Od 27.04 startują przewozy na trasie Lublin – Łęczna!

Na tę informację czekało z pewnością wielu mieszkańców Łęcznej. Od poniedziałku 27.04.2020 ruszają przewozy na trasie Lublin – Łęczna. Nie są to jednak dotychczasowi przewoźnicy, a zupełnie nowy gracz na lokalnym rynku.

Idea uruchomienia przewozów na w/w trasie pojawiła się pierwotnie z myślą o pracownikach służby zdrowia, dojeżdżających do lubelskich szpitali. Autobusy będą dojeżdzały aż do szpitala na al. Kraśnickich. Oczywiście przystanek PKS lublin również będzie funkcjonował. Na chwilę obecną, niezaleznie od trasy cena biletu jest jedna dla wszystkich i wynosi 8 PLN! Cena wynika z braku wsparcia przewoźnika przez urzędy administracji publicznej.

Rozkład jazdy (Z przystanków Bobrowniki i Stadion) znajdziecie poniżej:

W razie dużego zainteresowania nowy przewoźnik deklaruje wprowadzenie kolejnych pojazdów i większej ilości kursów.

Pewnie chcielibyście zapytać czy na trasę wrócą dotychczasowi przewoźnicy. Też chciałbym to wiedzieć. Z przeprowadzonych kilka dni temu rozmów wynika, że urząd miejski w Łęcznej nie wyszedł, z żadną propozycją wsparcia przewoźników.

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że właściciel firmy Łęcz-Trans zwolnił wszystkich swoich kierowców…

Włodarski, jak Ci nie wstyd?
To jak będzie? Teraz kolej na zwolnienia w urzędzie miejskim?

Udostępnij ten wpis!

25 przemyślenia na temat „Od 27.04 startują przewozy na trasie Lublin – Łęczna!

 1. Witam
  Brawo nowa firma czym ich więcej tym lepiej dla nas konsumentów .
  Było by super gdyby Burmistrz Łęcznej ściągnoł do Łęcznej MPK LUBLIN

  1. On może co najwyżej ściągnąć spodnie i wskoczyć do basenu.

 2. No ale jaki to jest ten pierwszy, nowy przewoźnik, który pojawił się na trasie Lublin-Łęczna? Może to firma z Izraela? Pod numerem telefonu 504 255 553 nie można uzyskać więcej szczegułów, bo nikt na niego nie odpowiada.
  Kiedyś czekałem na przewozy24.pl, bo chciałem się dostać na lotnisko w Świdniku. Niestety bus się nie pojawił i musiałem wziąć taksówkę, bo już było za późno na mpk. W nazwie mają .pl, a nawet nie mają strony internetowej. Może więcej informacji jest na fejsie-pejsie?

  1. A nawet jak z Izraela to co? Nie chcesz, nie jeździsz. Byłem na przystanku i powiem, ze zainteresowanie jest bardzo dużo. W przyszłym tygodniu ma być więcej kursów, bo tyle ludzi jest chętnych. Brawo!

   1. Aha! No dobrze… Może będzie więcej busów kursowało. A ceny biletów zostaną na tym poziomie tzn. 8,- zł. też po pandemii. No niestety zarobki pójdą w dół. Będziecie robić za kromkę chleba. Tarcza antykryzysowa tylko dla firm zagranicznych – najlepiej z Izraela. Palestyńczycy mają swój honor, a Polaczki? Witamy w Rzeczpospolitej Polin. Szalom!

 3. Czy zauważyliście jak na stronie Leczna24 kasowane są komentarze w których mieszkańcy zarzucają burmistrzowi brak działań? Znikają ze strony ale u na Facebooku tez giną. Cenzura wróciła.

 4. Ale nasz Pan Burmistrz ma fajną pracę chodzi na wystawy inwenty bez stresu coś tam poczyta z kartki i kasiorka jest a ja musze tyrac w tej spółce za jałmużne kurde bo mi sie uczyć nie chciało ale niektórzy bez wykształcenia i mają dobre prace na stanowiskach urzędniczych może coś Mi sie powiedzie kiedyś hehe

 5. No tak! Założę się, że Piątek-Bus i Łęcz-Trans podniosą ceny biletów. Masakra..!

   1. Ceny wzrosną, a zarobki spadną. Bezrobocie ok. 25%. Bezrobotni będą jeździć za darmo…

 6. cena biletu 8 zł nie jest też podyktowane z tym że co drugie miejsce ma być wolne według rozporządzenia rządu?

  1. Pośrednio tak. Nałożone na przewoźników rygoty dot. przewozów, wyłączyły zupełnie ich działalność. Brak wsparcia ze strony samorządów (utrzymywanych przez podatników) zabija firmy i doprowadza do większego bezrobocia.

 7. A ilu pasażerów może wziąć? Bo wszystkich nie wezmie 🙁 Fajnie,że jest jakiś dojazd,ale nie dla wszystkich…

 8. Ciekawi mnie czy włodarz miast będzie potulny jak baranek i przekaże spis wyborców w Poczcie Polskiej?

  1. Oczywiście, że przekaże. Mozna powiedzieć, że obecnie ma jaja w imadle. IMHO nie bedzie ryzykował pracy żony, która co prawda straciła dyrektorską posadę u marszałka ale z tego co wiem, jeszcze pracuje.

   Edit: jak pokazało życie, nie musiał niczego przekazywać. Dane obywateli podało ministerstwo cyfryzacji. I po temacie.

 9. W pseudomediach tradycyjnie cisza. Po co się mają ludzie dowiedzieć. Lepiej pokazać jak L. Wlodarski przecina wstęgę albo wystawę otwiera.

   1. W końcu 🙂 ale rozkład zła jakoś za mazany gdy go powiększam obraz. Pozdrawiam

    1. Zgadza się, niestety tylko taki otrzymałem, spróbuj otworzyć go na smartfonie, wtedy jest bardziej wyraźny.

     1. A może jest na przystanku wywieszony rozkład? Właściwie na telefonie jestem też jakoś nie widzę dobrze rozkład 🙂

     2. Prosze zerknąć w rozkłady umieszczone pod postem na facebooku – tamte otwierają się w normalnym rozmiarze 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.