Obwodnica Łęcznej: Awantura zamiast rozmów. Projektant: „Podziękujcie burmistrzowi”.

Jak pewnie już wiecie, wczoraj o godz. 16:00 odbyło się spotkanie ws. planowanego przebiegu obwodnicy Łęcznej. Zgodnie z przewidywaniami (wszystkich oprócz burmistrza) na miejscu pojawiło się grubo ponad stu mieszkańców. Urzędnicy na tą okazję przygotowali miejsce w postaci mało pojemnej sali w której obraduje rada miejska. Skutek był taki, że sporo osób nie zmieściło się do środka i stało pod budynkiem.

„Większość zebrania to krzyki i głosy niezadowolenia wściekłych mieszkańców, tych, którzy zostali potraktowani jak osoby bez prawa głosu, już w momencie projektowania poszczególnych wariantów.
Jak się okazało, przygotowane projekty przebiegu obwodnicy zostały wykonane na starych mapach, na których nie było naniesionych budynków (nie tylko domów, ale także zakładów), które zostały wybudowane już jakiś czas temu.
Kiedy zebrani pytali dlaczego obwodnica ma przebiegać przez ich działki i domy, projektant powiedział żeby podziękować burmistrzowi za to jak zostało to zaprojektowane.” – opisuje Sołtys Witaniowa, Dariusz Słomka.

W zgodnym przekazie obecnych mieszkańców, podczas spotkania nie było słychać żadnego pozytywnego głosu dot. planowanej inwestycji. Wszyscy obecni byli zdecydowanie przeciwni budowie obwodnicy w jakiejkolwiek wersji.
Dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA powtarzał jak mantrę, by składać do nich pisemne wnioski, które będą rozpatrywane i przekazywane do projektanta w celu naniesienia poprawek. Mieszkańcy usłyszeli także, że budowa tej obwodnicy jest polityczna i jeśli nie zostanie wybudowana to pieniądze przepadną.

Mieszkańcy nie kryli rozczarowania spotkaniem. Odnieśli wrażenie, że zostało zorganizowane jedynie dla formalności, po to żeby się odbyło, bo takie są wymogi formalne. Nie padły bowiem żadne konkretne decyzje/informacje dotyczące wyboru wariantu i samej budowy.

Poniżej link do strony internetowej Urzędu, skąd można pobrać wniosek do wypełnienia i prezentację, która była przedstawiana dzisiaj, przez projektanta budowy (LINK)

PS. Przypominam, że ciągle można złożyć swój podpis pod wnioskiem o organizacje referendum w sprawie usunięcia Leszka Włodarskiego ze stołka. Organizatorzy wniosku czekają na Wasze zgłoszenia pod numerem telefonu 786 610 030. Dostarczą Wam listę i odbiorą podpisy 🙂

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

26 komentarzy do artykułu "Obwodnica Łęcznej: Awantura zamiast rozmów. Projektant: „Podziękujcie burmistrzowi”."

 1. turysta pisze:

  Tylko wariant 3, oczywiście po lekkich zmianach żeby obwodnica nie przebiegała zbyt blisko posesji.

 2. Leming pisze:

  Wariant 2 to jakieś nieporozumienie. Tylko 1 albo 3 z punktu widzenia Łęcznej jest potrzebny bo odciąży ruch na jeziora. Jak wygra wariant 2 albo podwariant drugiego to będzie to zwyczajna machloja.

 3. fanatyczny pisze:

  Tak jak ktoś wspomniał większość obecnych na spotkaniu to mieszkańcy spoza miasta, nikt kto jest za budowa obwodnicy nie szedł na spotkanie żeby krzyczeć ” tak jest za budową” pojawili się tylko Ci co mają coś przeciwko. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię i wspólnymi siłami dojść do porozumienia. Jest okazja żeby obwodnica powstała są na to środki więc głupotą byłoby z tego nie skorzystać, bo każda nowa droga przyczyni się do rozwoju gospodarczego rejonu. Krzyki, że obwodnica nam nie potrzebna zróbcie drogę do Lublina czy nad jeziora( na którą już jest rozstrzygnięty przetarg ale co tam przecież nie wiem to pokrzyczę) nic tutaj nie da. Projekt jest na obwodnicę to z tego skorzystajmy, niestety przy tego typu inwestycjach zawsze będzie ktoś pokrzywdzony.

