Na czym polega praca rzecznika urzędu miejskiego?

Też chciałbym to wiedzieć 😉 Przy okazji tego wpisu chciałbym powrócić do poniedziałkowej konferencji prasowej w łęczyńskim szpitalu. Okazuje się, że wśród dziennikarzy z większości lubelskich mediów, można było zauważyć rzecznika urzędu miejskiego w Łęcznej.
W jakim charakterze się tam pojawił (z notatnikiem i aparatem)? Nie mam zielonego pojęcia.

Inny pracownik urzędu zapytany w poniedziałek ok. południa, czy Kuczyński pracuje, potwierdził ten fakt z zastrzeżeniem, że obecnie nie ma go w urzędzie. Poniższa fotografia pokazuje gdzie znajdowała się „zguba”. W pierwszej chwili pomyślałem, że może przygotowuje jakiś artykuł dla strony UM. Do dzisiaj jednak takowy się nie pojawił.

Ku mojemu zdziwieniu, artykuł ze zdjęciem z w/w konferencji pojawił się na komercyjnym portalu leczna24.pl, tworzonym również (a może głównie) przez rzecznika UM. Jeśli wierzyć zegarkowi na stronie został opublikowany o godzinie 14:20, tak więc przed zakończeniem pracy urzędu. O ile sam tekst mógł pochodzić z przesłanego wcześniej komunikatu, to samo zdjęcie zostało z pewnością wykonane podczas konferencji.

Pozostaje mi wierzyć, że pan rzecznik „dogadał” się ze swoim szefem w sprawie tej niedługiej nieobecności.

PS. Być może w nowym numerze „Pojezierza” też będziemy mogli przeczytać jakiś tekst o poniedziałkowej konferencji 😉

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

7 komentarzy do artykułu "Na czym polega praca rzecznika urzędu miejskiego?"

 1. jupi a jej pisze:

  A mi się wydaje, że ten pan to taka ” cicho%ajka „. Za każdym razem daje ” ciała „. Chyba już ten model tak ma.

 2. ktośtam pisze:

  co mu się dzieje z ręką na tym zdjęciu ?

 3. Bernardo pisze:

  Pan Grzegorz jako dziennikarz zarejestrowanego i obiektywnego portalu był zobowiązany pojawić się w szpitalu. Rozumiem krytykę Bartola, który jest zazdrosny, że Pan Grzegorz ma najbardziej czytaną stronę w naszym mieście.

 4. Ciekawy pisze:

  Jestem ciekawy czy opisana wyżej postawa urzędnika nie pozostaje w sprzeczności z artykułami dwóch ustaw:

  Artykuł 30. 1. Ustawy o pracownikach samorządowych mówi, że pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy.
  2. W przypadku stwierdzenia naruszenia przez pracownika samorządowego któregokolwiek z zakazów, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie rozwiązuje się z nim, bez wypowiedzenia, stosunek pracy w trybie art. 52 § 2 i 3 Kodeksu pracy lub odwołuje się go ze stanowiska.

  Artykuł 25a. 1. Ustawy o samorządzie powiatowym mówi natomiast, że Radni nie mogą podejmować dodatkowych zajęć ani otrzymywać darowizn mogących podważyć zaufanie wyborców do wykonywania mandatu.

  • Adka pisze:

   najwidoczniej mgr administracji UMCS grzegorz kuczyński (celowe użycie jedynie małych liter) nie zna takowych zapisów prawa.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes