M. Fijałkowski Spacerowa bez miejsc parkingowych! [Mapa]

Z około 100 miejsc parkingowych, z których dotychczas mogli korzystać mieszkańcy zostanie 10 (słownie: dziesięć), a tak naprawdę to 8 (słownie: osiem), ponieważ 2 miejsca przeznaczone będą dla osób niepełnosprawnych. Takie oto udogodnienia realizuje dla dobra mieszkańców urząd miejski. Jak będzie wyglądała ul. Spacerowa po remoncie możecie zobaczyć poniżej.

!!! LINK Mapa ul. Spacerowej LINK !!!

Jeszcze w grudniu 2015 r. radni Lepszej Łęcznej apelowali do burmistrza oraz radnych – przedstawicieli w radach nadzorczych spółdzielni mieszkaniowych, aby zarówno SM Batory jak i SM Wspólnota włączyły się w remont ul. Spacerowej, dzięki czemu powstałyby dodatkowe miejsca parkingowe. Podobnie było w przypadku ul. Patriotów Polskich i jakoś wtedy dało się. Proponowaliśmy, aby burmistrz jak najszybciej zaczął rozmawiać ze spółdzielniami. Kosiarski jak ma to w zwyczaju pozostawał głuchy na jakiekolwiek propozycje inne niż jego własna wizja. Spółdzielnie mieszkaniowe również nabrały wody w usta. SM Batory stwierdziła jedynie ustami Krystyny Borkowskiej, że spółdzielnia w 2016 r. nie przewiduje środków na inwestycję na ul. Spacerowej. SM Wspólnota natomiast, z tego co mi wiadomo, nie zabrała głosu w tej sprawie, a w każdym razie w remont się nie włączyła. Ale czy naprawdę burmistrz nie mógł dogadać się ze spółdzielniami przy remoncie tej ulicy? Warto przypomnieć kto zasiada np. w radzie nadzorczej SM Batory. A są to: Krystyna Borkowska (Wspólna Sprawa), Jadwiga Drożdżyk (rada nadzorcza PGKiM), Grażyna Wójcik-Konopka, Jan Skibiński (Wspólna Sprawa), Bogusław Góral (Wspólna Sprawa), Roman Medyński (Wspólna Sprawa), Marian Brzozowski, Roman Cholewa (PSL) oraz Wincenty Michalak (Wspólna Sprawa). Dalszy komentarz wydaje się chyba zbędny.

Na czas remontu ul. Spacerowej mieszkańcy mogą parkować swoje auta na miejskim terenie pomiędzy Orlikiem, ul. Jaśminową a ul. Nadwieprzańską. Jestem jednak przekonany, że to jedynie tymczasowa „łaska” dobrego gospodarza. Jakie będzie jednak przeznaczenie tego terenu w przyszłości? Złożyłem już w tej sprawie stosowną interpelację, ale szerzej o tym w osobnym wpisie.

Jestem przekonany, że za chwilę zacznie się naganianie…tzn. tłumaczenie mieszkańcom przez miejskich urzędników z dobrym gospodarzem na czele, że przecież na parkingach strzeżonych (płatnych) są jeszcze wolne miejsca. Podobne praktyki mieliśmy okazje spotkać już wcześniej. Nie mam wątpliwości, że na remoncie ul. Spacerowej z pewnością skorzystają właściciele prywatnych parkingów, którzy w trakcie wyborów z ochotą „upiększają” swoje ogrodzenia twarzą dobrego gospodarza. A ty mieszkańcu płacz i płać, bo swojego auta już przy ul. Spacerowej nie zaparkujesz.

By żyło się lepiej, by żyło się lepiej…

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „M. Fijałkowski Spacerowa bez miejsc parkingowych! [Mapa]

 1. Chcieliście parkingów e-tam- po co?, tam na nowym osiedlu właśnie przegrał wybory prawdziwy gospodarz i zapamiętał.
  A to burak. 😉
  Osiedle też mu zapamięta.

 2. a może wszystkie parkingi zamknąć szlabanami, a w miejsca wstawić słupki? wtedy każdy mieszkaniec będzie miał swoje miejsce parkingowe, oczywiście za drobną opłatą kilkudzieisięciu złotych polskich za miesiąc? zgodnie ze słowami lubelskich nauczycieli, że „jeżeli stać kogoś na samochód, to niech będzie stać go na parking”?
  miasto Łęczna po prostu zmierza w kierunku mentalności wielkomiejskiej. mamy przecież autobusy kursujące po całym mieście, kursy na bogdankę lub do lublina, więc po co komu samochód?

 3. To jest zarazem kabaret oraz tragedia. Jak można tak pluć w twarz mieszkańcom Łęcznej ? Chyba tylko Kosiarski z ekipą tak potrafią. Zamiast tworzyć miejsca parkingowe, to je likwidują – buractwo najwyższego stopnia

 4. a czy czasem Kosiarski w kampanii wyborczej nie obiecywał nowych parkingów? No to macie mieszkańcy Bobrownik. Parkujcie po polach, a jak się remont skończy, to na strzeżonych płatnych parkingach.
  Nie żal mi tylko tych co na niego głosy oddali.

   1. Już chyba nawet gospodarz a zarazem orzeł biznesu nie wierzy w to co naobiecywał. A głupi naród (ta część co na niego głosowała) nadal będzie na niego albo na namaszczonego następcy głosować. Powodzenia.

 5. no chyba kogoś tu po pierdo…. lekko mówiąc nie dość że remont tej drogi idzie jak krew z nosa to jeszcze bez miejsc parkingowych no sory ale św%%%ie kosiarskiego chyba trzeba za coś pow%%%ić

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.