 4. Optymista pisze:

  Moim zdaniem, obwodnica jest CAŁKOWICIE NIEZBĘDNA dla Łęcznej, oczywiście pod warunkiem zakazu wjazdu do miasta dla cieżarówek. Gdzieś ta obwodnica musi leżeć. Myślę, że wszystko w drodze dyskusji da się ustalić. Natomiast niedopuszczalne byłoby, gdyby te pieniądze przepadły, obwodnica musi powstać.

 5. Turysta pisze:

  Nie ma sensu dyskutować które osiedle jest takie czy inne,wiadomo że obwodnica jest niezbędna i trzeba wykorzystać szansę że jest taka możliwość. Na pewno nikt nie pozwoli żeby mieć obwodnicę pod domem i o tym trzeba dyskutować.

  • rdz pisze:

   Otóż obwodnica nie jest niezbędna. W stronę jezior czy kopalni jest kilka alternatywnych dróg, które po wyremontowaniu spokojnie odciążą główną trasę. Problemem jest przepustowość całej trasy do Lublina. Tutaj trzeba rozpatrywać problem. Nic nie da wybudowanie obwodnicy, gdy cały ruch spotka się na rondzie w Trębaczowie.

   Sam burmistrz powiedział, że według ankiet i rozmów, mieszkańcom chodzi o rozbudowę istniejącej drogi.

   Ciężarówek z kamieniem aż tak dużo nie jeździ, bo około 11 na godzinę, średnio przez 16 godzin. I fakt, przejeżdżają przez centrum Łęcznej, ale przecież ono jest bardzo mało zurbanizowane w porównaniu do wsi w ciągu drogi od kopalni do Lublina (Długie, Łuszczów, Turka). I akurat w Łęcznej z tego powodu korki się nie tworzą.

   Ale chętnie się dowiem, po co nam obwodnica?

   • wgw pisze:

    1. Rozbudowa drogi Łęczna – Lublin to marzenie, na które w tej chwili nikt nie przeznacza kasy. Kasa jest na obwodnicę.

    2. Pokaż mi alternatywne drogi nad jeziora, jeżeli nie przez Łęczną i jej starówkę?

    3. Po co Łęcznej obwodnica? Przez miasto na godzinę napewno nie przejeżdża 11 ciężarówek, a chyba przez 10 minut 😀 I jeżeli porównuje się zurbanizowanie i ruch pieszych na Al. Jana Pawła II i w podmiejskich wsiach to szkoda gadać 🙂 Zabudowa to nie tylko hacjendy 🙂

    • Turysta pisze:

     WGW pisze bardzo dobrze. Obwodnica musi powstać i wyprowadzić ciężarówki ze starówki i Łęcznej. Najlepszy wariant 3 bo częściowo też odciąży autostradę nad jeziora.

    • rdz pisze:

     WGW. A obwodnica nie jest marzeniem? Jest kolejną wizją megalomanii obecnego rządu, bo ktoś wymyślił sobie 100 obwodnic. Może gdyby było 99 to nikt nie brałby pod uwagę Łęcznej. I nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale będziemy finansować ze swoich pieniędzy nie tylko budowę tej obwodnicy, jeżeli powstanie, ale również pozostałe. Ponadto projektanci nawet nie wiedzą ile będzie to kosztować.

     Alternatywne drogi
     nr 1:
     Łuszczów- Kijany- Zezulin- Ludwin
     nr 2:
     Łuszczów- Kijany- Zezulin- Kocia Góra- Dąbrowa
     nr 3: Mełgiew- Ciechanki Łańcuchowskie- Puchaczów i tutaj na Dratów lub Nadrybie
     nr 4:
     Można by też jechać przez Charlęż i Zawieprzyce
     nr 5: przez Łuckę do Ostrowa Lubelskiego

     Dróg jest sporo, tylko jak widać na Twoim przykładzie nie wszyscy o nich wiedzą.

     A co do transportu, podałem wartość ciężarówek jadących z kamieniem. Na pusto wraca drugie tyle. Nie wiem ile jest pozostałych.

