Nowe przedszkole już otwarte!

…w Ludwinie! Tak, w Ludwinie, bo w Łęcznej zdaniem rządzących „nie ma takiej potrzeby”. W Łęcznej najpilniejszą potrzebą jest natomiast budowa kładki pieszej za dwa miliony złotych!
Włodarski jak ci nie wstyd!?

Pod koniec sierpnia informowałem o planach powstania przedszkola ogólnodostępnego z oddziałami specjalnymi. (LINK) Pojawił się wtedy materiał TV, w którym możecie sprawdzić jak sprawę komentowali samorządowcy z Łęcznej. Tymczasem przedszkole powstało… w Ludwinie sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego. I w ten oto sposób rodzice dzieciaków z miasta powiatowego, muszą ze swoimi pociechami podróżować do podłęczyńskiej gminy.

Do przedszkola dla dzieci z niepełnosprawnościami, trafiły upominki w ramach akcji Słonik Nadziei, organizowanej przez TVP 3 Lublin. Materiał z Ludwina dotyczący tego wydarzenia będziecie mogli obejrzeć już 21 listopada po Panoramie o 18:50.
Przedszkolaki z placówki w Ludwinie będą również bohaterami najbliższego wydania programu „Samorząd – mój, twój, nasz…”, we wtorek 1️7️ listopada.

Przy tej okazji pozwolę sobie przypomnieć kilka cytatów, które pojawiały się w ciągu ostatnich miesięcy i lat, za każdym razem, gdy była mowa o nowym PUBLICZNYM przedszkolu lub żłobku w Łęcznej:

  1. nie przystapiłem i nie zamierzam przystapić, nie ma takiego zapotrzebowania i nie ma takiej potrzeby” – Teodor Kosiarski 2013 w sprawie utworzenia żłobka i przystąpienia do programu finansowania inwestycji ze środków UE
  2. nie ma takiej potrzeby, bo nikt nie przyszedł do urzędu i nie napisał pisma” – Krystyna Borkowska w sprawie utworzenia żłobka 2013
  3. Rok 2015 – 140 rodziców podpisuje petycję do burmistrza o powstanie publicznego żłóbka – NIE DA SIĘ! Radni burmistrza (w tym obecna radna Florek) zagłosowali przeciwko.
  4. nie ma takiej potrzeby żeby tworzyć kolejną placówkę, ponieważ mamy bardzo wykwalifikowaną kadrę pedagiczną” – radna Marzena Florek 2020 (LINK)
  5. „To nie ja, to radni decydują” – tak, można streścić wypowiedź burmistrza Leszka Włodarskiego, który ma większość w radzie miejskiej w 2020 roku
    Tymczasem dwa lata temu w kampanii wyborczej ten sam Włodarski powiedział:

Ciągle Wam mało? No to rzut okiem na program wyborczy „skaczącego” Leszka:

Włodarski jak ci nie wstyd!?


Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Nowe przedszkole już otwarte!

  1. A kto będzie chodził po tej kładce tam pieszych jak na ekarstwo,i może pochod 3 Majowy Bez sensu wydane pieniądze.

  2. Specjaliści fachowcy od siedmiu boleści kury szcza im prowadzić a nie o mieście decydować a nauczycielka z rady to już pałe przegina złotousta :)))

  3. A czego oczekiwaliście po przeciętnym nauczycielu informatyki? Wybraliście to macie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.