Mariusz Fijałkowski: Propozycje do przyszłorocznego budżetu

Wrzesień to miesiąc, w którym na dobre rozpoczyna się tworzenie projektu budżetu gminy Łęczna na kolejny rok. Kilkanaście dni temu minął termin zgłaszania wniosków budżetowych, które później mają być (oczywiście tylko w teorii) wyznacznikiem oczekiwań mieszkańców miasta co do inwestycji i przeznaczenia gminnych pieniędzy. Na budżet obywatelski w Łęcznej nie mamy na razie co liczyć, chyba że urzędowy gabinet opuści człowiek, który wszystko wie najlepiej. W innych miastach jakoś się da, ale to już chyba nikogo w Łęcznej nie dziwi.

Nie mniej jednak, jak co roku złożyłem wnioski budżetowe dotyczące głównie inwestycji, ponieważ w ostatnich 2 latach pod tym względem w Łęcznej nie jest najlepiej. Za jeden z priorytetów inwestycyjnych uważam przebudowę ulic na Os. Bobrowniki. Ulice Wiklinowa, Spacerowa, Wiosenna i odcinek Jaśminowej czekają na remont już od 2 kadencji obecnego dobrego gospodarza. Niedawno ich przebudowa została usunięta z Wieloletniej Prognozy Finansowej decyzją radnych (również z Os. Bobrowniki) na wniosek burmistrza Kosiarskiego. Ciekawy jestem czy radny Bogusław Góral w tym roku składał wnioski dotyczące remontu tych dróg, bo wcześniej głosował za wykreśleniem ich przebudowy z WPF.

Złożyłem również wniosek o remont nawierzchni ciągu pieszo – jezdnego pomiędzy budynkiem MOPS a Zespołem Szkół nr 2 do ul. Jaśminowej. Jego stan jest fatalny i po każdym deszczu pojawiają się tam wielkie kałuże, a przecież codziennie chodzą tamtędy dzieci do szkoły. Podpisałem również wniosek radnego Łagodzińskiego o remont ul. Armii Krajowej oraz wniosek radnej Lekan o budowę domu komunalnego. Te inwestycje również od wielu lat nie mogą doczekać się realizacji.

Za niezbędne uważam także utworzenie jednego lub dwóch dodatkowych rzędów parkingowych przy parkingu na ul. Wierzbowej. Od lat Teodor Kosiarski ignoruje parkingowe potrzeby mieszkańców Łęcznej i tak samo jest w tym przypadku, a przecież z tego parkingu korzystają mieszkańcy Os. Niepodległości i Os. Bobrowniki. Teren należy do gminy, więc jedyną przeszkodą w poszerzeniu parkingu jest upór obecnego jeszcze burmistrza.

Wnioskowałem także o uzupełnienie oświetlenia na odcinku ul. Akacjowej od skrzyżowania z ul. Wierzbową do skrzyżowania z ulicą Wiosenną. Przy remoncie tej drogi w 2010 roku zapomniano uzupełnić na tym odcinku oświetlenia. Wieczorową porą jest tam dość ciemno i niebezpiecznie. Ale czy ktoś z urzędu się tym przejmuje…

Tradycyjnie jak co roku złożyłem też wniosek o zakup potrzebnego sprzętu (choć uważam, że takowy jest w posiadaniu urzędu) do transmisji wideo z obrad Rady Miejskiej. Myślę, że wielu mieszkańców z zaciekawieniem obejrzałoby jak ich radni głosują w sprawach podwyżek lub jak zachowuje się w stosunku np. do radnych burmistrz Kosiarski. Jednakże dla niektórych ludzi łęczyńskiego układu władzy niewygodna prawda nie powinna wychodzić…

Dalszą część artykułu przeczytasz na:
<< Blogu radnego Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Mariusz Fijałkowski: Propozycje do przyszłorocznego budżetu

  1. Panie Mariuszu, kto jak głosuje jest jego prywatną sprawą i sam o tym decyduje więc po co pokazywać to wszystkim mieszkańcom? Poza tym gdyby Pan słuchał rad Pana Burmistrza to też zaszedłby Pan dalej. Proszę spojrzeć na Pana Grzegorza. Młody człowiek, a do jakiego stanowiska doszedł w Urzędzie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.