     Dlaczego nie możemy porównać przejazdu przez Łęczną, z przejazdem przez Łuszczów czy Turkę?

     • Kierowca pisze:

      Generalnie drogi które wymieniłeś są w opłacanym stanie .
      A co do konieczności obwodnicy to za dwa tygodnie przyjedz na stare miasto (ok godziny 18-19) nie wiem rynek 2 rynek 3 albo pod osp. I spróbuj wyjechać w stronę Ludwina lub w stronę krasnystawskiej do ronda koło lidla, natłok aut jadoncych z jezior na Lublin Świdnik.
      Rozumiem twój punkt widzenia są inne drogi ale 85% ludzi nie pojedzie inaczej bo to są kiepskie drogi . ale jak je wyremontują to spora część osób będzie po nich gnać jak Kubica po torze.

     • Turysta pisze:

      Niestety 99% ludzi jedzie trasą Łęczna Ludwin i dalej nad jeziora dlatego należy za wszelką cenę odciążyć tego badyla.

     • rdz pisze:

      Ale ja o tym mówię, że należy wyremontować obecne drogi, które przyczynią się do odciążenia drogi na Ludwin, która też jest w fatalnym stanie. To należy zrobić w pierwszej kolejności, a nie budować nową drogę.

 6. Turysta pisze:

  W którym wariancie obwodnica zaczyna się w mieście???? Mapy to trzeba umieć czytać.

  • Mieszkaniec pisze:

   W wariancie nr 1 w osiedlu kolonia Trębaczów jest takie samo osiedle jak słoneczne czy Bobrowniki fachowcu od map 🥴🥴🥴

 7. Mieszkaniec pisze:

  A może zróbmy obwodnicę w innym osiedlu w Łęcznej np. Słoneczne, Bobrowniki zobaczymy komu będzie przeszkadzać. OBWODNICA POWINNA ZACZYNAĆ SIĘ POZA ZA MIASTEM A NIE W MIEŚCIE TAKIE CUDA TYLKO W Łęcznej 😂😂😂

 8. marcin pisze:

  Projekt obwodnicy narzucony ze względów politycznych niżeli potrzeb mieszkańców.
  Duży minus za organizację spotkania.

 9. Turysta pisze:

  Byłem i nie wierzyłem że towarzystwo nie chce obwodnicy,ale myślę że byli tylko mieszkańcy spoza Łęcznej. Ktoś powiedział że przez Łęczną przejeżdża max 100 ciężarówek. Pytam kolego gdzie ty mieszkasz bo na pewno nie w Łęcznej. Przez sam stary rynek przejeżdżają setki patelni dziennie.

 10. kierowca pisze:

  Mieszkańcy nie chcą obwodnicy co jest fenomenem na skalę krajową. Przedstawione zostały propozycje a nie gotowy projekt ale dla tutejszej społeczności patelnie i ciężarówki są niezbędne do życia dlatego nie chcą obwodnicy. Śmiech. W każdym wariancie można poprawić każdą kolizję.

  • gość pisze:

   to pokaż mi drugi taki fenomen gdzie obwodnica zaczyna się w obrębie miasta, które niby ma odciążyć, bo o czymś takim nie słyszałem. proponuję zrobić obwodnicę z centrum miasta, tez będzie fajnie 🙂

   • Mieskzaniec pisze:

    Bełżyce, Lubartów – tam obwodnicę zaczynają się już na terenie miasta. Pozdro

    • zibi2y pisze:

     Lubartów???? obwodnica zaczyna się kilometr wczesniej w Łucce. a nie w miescie.

     • Optymista pisze:

      Bez przesady, kol. Trębaczów to administracyjnie Łęczna tak samo jak cała ul. Polna aż do Ciechanek. Technicznie to nie ma nic wspólnego z miastem 😀

     • Mieskzaniec pisze:

      Od ronda jest to już Lubartów ul Lubelska – gwoli wyjaśnienia 😁

  • gość pisze:

   Mieszkańcy nie chcą obwodnicy, bo przebiega przez ich działki lub obok ich działek. Obwodnica powinna być poza działkami mieszkalnymi i z dala od zabudowań, a nie zaczynać się bezpośrednio między dwoma działkami, na środku osiedla, na którym mieszkają ludzie i co chwile powstają nowe domy

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes