Ogromne pieniądze dla prezesa PGKiM! Nie uwierzysz ile teraz zarabia! [Umowa]

PGKiM odcinek 128. Jeśli myślicie, że w temacie komunalnej powiedziano już wszystko, to jesteście w wielkim błędzie. Kilka tygodni temu Kosiarski informował, że roczna nagroda dla prezesa Martyna nie wynosi już kilkunastu tysięcy złotych a „jedynie” cztery tysiące. Jak to możliwe? Gdzie jest haczyk?

Otóż w lipcu 2017 roku zmieniła się umowa prezesa Martyna. Od tego czasu, to już nie umowa o pracę, a kontrakt menadżerski. Przypomnę tylko, że pytany o swoje wynagrodzenie w 2014 roku Martyn odpowiedział, że jest to 8500 PLN. Teraz zarabia znacznie więcej. Zgodnie z treścią kontraktu menedżerskiego wynagrodzenie Martyna podzielone jest na część stałą (wypłacaną co miesiąc) i cześć zmienną (wypłacaną po zakończonym roku obrotowym).

1 Lipca 2017 część stała (miesięczna pensja) wynosiła 13 500 PLN! Tak moi drodzy, tu nie ma pomyłki. Trzynaście i pół tysiąca złotych! Jest to zatem 5000 PLN podwyżki w stosunku do pensji z 2014 roku.
Wynagrodzenie zmienne jest zależne od osiąganych wyników i UWAGA nie może przekroczyć połowy wynagrodzenia stałego w poprzednim roku obrotowym (Czyli jeśli przez 12 miesięcy wynagrodzenie stałe wynosiło 13 500, to zmienne może mieć maksymalnie wartość nawet 81 000 PLN (osiemdziesiąt jeden tysięcy).

Poniżej fragment kontraktu, mówiący o wynagrodzeniu prezesa:

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie stało się jasne, dlaczego nagroda za pół roku 2017 wynosiła „jedyne” 4000 PLN.

Jak to leciało panie Martyn? „Woda w Łęcznej nie może być tańsza”? Udowodnimy Panu, że może być znacznie tańsza. Już wkrótce.

To wszystko dzieje się przy pełnej akceptacji Kosiarskiego/Włodarskiego i całej świty. Ci ludzie muszą odejść!

PS. Nieoficjalnie otrzymałem informację, że kolejna działalność prowadzona przez komunalną została sprywatyzowana. Chodzi o okręgową stację kontroli pojazdów. Szczęśliwym najemcą tego miejsca został… były radny burmistrza. O szczegółach przeczytacie za kilka dni w osobnym wpisie…
Niebawem dowiemy się także jakie cele postawił prezesowi włodarz i jaki był wskaźnik ich wykonania.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

29 komentarzy do artykułu "Ogromne pieniądze dla prezesa PGKiM! Nie uwierzysz ile teraz zarabia! [Umowa]"

 1. Miki pisze:

  A ja słyszałam że Kuczyński będzie na 100 % zastępcą Włodarskiego

  • anna80 pisze:

   Zastępca zastępcy? To możliwe tylko w Łęcznej. Choć w sumie człowiek, który w kampanii wyborczej posługuje się chorymi śmiertelnie ludźmi to właściwy wybór dla tego środowiska.

  • Carrin pisze:

   Ja myślę,że już liczą dni i myślą, że z panem Kosiarskim było im naprawdę dobrze a teraz niepewność bierze górę.
   Za gospodarza nic nie trzeba było robić tylko, język po 15- tej zdezynfekować.

  • skun pisze:

   nie chodzi się w cudzych gumowcach, grzybicą można się zarazić,kopa Toudiemu i lepiej by na tym wyszedł 🙂

 2. kaktus grandiflorus pisze:

  trudno o brudniejsze miasto o nic się nie dba gorzej jak za komuny kosze przepełnione szczury na osiedlu spacerują ławki zepsute przez wandali i co na to służby?

 3. Mariusz Fijałkowski pisze:

  Odpowiadając koledze Antykos w sprawie plotek nt. tego, że rzekomo chciałbym (lub ktokolwiek z Lepszej Łęcznej) prywatyzować majątek gminny, stwierdzam co następuje:

