M. Fijałkowski: Prokurator na karku przypomniał urzędnikom ratusza o bezdomnych zwierzętach

W wielu miastach naszego województwa przekazywane są klucze do tanich mieszkań z programu Mieszkanie+. W Łęcznej władza postawiła na mieszkania… dla bezdomnych kotów.
To wszystko dzieje się w cieniu prokuratorskiego postępowania dotyczącego niedopełnienia obowiązków związanych właśnie z bezdomnymi zwierzętami(LINK).

Zbliżają się wybory samorządowe. Widać to w kolejnych propagandowych akcjach w wykonaniu burmistrza i jego urzędników. Tym razem urzędnicy wymyślili domki dla kotów. Jednocześnie przyjmują zgłoszenia opiekunów wolno żyjących kotów, którzy chcieliby wskazać miejsce ustawienia domków. Zapytacie co w tym dziwnego, że urzędnicy robią w końcu coś pożytecznego dla bezdomnych zwierząt?

Otóż przez lata burmistrz pozostawał głuchy na potrzeby pomocy bezpańskim kotom. Mało tego. Pod koniec 2016 r. do Rady Miejskiej zgłosiły się dwie mieszkanki Łęcznej, które przy użyciu własnych środków finansowych i z poświęceniem swojego czasu opiekują się bezdomnymi kotami. Przedstawiły one radnym problem braku środków finansowych z budżetu gminy Łęczna na sterylizację, karmę czy leczenie zwierzaków. Mariusz Fijałkowski zaproponował wtedy wniosek do budżetu na 2017 r., który przewidywał zwiększenie tych środków z 6 tys. do 20 tys zł. Wniosek bez głosu sprzeciwu został przyjęty przez komisję Bezpieczeństwa i Zdrowia Rady Miejskiej. Jednak kiedy dowiedział się o nim burmistrz, kategorycznie się mu sprzeciwił, twierdząc wręcz, że nie będzie marnował publicznych pieniędzy, a kotami powinni zająć się ich właściciele. Kategorycznie zaapelował do swoich radnych o odrzucenie wniosku. Co się stało dalej możecie się domyślić.

Teraz raptem burmistrz przypomniał sobie o bezdomnych kotach i oferuje im domki za publiczne pieniądze. Pomysł oczywiście jest dobry i nie zamierzam go negować, ale uznałem, że warto pokazać obłudę łęczyńskich włodarzy na tym konkretnym, choć nie jedynym przykładzie. Szkoda tylko, że oprócz domków nie zostały zwiększone środki na sterylizację bezdomnych kocić, aby kotów z roku na rok nie przybywało.

Za kilka miesięcy rozpoczną się prace nad budżetem gminy Łęczna na rok 2019. Lepsza Łęczna zamierza ponowić wniosek o zwiększenie środków na zakup karmy i sterylizację kocić. Jestem ciekawy jaka będzie wtedy reakcja burmistrza i jego urzędników.

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „M. Fijałkowski: Prokurator na karku przypomniał urzędnikom ratusza o bezdomnych zwierzętach

    1. Byłby mistrzem w czasach komuny jakbyśmy do czytania mieli tylko trybunę ludu. Teraz to raczej wioskowy mistrz. A o tym co się kryje za tą propagandą można przeczytać na takim blogu.

      1. też mam kota gościa nie zawsze ufny ale ciekawski wystawienie chcby miski z wodą żadna fatyga -gorzej z ludźmi co nie rozumieją co czynią więcej szkody tą swoją :;’dobrocią”’dokarmiając dzikie ptaki (wrony ,kawki)’chlebem i ludzkimi odpadkami ,co w żołądkach tychże zakwasza się i chorują -dzikie ptaki szukają pożywienia ziarnistego i co za tym idzie wychowają tylko tyle potomstwa ile wyżywią ,nie będą to chore osobniki szperajace po śmietnikach

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.