobić?

Chwilę po oficjalnych uroczystościach, z pola widzenia świątujących zniknęli zarówno Kosiarski jak i Cholewa. Nie zostali na organizowanym poczęstunku. W sumie rozumiem. Nie mogliby patrzeć w oczy nauczycielom i uczniom, jednocześnie wiedząc co planują zrobić ze szkołą.

Coś się jednak zmieniło! Przez lata dyrektorzy szkół zależnych od Kosiarskiego, przyzwyczaili nas, że jedyne na co mogą się zdobyć, to wręczanie kwiatów władzy. Wygląda na to, że większa świadomość i doświadczenia związane z poprzednio likwidowanymi placówkami oświatowymi w Łęcznej, nauczyło zarówno nauczycieli i uczniów, że nie warto być biernym. Bierność to akceptacja urzędniczej patologii, która od wielu lat jak nowotwór toczy Łęczną.

Oficjalnym (forsowanym przez władze) powodem likwidowania trzech szkół są oszczędności. Z oficjalnych wyliczeń wynika, że jedna wielka szkoła dałaby oszczędności rzędu 420 000 PLN rocznie. Tymczasem za ścieżkę rowerową, nowy asfalt i „koński” wodociąg, czyli inwestycje przy ul. Polnej (przy której mieszka Kosiarski) łęczyńscy podatnicy zapłacili ok. 2 000 000 PLN! (Dwa miliony złotych)
No to macie swoją oszczędność przez duże „O”.
Z początkiem grudnia, nauczycielom z powiatowych szkół wypłacono świąteczną pensję pomniejszoną o ok. 60%. Wyobrażacie sobie organizacje świąt (lub zwyczajną egzystencję) za niecały tysiąc złotych? Wesołych świąt urzędasy! Z pewnością jesteście dumni!

Władza straszy także wprowadzeniem zarządu komisarycznego w powiecie. Ale zastanówmy się, kto może się tego obawiać? Dla mieszkańców to niczego nie zmieni. Z kolei dla włodarzy zmieni się wszystko. Odbiorą im stołki, o które walczą kosztem uczniów i łęczyńskiej oświaty!

Do wyborów niecały rok! Nieudacznicy WON!

PS. Szczere gratulacje dla uczniów. Jestem zaskoczony i jednocześnie zbudowany faktem jak bardzo zależy Wam na tym, by szkoła mogła kształcić kolejne pokolenia górników dla Lubelskiego Zagłębia Węglowego! Trzymam kciuki za Was i za ZSG!

PS2. Jak pewnie wiecie, łęczyńskie media z wiadomych względów nie napiszą o Barbórce w ZSG. Aby ta informacja dotarła do jak największej liczby osób, kliknijcie proszę na niebieski przycisk „LUBIĘ TO„, widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!

13 przemyślenia na temat „Barbórka w ZSG z „niespodzianką” dla włodarzy w tle! [Zdjęcia]

 1. Pan Kowalski wyglądał jak kmiot ale nie szata zdobi człowieka. Natomiast zachowanie po przedstawieniu pokazuje, że jest kmiotkiem i bez wychowania. A wielki pan burmistrz był poproszony na poczęstunek zaraz po przyjęciu ale stwierdził „właśnie straciłem apetyt”. Tragedia z taką władzą.

 2. A było jakieś głosowanie w trakcie Akademii w Zespole Szkół Górniczych Rylku? O której godzinie?

 3. Baczyński wyszedł wcześniej bo pojechał reprezentować powiat na „Barbórce” w spółce Balamara w Urszulinie.

  1. W sensie piwa się napić? To było ważniejsze od głosowania? A tak Pan agitował za likwidacja podczas sesji. Trzeba było dać temu wyraz w głosowaniu, a nie uciekać.

 4. Panowie likwidatorzy Powiatu łęczyńskiego nie wstyd wam?
  Pchaliście się do rządzenia powiatem, myśleliście, ze Pana Boga za nogi złapaliście, że bycie u koryta przyniesie wam rozgłos.
  Dziś w mojej ocenie i większości łęczyńskiego społeczeństwa jesteście w przysłowiowej czarnej D…E.
  Proponuję opozycji powiatowej zaskarżyć uchwały o likwidacji szkół motywując brakiem uzasadnienia.
  Wojewoda zrobi swoje,uchwały staną się nieważne i wszystko powróci jak dawniej – nie będzie likwidacji.
  Panie Starosto wyjdziesz pan z afery łączenia szkół z lekkimi otarciami.
  Kuczyński, Wójcicki kto o nich będzie pamiętał,chyba chlebodawca Kosiarski, bo na roli jest sporo pracy i zawsze robota dla nich się znajdzie.
  Wszystkie dotychczasowe niepowodzenia przypiszą obecnemu Staroście.
  Pozostali panowie prawdopodobnie już emeryci, problem co będzie później raczej nie dotyczy.
  Pań podnoszących rękę za nie znam, ale pewnie gdzieś się przykleją.
  Mury runą jak w piosence i w historii łęczyńskiej oświaty pozostanie likwidator Cholewa.
  Trzeba umieć się poddać, nie wyszło, powiedzieć przepraszam.
  Pozdrawiam panie Starosto.

 5. Dziękuję za pomoc w obronie szkoły, powoli dzięki Wam, naszym uczniom i przychylnym nam ludziom, zaczyna nam świtać nadzieja, że ZSG pozostanie w niezmienionym stanie.

  1. Myślę, że nadchodzi bardzo dobry dzień dla ZSG. Jestem również dobrej myśli. 🙂 Pozdrawiam!

 6. Warto dodać, że Baczyński wyszedł w trakcie, jeszcze wcześniej niż burmistrz ze starostą.

  1. Baczyński długów nie narobił, są tam tacy co teraz palą głupa że niby po poprzednikach

 7. Bartol, dzięki dla Ciebie. Wyobraźcie sobie co by było jakby w Łęcznej nie było bloga? Nikt by się o tej likwidacji nie dowiedział. Cholewa z Kosiarskim zrobiliby co chcieli i nikt by nawet się nie zająknął. Nikt więcej nie napisał tez jak głosowali radni. Dzięki blogowi można zobaczyć kto chciał zniszczyć kolejne szkoły w Łęcznej. Zapamiętajcie te nazwiska do wyborów:
  Roman Cholewa
  Grzegorz Kuczyński
  Paweł Wójcicki
  Jan Baczyński vel Mróz
  Andrzej Grzesiuk
  Zdzisław Niedźwiadek
  Urszula Stefańczuk
  Krystyna Wiśniewska
  Krzysztof Zaborowicz

 8. Jakoś dobry gospodarz nie przyszedł w bergmunoku górniczym …
  nie wiem ale wydaje mi się że w obecnej sytuacji LLE24 powinno powiększyć PANTEON zasłużonych dla łęczyńskiej oświaty, reszta reformatorów może czuć się pominięta – oczywiście guru król jest tylko jeden 🙂

  1. Tak napisać, to jakby nic nie napisać. Z ich bełkotu nic się nie dowiedziałem. Zobacz ile błędów w tym tekście Kuczyńskiego. Nie wychodzi z formy urzędniczyna.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.