M. Fijałkowski: Plan zagospodarowania: mieszkańcy czekają, a Kosiarski daje pokaz ignorancji [Dokument]

O tym, że sporządzanie nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania oraz plan zagospodarowania miasta oraz gminy Łęczna trwa już kilka lat nikomu w Łęcznej mówić nie trzeba. Sytuacja ta pokazuje totalną niemoc obecnego burmistrza i wpływa na brak możliwości rozwoju Łęcznej. Przypomina to trochę kabaret, jednak mieszkańcom Łęcznej, zbywanym z miesiąca na miesiąc przez łęczyńskich urzędników raczej nie jest do śmiechu. Radni Lepszej Łęcznej na wniosek tychże mieszkańców od kilku miesięcy próbują dowiedzieć się kiedy w końcu oba dokumenty zostaną sporządzone i zostaną poddane procedurze uchwalenia.

Kilkanaście dni temu napisałem do burmistrza kolejną interpelację w związku z faktem, iż z końcem czerwca minął termin sporządzenia studium oraz planów zagospodarowania przez ich wykonawcę. Co odpisał włodarz? Poniżej zamieszczam odpowiedź burmistrza.

Jak widać Kosiarski osiąga już powoli szczyty ignorancji i lekceważenia zarówno radnych, ale przede wszystkim mieszkańców Łęcznej, którzy od miesięcy słyszą w urzędzie, że plan będzie za miesiąc może za dwa. Z odpowiedzi burmistrza wynika, że wykonawca nie zakończył prac nad sporządzeniem studium oraz planów zagospodarowania w terminie. Czy termin został mu przedłużony, tego burmistrz napisać nie raczył. Nie wiadomo też co z karami umownymi za niewykonanie zlecenia. Najlepsza jest jednak odpowiedź na pytanie nr. 3. Kosiarski nie wie kiedy wykonawca ukończy sporządzenie dokumentów. To istna kpina z mieszkańców Łęcznej. Czy tak trudno porozumieć się z wykonawcą, któremu za wykonaną pracę płaci się publicznymi pieniędzmi? Burmistrz dalej idzie także w zaparte w sprawie wpływu braku nowych planów na tegoroczne inwestycje. A sam niedawno podczas sesji Rady Miejskiej 3 czerwca 2015 r. na pytanie radnego Drabika jak wygląda stan prac nad przedłużeniem ul. Wierzbowej do szpitala powiedział:

W tej chwili wszelkie prace związane z ul. Wierzbową są wstrzymane ze względu na brak planu zagospodarowania przestrzennego, a ten plan jest nam potrzebny do podejścia do wykupu, ponieważ tam musimy poprowadzić ulicę częściowo nie przez swoje tereny; dopóki nie mam planu zagospodarowania przestrzennego nie mogę dokonać podziałów geodezyjnych i wezwać właścicieli do negocjacji w sprawie odszkodowania za wydzielony pas pod tę drogę.

W takim razie kiedy włodarz kłamie? Odpisując na interpelację czy odpowiadając ustnie na sesji? Na razie to sam sobie zaprzecza, co zresztą ma miejsce nie po raz pierwszy. Na pewno nie odpuścimy tego tematu i będziemy wymagać konkretnej odpowiedzi na wszystkie pytania, aż w końcu Kosiarski zrozumie jak powinna wyglądać komunikacja z mieszkańcami. Jeżeli nie jest w stanie pojąć tego sam, to zapewne pomogą mu w tym organy wyższego stopnia lub sąd administracyjny.

Nadmienię, że to nie pierwsza taka odpowiedź burmistrza w ostatnim czasie. Widocznie człowiek ten jest już tak oderwany od rzeczywistości, że nie rozumie, że przez brak działań z jego strony ludzie czekają latami na przekształcenie swoich działek, przedsiębiorcy nie mają terenów inwestycyjnych. Tereny od Tesco w stronę Puchaczowa nadal pozostają polami. Tymczasem Puchaczów już dawno swoje tereny przekształcił na działki budowlane, a mieszkańcy Łęcznej osiedlają się właśnie tam i płacą podatki w Puchaczowie. Tereny w centrum Łęcznej, pomiędzy Os. Niepodległości i Os. Słonecznym to dalej pola. Nie wiem czy naprawdę Kosiarski tego nie widzi? Ile lat można tworzyć miejscowe plany zagospodarowania? Przed wyborami włodarz twierdził, że przedstawi je Radzie Miejskiej do uchwalenia przed końcem ubiegłej kadencji. Jeśli nic się nie zmieni, a burmistrz nie podejmie działań to nie wiem czy w tej kadencji studium oraz plan zostanie uchwalony.

Ignorancja jaką po wyborach pokazuje Teodor Kosiarski w stosunku do radnych oraz mieszkańców jednoznacznie w mojej opinii pokazuje, że zbyt długie pełnienie niektórych funkcji źle wpływa na postrzeganie rzeczywistości przez piastuna takiego organu. Panie Kosiarski nie robi Pan ludziom łaski, bo to ludzie Panu płacą.

Cały wpis przeczytasz na
<< Blogu radnego Mariusza Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „M. Fijałkowski: Plan zagospodarowania: mieszkańcy czekają, a Kosiarski daje pokaz ignorancji [Dokument]

 1. Może czas zainteresować tym tematem jakieś media (co najmniej lokalne)?
  Niech się trochę publicznie wytłumaczą.

  1. A jakie media oprócz lle24 miałby to zrobić? Kuczyński, Tuba czy Pojezierze? O związkach wyżej wymienionych mediów z Kosiarskim chyba nie trzeba pisać. Takich tematów nigdy tam nie poruszą.

   1. Ja bym proponowała zaangażować w to dziennik wschodni lub kurier lubelski. Wstyd na całe województwo

 2. Przez całą kadencję Kosiarski będzie teraz robił ludziom na złość. Musi odejść zapamietany.

 3. Będą urzędnicy „kiwać” mieszkańców jeszcze ze 3-lata.
  Najlepiej by było podziękować temu trzeciemu naszemu „-owi” chociażby nawet poprzez referendum.
  A tego jeszcze u nas nie było.

 4. Tu i planista Wańkowicza robi ludzi w jedno wielkie bambo razem z jego firma. Nie przekazane zostało nic? Poprzedni planista też nic nie zrobił. Skandal po prostu. Żeby polak polaka oszukiwał na każdym kroku.
  Nie rozumiem też postawy burmistrza i rady miejskiej. Z poprzednim nierobem rozwiązali sadowniczy umowę, a z tym nierobem nie potrafią? Może lepiej znowu zmienić wykonawcę, ludziom to lepiej zrobi…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.