  Jestem przekonany, że podobne bzdury mógłby rozsiewać jedynie Kuczyński, który boi się o swój byt po wyborach. Od 8 lat walczę z tym, żeby Łęczna nie była rozkradana, żeby nie dochodziło do takich sytuacji jak w PGKiM, gdzie kolejne zakłady i gałęzie działalności spółki i jej majątek są oddawane w dzierżawę podmiotom prywatnym. Jestem też przeciwny wydawaniu publicznych pieniędzy na „fachowców” kolegów burmistrza, którzy doją miejską kasę w sposób wręcz nieprzyzwoity. Wracając jednak do prywatyzacji to proszę sobie wyobrazić, że kilka miesięcy temu na wyposażeniu urzędu nie było nawet jednej kosiarki. Każde nawet najmniejsze koszenie trawy w mieście musiały wykonywać podmioty prywatne. Jestem jak najbardziej przeciwny tego typu działaniom, bo oprócz tego, że kolejne firmy kolegów zarobią wygrywając takie przetargi, to gmina nic na tym nie skorzysta, a wręcz przepłaca za usługi. Przez 16 lat rządów obecnego gospodarza sprywatyzowano w zasadzie co tylko się dało i co jako tako prosperowało. W każdej kategorii zadań gminy takie przykłady są widoczne gołym okiem, począwszy od oświaty, a na choćby ogrodniku skończywszy. Dobrze, że urząd ma chociaż jeszcze swój samochód, bo myślę, że jakby mogli to i tutaj woleli by wynajmować. Tam jest właśnie taka filozofia i niejednokrotnie na sesji zwracałem na to uwagę – choćby na ostatniej, kilka dni temu. Usłyszałem, że spółce bardziej opłaca się oddać część majątku w dzierżawę niż utrzymywać nierentowne zakłady typu wulkanizacja czy stacja kontroli pojazdów. I jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności prywatnemu przedsiębiorcy, po wydzierżawieniu lokalu i sprzętu taka działalność będzie się opłacać. Spółce komunalnej się nie opłacało. Dlatego nie pozwolimy na to, by teraz do reszty sprywatyzowano „komunalną”.

  Oczywiście nie mam wątpliwości, że osoby pokroju Kuczyńskiego, a nawet on sam będą opowiadały o mnie podobne historie. Nie wszystkie będę w stanie zdementować. Tym ludziom właśnie o to chodzi, żeby wchodzić w pyskówki, tematy poboczne, prostować kłamstwa, a ważne tematy sprowadzić na boczne tory debaty publicznej lub nie mieć czasu o tym mówić. Liczę jednak na to, że mieszkańcy mają już dość ekipy Kosiarskiego i dojenia się z kasy i przełom nastąpi już tej jesieni. Pozdrawiam.

 4. Mocher pisze:

  Jakim sposobem ci ludzie przez tyle lat rządzili a właściwie łupili to miasto. Kto ich wybierał i dawał na to przyzwolenie. Przecież Kosiarski był burmistrzem chyba 4 kadencje. To prawda głupim narodem łatwo rządzić i manipulować. Okradną ich złupią a oni jeszcze z tej wdzięczności wybiorą na kolejną kadencję. Dobrze, że emerytura tuż, tuż i pożegnam się na dobre z tym ciemnogrodem.

 5. Kalina pisze:

  Bartolu, dobra robota. Mam prośbę, możesz jeszcze pokazać zarobki kadry menadżerskiej w WP3, to też spółka samorządowa

 6. Trollka pisze:

  Gdzie ja mieszkam…………………………………

 7. Ferdynand K. pisze:

  I co tu grzecznie napisać w komentarzu?
  Rozj..ali naszą Łęczną na strzępy:
  – Panie burmistrzu Kosiarski może jeszcze ujęcia wody sprzedajcie, by żyło się wam lżej.
  Co ty gościu wyprawiasz?

 8. czytający-obserwator pisze:

  Kosiarski czy ciebie nie po…bało??? ty to tolerujesz?, a później stoisz w kościele obok tych których oszukujesz? Nie ten co bierze a ten co daje takie złodziejskie kontrakty jest winny całego syfu. Komuna jeszcze nie upadła i PZPR ma się nadal świetnie!!!

 9. Rafela pisze:

  Dorwało się paru cwaniaczków do władzy i robią co chcą!Najwyższy czas pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji.

 10. eustachy pisze:

  Propozycja dla Lepszej Łęcznej i Mariusza Fijałkowskiego.
  Krótka trzy, czterozdaniowa informacja na temat tej podwyżki i włożona do każdej skrzynki pocztowej. Prostym językiem ale z dołączonym fragmentem kontraktu.
  Mieszkańcy Łęcznej muszą to w końcu zrozumieć i pogonić to drenujące nas towarzystwo.

  • Mariusz Fijałkowski pisze:

   Dzięki za propozycję. W jakiejkolwiek formie by to nie było, informacja trafi do mieszkańców.

   • antykos pisze:

    Panie Mariuszu, osobiście wolałbym informację o tym, co Pan i Pana „Lepsza” zamierza dla naszego miasta zrobić,bo z tego co słyszę na ulicy wynika to, że chce Pan doprowadzić do prywatyzacji i upadku wszystkiego co jeszcze jakoś prosperuje i w końcu nie mieć niczego do zarządzania. To oczywiście są efekty politycznego marketingu szeptanego oponentów politycznych, ale ci, którzy w to wierzą, nie słyszą żadnego głosu zaprzenia. To jest oczywiście polityka, więc mógłby Pan dostarczyć ludziom informację o najważniejszych punktach Waszego programu choćby na skrawku papieru toaletowego, co wyrażałoby uczciwość polityczną, bo przecież wszystkich obietnic spełnić się nie da i niektórymi trzeba się podetrzeć.

