[Nagrody urzędników] Kosiarski ponownie odmawia udzielenia informacji! [Dokumenty]

Czy ktoś spodziewał się innej decyzji? Potwierdziły się zatem przypuszczenia, że wysłane miesiąc temu pismo, w którym urząd miejski zobowiązał się ponownie rozpatrzyć sprawę(LINK), było w istocie grą na czas. To jednak nie koniec. W proces ujawnienia informacji włączyła się Sieć Obywatelska Watchdog Polska.

Przypomnę tylko, że na początku października Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło sierpniową decyzję burmistrza. Wtedy sprawa nagród została przekazana do ponownego rozpatrzenia w ratuszu.
Jak się okazało urząd potrzebował miesiąca aby przesłać… kolejną odmowę 🙂 Poniżej treść przesłanego dokumentu:

Wydaję się, że powagi sytuacji nie rozumie burmistrz. Ujawnienie tej informacji to kwestia szczególnie ważna nie tylko dla mieszkańców miasta ale również dla samych urzędników. Dzięki niej będą mogli ocenić, czy są sprawiedliwie nagradzani. Sprawdzą czy są wśród nich osoby mogące liczyć na większą łaskawość. W końcu czy władza przyznając nagrodę, zawsze kieruje się merytorycznymi przesłankami.

Niestety w związku odmowną decyzją magistratu, na ujawnienie informacji o wysokości przyznanych nagród, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Do tego czasu prawnicy Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska będą przygotowywać odwołania i reprezentować tą inicjatywę przed sądem.
Cały czas liczę jednak na jawnościowe otrzeźwienie włodarza. 😉

Na koniec ciekawostka. Otóż w dniu 3 listopada 2015 UM w Łęcznej ujawnił informację o nagrodach przyznanych przez burmistrza nauczycielom z okazji Święta Edukacji Narodowej.


Da się? Widocznie urzędnika łęczyńskiego magistratu obejmuje zupełnie inne prawo ;P
Oczekuję na podobną informacje od dyrektora Winiarskiego. Powinna zostać przesłana do końca tygodnia.

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „[Nagrody urzędników] Kosiarski ponownie odmawia udzielenia informacji! [Dokumenty]

  1. mnie to tam nawet kosiarskiego żal, bo jak musi mu być głupio i uwłaczająco że musi jednak jakieś informacje przekazać nie tyle społeczeństwu co takiemu w jego mniemaniu „malutkiemu i nic nie znaczącemu” Fijałkowskiemu. A jednak ten „mały” Fijałkowski jednak jest WIELKI i tak utrzymać lustrować do białej kości i ujawniać do spalonej ziemi!!!

  2. Ciekawe kogo kryje z tymi nagrodami? Czyżby dziękował co niektórym urzędnikom za udaną pomoc w kampanii. Ale wszystko wyjdzie tak czy siak, może się tylko chwile dłużej poczeka.

  3. Czyżbyś Ty Bartolu chciał dostać od niego odpowiedź?
    Zerknij ponownie na zdjęcie miejskiego dobrodzieja i to powinno Ci wystarczyć.
    „Czary Mary” i bądź dobrej wiary. 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.