Łuszczów Kolonia: Strażacy zbierają na wóz. Ty też możesz im pomóc!

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Łuszczów-Kolonia planują zakup nowego średniego lub ciężkiego samochodu ratowniczo gaśniczego. Jest to niemały wydatek, bo jak przekazują, wyposażony wóz kosztuje ponad 1 100 000 złotych. Pod koniec 2022 roku radni rady miejskiej w Łęcznej zabezpieczyli na ten cel 400 000 złotych. To nie wszystko!

Dodatkowo strażacy złożyli wniosek do MSWiA o dofinansowanie zakupu samochodu.
Jednostka z Łuszczowa-Kolonii zakwalifikowała się również do dofinansowania m.in. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Samochód, którym obecnie dysponuje OSP ma 42 lata. Zakup nowego samochodu poprawi bezpieczeństwo mieszkańcom gminy oraz skróci czas dojazdu do zdarzeń.

W styczniu strażacy zbierali oferty od firm, które zajmują się produkcją pojazdów specjalistycznych. Organizowali spotkania i analizowali możliwe rozwiązania, aby wyposażyć oraz przystosować jak najlepiej nowy samochód do potrzeb jednostki.
Do zebrania pozostaje jeszcze 475 000 złotych. Druhowie postanowili więc stworzyć zrzutkę, na którą wszyscy mogą wpłacać pieniądze.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/ynsfx7

Zasada jest prosta, wpłacamy pieniądze oraz udostępniamy link do zbiórki. Niech to się uda! 🙂

Udostępnij ten wpis!