Na czym polega praca rzecznika urzędu miejskiego?

Też chciałbym to wiedzieć 😉 Przy okazji tego wpisu chciałbym powrócić do poniedziałkowej konferencji prasowej w łęczyńskim szpitalu. Okazuje się, że wśród dziennikarzy z większości lubelskich mediów, można było zauważyć rzecznika urzędu miejskiego w Łęcznej.
W jakim charakterze się tam pojawił (z notatnikiem i aparatem)? Nie mam zielonego pojęcia.

Inny pracownik urzędu zapytany w poniedziałek ok. południa, czy Kuczyński pracuje, potwierdził ten fakt z zastrzeżeniem, że obecnie nie ma go w urzędzie. Poniższa fotografia pokazuje gdzie znajdowała się „zguba”. W pierwszej chwili pomyślałem, że może przygotowuje jakiś artykuł dla strony UM. Do dzisiaj jednak takowy się nie pojawił.

Ku mojemu zdziwieniu, artykuł ze zdjęciem z w/w konferencji pojawił się na komercyjnym portalu leczna24.pl, tworzonym również (a może głównie) przez rzecznika UM. Jeśli wierzyć zegarkowi na stronie został opublikowany o godzinie 14:20, tak więc przed zakończeniem pracy urzędu. O ile sam tekst mógł pochodzić z przesłanego wcześniej komunikatu, to samo zdjęcie zostało z pewnością wykonane podczas konferencji.

Pozostaje mi wierzyć, że pan rzecznik „dogadał” się ze swoim szefem w sprawie tej niedługiej nieobecności.

PS. Być może w nowym numerze „Pojezierza” też będziemy mogli przeczytać jakiś tekst o poniedziałkowej konferencji 😉

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Na czym polega praca rzecznika urzędu miejskiego?

 1. A mi się wydaje, że ten pan to taka ” cicho%ajka „. Za każdym razem daje ” ciała „. Chyba już ten model tak ma.

 2. Pan Grzegorz jako dziennikarz zarejestrowanego i obiektywnego portalu był zobowiązany pojawić się w szpitalu. Rozumiem krytykę Bartola, który jest zazdrosny, że Pan Grzegorz ma najbardziej czytaną stronę w naszym mieście.

 3. Jestem ciekawy czy opisana wyżej postawa urzędnika nie pozostaje w sprzeczności z artykułami dwóch ustaw:

  Artykuł 30. 1. Ustawy o pracownikach samorządowych mówi, że pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy.
  2. W przypadku stwierdzenia naruszenia przez pracownika samorządowego któregokolwiek z zakazów, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie rozwiązuje się z nim, bez wypowiedzenia, stosunek pracy w trybie art. 52 § 2 i 3 Kodeksu pracy lub odwołuje się go ze stanowiska.

  Artykuł 25a. 1. Ustawy o samorządzie powiatowym mówi natomiast, że Radni nie mogą podejmować dodatkowych zajęć ani otrzymywać darowizn mogących podważyć zaufanie wyborców do wykonywania mandatu.

  1. najwidoczniej mgr administracji UMCS grzegorz kuczyński (celowe użycie jedynie małych liter) nie zna takowych zapisów prawa.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.