M. Fijałkowski: Urząd ujawnia taryfy za wodę i ścieki. Będzie podwyżka!

Kilka dni temu urząd miejski pozytywnie odpowiedział na mój wniosek w trybie dostępu do informacji publicznej i udostępnił taryfy za wodę i ścieki. Natomiast ciekawostką jest fakt, że prezes PGKiM, do którego wysłałem wniosek o takiej samej treści odpisał, że udostępni taryfy do dnia 12 lipca tego roku. Powodem ma być proces weryfikacji taryf przez burmistrza. Być może gdyby Pan prezes nie zauważył weryfikacja taryf nastąpiła już 16 maja, a 31 maja taryfy będą przedmiotem obrad Rady Miejskiej. Skąd więc taki termin. Jest to nic innego jak zwyczajna bezczynność w wykonaniu Pana Martyna, który ostatnio nie ma dobrej passy. Zostawmy jednak Prezesa PGKiM, o którego działaniach niedługo będzie jeszcze głośno. Przejdźmy do podwyżek.

Po ogromnej podwyżce w roku 2015 i utrzymaniu stawek w 2016 r., w tym roku PGKiM razem z burmistrzem planują podwyżkę o 3 grosze za metr sześcienny wody i ścieków. Cena wody wzrośnie o 2 gr, a ścieków o 1 gr. Ktoś może powiedzieć, że to żadna podwyżka. Biorąc jednak pod uwagę jak napompowane są ceny wody i ścieków w Łęcznej każda, ale to każda podwyżka jest zwyczajnie nieuzasadniona. Warto tylko przypomnieć, że kilka lat temu w cenie jednego metra sześć. ścieków były 2 zł kredytu zaciągniętego na modernizację oczyszczalni ścieków. Kredyt został już spłacony, a jego część nawet umorzona, a cena nie spadła. Po za tym każdy kto ma znajomych/rodzinę w innych częściach Polski a nawet województwa lubelskiego czy nawet innych gminach powiatu łęczyńskiego ten wie jak wysokie są ceny usług komunalnych w Łęcznej. Woda i ścieki są tego dobrym przykładem. I nie pomoże zaklinanie rzeczywistości przez urząd miejski, że łęczyńskie ceny są średnie w skali całego kraju. Warto także wspomnieć, że po 9% podwyżce w 2015 r. cena ścieków w Łęcznej stała się wyższa niż w Warszawie. Za coś przecież PGKiM musi sfinansować “wodociąg przyjaźń” do Kosiars…, tzn. do Ciechanek oczywiście. Za coś trzeba też sfinansować zatrudnianie kolegów w PGKiM oraz nagrody dla zarządu.

Kilka ciekawostek liczbowych:

– Wynagrodzenie zarządu oraz rady nadzorczej PGKiM w 2016 r. – 323 583,81 zł
– Zysk spółki w 2016 r. – 4 741,89 zł (słownie: cztery tysiące siedemset czterdzieści jeden zł i osiemdziesiąt dziewięć groszy.

Dlatego też radni Lepszej Łęcznej nigdy nie poprą kolejnych podwyżek cen wody i ścieków w Łęcznej. Mało tego, gdy tylko Teodor Kosiarski zwolni fotel burmistrza, doprowadzimy do szczegółowego audytu w PGKiM, co będzie skutkowało, a jestem co do tego przekonany obniżką kosztów…

Cały wpis przeczytasz na
<< Blogu radnego Mariusza Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „M. Fijałkowski: Urząd ujawnia taryfy za wodę i ścieki. Będzie podwyżka!

    1. Kolego kim ty jesteś ze tak możesz mowic ty chyba Bogiem nie jestes i zastanów sie co napiszesz bo tym nie zaswiecisz kady jest człowiekiem a ty pokazujesz na jakim etapie twój rozum pracuje poz.Cie.

      1. Czasami emocje biorą górę. Za słowa serdecznie żałuję, w końcu głupota mi jeszcze w głowie. Przepraszam najmocniej i proszę o ewentualne usunięcie mojego komentarza. Przesadziłem zupełnie.

  1. Może jakiś biurew lub za przedajny dyrektor bo od gospodarza nie ma co wymagać poda jakie zyski wygenerował koński wodopój i jaki ma wpływ na gospodarkę wodną Łęcznej

  2. Jak ja sie ciesze,ze juz tam nie musze mieszkac….to co sie tam dzieje to jakas abstrakcja.

  3. Rura dla konia 😉 ileś kasiory kosztowała?
    Trzeba ją kiedyś spłacić.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.