Mieszkańcy bloków ze zsypami zapłacą więcej!

Kolejna niedobra informacja dla wielu mieszkańców naszego miasta. Okazuje się, że lokatorzy bloków w których zostały wybudowane zsypy dla śmieci, nie mają wyjścia. W związku z wprowadzeniem „ustawy śmieciowej”, od pierwszego lipca 2013, będą musieli uiszczać opłatę za śmieci niesegregowane.

Jedynym wyjściem z sytuacji jest zaspawanie zsypów i ustawienie odpowiednich pojemników na śmieci w wyznaczonym miejscu. Spółdzielnie i wspólnoty w całym kraju wraz z deklaracją segregowania odpadów, wysyłają mieszkańcom ankiety z pytaniem czy mieszkańcy życzą sobie zaspawania zsypów. O ile wiem, w Łęcznej sprawa nie została poruszona… celowo?

Przypominam, że uchwalone w naszym mieście z wielkim bólem stawki za odbiór odpadów, będą wynosiły odpowiednio: 9 zł za śmieci segregowane i 14 zł za niesegregowane (mogło być nawet 12 i 24 zł). Obecna cena to 7,26 zł.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

9 komentarzy do artykułu "Mieszkańcy bloków ze zsypami zapłacą więcej!"

 1. perching99 pisze:

  Dokładnie jakbym mieszkał w bloku z zsypem to bym się interesował. Zaczną im segregować śmieci to będą marudzić że teraz trzeba nosić śmieci a nie mogą wrzucać do zsypów. Nie szukajmy problemów na siłę. Pozdrawiam Redakcję.

  • Bartol pisze:

   Jak mogą się interesować, skoro na każdym kroku są przekonywani, że jak będą segregować to zapłacą mniej?

 2. perching99 pisze:

  Tak na pewno jest to celowe zagranie władz naszego miasta myślę że tą sprawę trzeba postawić przed komisją śledczą ( w Łęcznej jest 6 czy 7 wieżowców bo tylko w takich są zsypy ) myślę że są inne ważniejsze sprawy niż zaspawanie zsypów (jeżeli mieszkańcy tych wieżowców sami o to nie zadbają więc widocznie nie chcą segregować śmieci wygodniej jest korzystać ze zsypów niż wozić śmieci z 10 piętra)

  • Bartol pisze:

   Marny z Ciebie interpretator… 😉 Chodzi o to, że w innych miastach ten problem został rozwiązany lub próbuje się go rozwiązać. U nas wygląda to tak jakby problemu nie było.

   • Oley pisze:

    To wcale nie jest tak źle. Nacisk ekonomiczny jest zawsze najskuteczniejszy. Jak mieszkańcom przyjdzie wyciągnąć z kieszeni te pieniądze to raz dwa podejmą inicjatywę w spółdzielniach żeby to odkręcić. W Polsce rozwiązania, które idą „od góry” zawsze napotykają na bierny opór.

   • perching99 pisze:

    O właśnie może faktycznie go nie ma …. Jeżeli mieszkańcom to nie przeszkadza to dlaczego ma to przeszkadzać Tobie?

    • Bartol pisze:

     Może mieszkańcy są nieświadomi i myślą że jak na ankiecie zaznaczą „segreguję” to zapłacą mniej.

     • Oley pisze:

      Tym szybciej wówczas podejmą działania, o których wcześniej wspomniałem. Jeżeli ich niewiedza wynika z braku zainteresowania tematem to czemu się nad tym tak litować. Ja uważam, że próby rozwiązywania problemów za ludzi więcej przynoszą szkody niż pożytku. W ogóle całe to gadanie to jedna wielka Elżbieta Jaworowicz i jej „Co na to prawo budowlane?”

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes