Nagroda dla starosty nie za darmo! Ile nas kosztowała?

Łęczyńscy samorządowcy nie mają szczęścia do nagród. Pamiętacie pewnie sławne już w całej Polsce Orły Biznesu, za które zapłaciła komunalna(LINK). Jak się okazuje za nagrody dla starosty (LINK) wręczone w Okunince na dorocznym spotkaniu członków Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Bug, również zapłacili podatnicy. Ile?

Powiat Łęczyński jest członkiem stowarzyszenia Euroregion Bug od 2005 roku. Od tego czasu, tylko do końca 2016 roku za to członkostwo zapłaciliśmy niecałe 62 000 PLN (sześćdziesiąt dwa tysiące)! W zeszłym roku opłacona składka wynosiła ok. 6000 PLN (czyli tyle ile przyjął Kuczyński za przewodniczenie komisji bezpieczeństwa, którą zwołał tylko raz w roku). W tym roku również płacimy! Tylko do 20 lutego 2018 wnieśliśmy opłaty w wysokości 1434 PLN.
Mam w związku z tym nadzieję, że przyznane odznaki były przynajmniej pozłacane 🙂

Tymczasem Grzegorz „fejk nius” Kuczyński „ratując” zadłużony powiat, poszukuje oszczędności w kieszeniach nauczycieli. Chciał też likwidować szkoły, które (o dziwo!) wykupiły reklamy na portalu którego jest autorem. Niebawem pokażę Wam ile za to zapłaciły.

W łęczyńskim starostwie wypłacono również tzw. trzynastki. Na ten cel w budżecie tego urzędu zabezpieczono 1 741 422 PLN (milion siedemset czterdzieści jeden tysięcy).

Jak się bawić, to po szlachecku! Jak mawiał pewien poznański wieszcz: „je*ać biedę!”

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Nagroda dla starosty nie za darmo! Ile nas kosztowała?

  1. Trudno nie być członkiem euroregionu, skoro obejmuje całe nasze województwo, które według danych Eurostatu jest jednym z najbiedniejszych w Unii Europejskiej. Niemałe pieniądze ludzi, którzy zarabiają 47% średniej unijnej trafiają na takie pierdoły, na stołki leniwych urzędasów, na nagrody dla nich, niebotyczną pensję burmistrza… Paranoja.

    1. Euroregion Bug to powiedzmy coś co można pokazać na mapie ale stowarzyszenie to sztuczny twór stworzony… no właśnie widzimy do czego.

  2. Jest takie przysłowie:
    „Pić p….olić nie żałować bida musi pofolgować”
    Zaraz będą wzięte kredyty i znów w Łęcznej będą obiecywać cuda.
    😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.