Mariusz Fijałkowski: W końcu segregują jak należy

Nie tak dawno pisałem o nowatorskiej metodzie odbierania śmieci przez łęczyński PGKiM, według której mieszano śmieci segregowane w jednej śmieciarce. Mieszkańcy segregowali śmieci według wytycznych Urzędu Miejskiego, a więc na 3 pojemniki (frakcje),a następnie PGKiM mieszał śmieci segregowane, czyli szkło i papier w jednej śmieciarce. Oficjalnie burmistrz problemu nie widział. W odpowiedzi na interpelację, którą w tej sprawie złożyłem napisał, że ustawa nie zabrania takiego odbioru śmieci, a liczą się poziomy recyklingu, które trzeba osiągnąć.

Okazuje się, że niedługo po mojej interpelacji “komunalna” zaczęła w końcu odbierać każdą ze śmieciowych frakcji osobno. Potwierdził to kilka tygodni temu podczas jednej z komisji zastępca burmistrza Łęcznej Dariusz Kowalski. Jednakże na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Kosiarski wymijająco stwierdził jedynie, że nic się nie zmieniło jeśli chodzi o umowę między gminą a PGKiM w temacie odbioru śmieci. Może trudno było mu przyznać, że dotychczasowa metoda odbioru śmieci przez PGKiM była zwyczajnie błędna, a może po prostu o niej nie wiedział.

Informację o tym, że “komunalna” zaczęła odbierać każdą frakcję osobną śmieciarką potwierdzali od niedawna także mieszkańcy Łęcznej. Dziś również i ja mogę to potwierdzić. Zresztą po ostatnich wpisach…

Cały artykuł przeczytacie na
<< Blogu radnego Mariusza Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Mariusz Fijałkowski: W końcu segregują jak należy

  1. No,no,no… LLE24 ma chyba jakąś magiczną moc sprawczą 😀 Dobrze, dobrze… tak trzymać 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.