O segregacji (śmieci) słów kilka [Zdjęcia]

Po ostatnim artykule, w którym przytaczane były słowa burmistrza, straszącego podwyżkami opłat za śmieci (LINK), dotarło do mnie sporo wiadomości. Piszecie, że nie zgadzacie się na odpowiedzialność zbiorową przy naliczaniu wyższych opłat, pytacie o możliwość ukarania władz konkretnych spółdzielni, czy też wprost wysyłacie maile ze zdjęciami Waszych „ustawowych” śmietników. Jak wyglądają?

Poniżej możecie zobaczyć trzy zdjęcia śmietnika przy ulicy Szkolnej 4 (SM Skarbek). (żeby nie było podejrzeń o „niefortunne” ustawienie kontenerów, fotki pochodzą z różnych dni.). Czy tak jak ja, Wy również nie dostrzegacie opisów frakcji na poszczególnych pojemnikach? Pytanie jakim „okrasił” poniższe zdjęcia czytelnik brzmiało, „w jaki sposób mam segregować odpady w takim wypadku?”. No właśnie… kontenery nie są w widoczny sposób oznakowane, tak aby można było ocenić na jaki rodzaj odpadów są przeznaczone. Ile te obrazki mają wspólnego z urzędową ulotką, odpowiedzcie sobie sami…

Czy rzeczywiście mieszkańcy zapłacą za niedociągnięcia i zaniedbania spółdzielni mieszkaniowych? Zobaczymy już niebawem. Z wypowiedzi „dobrego gospodarza” nie wynika jednak, aby chciał w jakikolwiek sposób zgłębić sprawę (np. kontrolując działania spółdzielni). Moim zdaniem chodzi wyłącznie o pobieranie wyższej opłaty.

(Kliknij na wybranym zdjęciu, aby je powiększyć.)

PS. Jak wyglądają śmietniki w Waszej okolicy? Zdjęcia lub informacje przesyłajcie na adres redakcja@lle24.pl

Udostępnij ten wpis!