Na podwyżkową koalicję można liczyć! Czy zapłacimy wiecej za śmieci?

Nie pomyliłem się, było gorąco. Może nie do końca z powodu punktów ustalonego porządku obrad ale o tym innym razem. Dzisiaj skupmy się na tym, co naprawdę istotne.
Rada obradowała dzisiaj niemal w całym składzie, zabrakło jedynie radnego Sławomira Pogonowskiego. W sprawozdaniu z działalności włodarza nie było, żadnych przełomowych wydarzeń. Powtórzyły się tradycyjnie sprawy koncesyjne „piwo wino wódka”. Burmistrz nie udzielił też informacji na temat szczegółów doniesienia w prokuraturze w sprawie „nowoczesnego targowiska„. Wiemy jedynie, że przewodniczącym komisji przetargowej był zastępca burmistrza, Dariusz Kowalski.

1.
Dotarliśmy do punktu zmian w budżecie oraz w wieloletniej prognozie finansowej. Były to dwa głosowania, jednak w obu rozkład głosów był dokładnie taki sam. Ktoś mógłby zapytać, jakie to zmiany w budżecie były głosowane. Było ich co najmniej kilka, jedną z nich było np. zwiększenie środków dla Centrum Kultury w Łęcznej (ponad 10 000 PLN!!!). Szczegóły w kolejnym artykule, tymczasem głosowanie:

Za zmianami w budżecie zagłosowali:
Borkowska Krystyna
Florek Marzena
Góral Bogusław
Kubicki Jacek
Matczuk Krzysztof
Matysek Janusz
Mężyński Krzysztof
Misiewicz Roman
Nowak Piotr
Grzegorz Pelica
Skibiński Jan
Warszawska Katarzyna
Wnuk Teresa
Małgorzata Olech
Grzegorz Lendzion

Wstrzymali się: Mariusz Fijałkowski, Zbigniew Łagodziński, Sebastian Pawlak, Zuzanna Lekan, Lech Tor.

2. A teraz to, na co wszyscy czekali, czyli podwyższenie opłaty targowej. Tu o dziwo, nie było już tak bardzo jednogłośnie, jak mogliśmy się tego spodziewać.

Za, głosowali:

Borkowska Krystyna
Florek Marzena
Góral Bogusław
Kubicki Jacek
Matczuk Krzysztof
Matysek Janusz
Mężyński Krzysztof
Misiewicz Roman
Skibiński Jan
Warszawska Katarzyna
Wnuk Teresa
Małgorzata Olech
Grzegorz Lendzion

Przeciwko:
Mariusz Fijałkowski, Zbigniew Łagodziński, Sebastian Pawlak.

Wstrzymali się: Piotr Nowak, Lech Tor, Zuzanna Lekan, Grzegorz Pelica.

Niewykluczone też, że niebawem zapłacimy więcej za śmieci. Jak to możliwe? Dobry gospodarz wspominał o statystykach dotyczących odbieranych odpadów. Znacznie więcej jest śmieci niesegregowanych, co kłóci się z wcześniejszymi deklaracjami. W związku z tym już we wrześniu możemy spodziewać się kontroli śmietników. Jeśli przypuszczenia włodarza się potwierdzą, kolejnym krokiem będzie wydanie decyzji administracyjnej zmieniającej pierwotnie ustaloną stawkę za odpady segregowane na wyższą (za niesegregowane).
Czyżby odpowiedzialność zbiorowa? Chyba wraca „stary, dobry” PZPR…

3. Jak można było przypuszczać skarga posła Kabacińskiego w temacie utwardzenia fragmentu ul. Wyszyńskiego, została uznana za bezzasadną. Dla niezorientowanych w temacie małe przypomnienie (LINK). Głosowanie wyglądało następująco.

Przeciw uznaniu skargi za bezzasadną głosowali: Mariusz Fijałkowski, Zbigniew Łagodziński, Sebastian Pawlak.

Wstrzymała się: Zuzanna Lekan

Za bezzasadnością skargi:

Borkowska Krystyna
Florek Marzena
Góral Bogusław
Kubicki Jacek
Matczuk Krzysztof
Matysek Janusz
Mężyński Krzysztof
Misiewicz Roman
Nowak Piotr
Grzegorz Pelica
Skibiński Jan
Warszawska Katarzyna
Wnuk Teresa
Małgorzata Olech
Grzegorz Lendzion
Lech Tor

Kolejne informacje z tej sesji już niebawem. Tradycyjnie opublikowane zostaną zapisy audio, najciekawszych fragmentów sesji.

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Na podwyżkową koalicję można liczyć! Czy zapłacimy wiecej za śmieci?

 1. Daj jakiś przykład co można zrobić w granicach prawa, żeby wodzowi powiedzieć skuteczne nie? Ja takich sposobów nie widzę, skoro ma większość w radzie i nie łamie prawa.

 2. 1. Ciekawe czy te pieniądze w ogóle zostaną przeznaczone na kulturę.
  2. Targowisko to i tak już jest komedia. W miejscu do tego przeznaczonym jest mizernie, zadaszenie, które jest zrobione jest bardzo małe a większość ludzi ma swoje stoiska dookoła „targowiska”
  3. Po co zrobić coś raz a porządnie skoro łatwiej jest wywalić pieniądze w coś niepotrzebnego.

  Więcej za śmieci? To już jest szczyt podłości i żerowanie na mieszkańcach. Ja po dziś dzień nie doczekałam się odpowiednich kontenerów do segregacji śmieci i gdzie mam je niby segregować? Teraz mam być karana za bezradność burmistrza?

  A wy prowadząc takiego bloga w porozumieniu z niektórymi radnymi powinniście też działać. Są różnego rodzaju możliwości przeciwstawienia się. Tu mamy przykład Warszawy i referendum. Nie mówię tu już o odwołaniu burmistrza ale są inne sposoby powiedzenia nie i pomocy mieszkańcom. Narazie tylko i wyłącznie dużo piszecie ale nic więcej..

  1. eliia na dzień dzisiejszy jedyną skuteczną metodą na eliminację dobrego gospodarza są wybory. Mamy zatem jeszcze rok aby przekonać/uświadomić jak największą ilość mieszkańców Łęcznej o tym, że działania włodarza mówiąc w wielkim skrócie – nie wpływają dobrze na rozwój miasta.

   Referendum nie jest tutaj żadnym rozwiązaniem, a w tym momencie jest już tylko stratą publicznych pieniędzy na które wszyscy tutaj patrzymy.

   Więcej wiary eliia 😉 Damy radę skutecznie zmienić ekipę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.