    • Bartol pisze:

     Jeśli mógłbym wiedzieć, to kto powtarza te bzdury o zamiarach prywatyzacji?
     Każdy kto choć trochę myśli, to wie, że ten proces właśnie trwa w najlepsze i Lepsza Łęczna ma zamiar go odwrócić. Program LŁ zostanie opublikowany po rozpoczęciu kampanii wyborczej, która jak wiemy jeszcze nie ruszyła.
     Jeśli chodzi o obietnice wyborcze, to te podane w 2014 roku były tak proste w realizacji, że część z nich postanowiła zrealizować obecna władza. Dzisiaj Lepsza Łęczna idzie w podobnym duchu, choć program będzie miał zupełnie inny kształt.
     Ewolucja, nie rewolucja!
     Choć trzeba przyznać, że dla niektórych przytwierdzonych do stołków zmiany będą iście rewolucyjnie.

     • antykos pisze:

      Nie wiem czy twoje pytanie jest retoryczne, więc odpowiadam, że słyszałem to od „zwykłych” ludzi, którzy coś gdzieś usłyszeli. Mój stosunek do tych „rewelacji” chyba już przedstawiłem.

     • Bartol pisze:

      Nie mam wątpliwości co do Twojego stosunku do tych rewelacji ale chętnie porozmawiałbym z tymi zwykłymi ludźmi. Gdzieś to musieli usłyszeć. To jest bardzo dobry materiał na wpis. Daj znać na wąsatą skrzynkę 🙂

    • Mariusz Fijałkowski pisze:

     Jestem przekonany, że podobne bzdury mógłby rozsiewać jedynie Kuczyński, który boi się o swój byt po wyborach. Od 8 lat walczę z tym, żeby Łęczna nie była rozkradana, żeby nie dochodziło do takich sytuacji jak w PGKiM, gdzie kolejne zakłady i gałęzie działalności spółki i jej majątek są oddawane w dzierżawę podmiotom prywatnym. Jestem też przeciwny wydawaniu publicznych pieniędzy na „fachowców” kolegów burmistrza, którzy doją miejską kasę w sposób wręcz nieprzyzwoity. Wracając jednak do prywatyzacji to proszę sobie wyobrazić, że kilka miesięcy temu na wyposażeniu urzędu nie było nawet jednej kosiarki. Każde nawet najmniejsze koszenie trawy w mieście musiały wykonywać podmioty prywatne. Jestem jak najbardziej przeciwny tego typu działaniom, bo oprócz tego, że kolejne firmy kolegów zarobią wygrywając takie przetargi, to gmina nic na tym nie skorzysta, a wręcz przepłaca za usługi. Przez 16 lat rządów obecnego gospodarza sprywatyzowano w zasadzie co tylko się dało i co jako tako prosperowało. W każdej kategorii zadań gminy takie przykłady są widoczne gołym okiem, począwszy od oświaty, a na choćby ogrodniku skończywszy. Dobrze, że urząd ma chociaż jeszcze swój samochód, bo myślę, że jakby mogli to i tutaj woleli by wynajmować. Tam jest właśnie taka filozofia i niejednokrotnie na sesji zwracałem na to uwagę – choćby na ostatniej, kilka dni temu. Usłyszałem, że spółce bardziej opłaca się oddać część majątku w dzierżawę niż utrzymywać nierentowne zakłady typu wulkanizacja czy stacja kontroli pojazdów. I jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności prywatnemu przedsiębiorcy, po wydzierżawieniu lokalu i sprzętu taka działalność będzie się opłacać. Spółce komunalnej się nie opłacało. Dlatego nie pozwolimy na to, by teraz do reszty sprywatyzowano „komunalną”.

     Oczywiście nie mam wątpliwości, że osoby pokroju Kuczyńskiego, a nawet on sam będą opowiadały o mnie podobne historie. Nie wszystkie będę w stanie zdementować. Tym ludziom właśnie o to chodzi, żeby wchodzić w pyskówki, tematy poboczne, prostować kłamstwa, a ważne tematy sprowadzić na boczne tory debaty publicznej lub nie mieć czasu o tym mówić. Liczę jednak na to, że mieszkańcy mają już dość ekipy Kosiarskiego i dojenia się z kasy i przełom nastąpi już tej jesieni. Pozdrawiam.

     • antykos pisze:

      Liczę na to, że Pana komentarz do tej sprawy przeczyta jak najwięcej osób, bo wtedy ich plan spłonie na panewce. Oczywiście chciałbym, aby Pan nie zawiódł ich zaufania w razie wygranej. Również pozdrawiam i życzę sukcesów.

 11. Dudek pisze:

  Bartol. Ciekawe jakie wynagrodzenie otrzymuja: przewodniczący Rady Nadzorczej PGKiM i jej członkowie?

  • Bolek901 pisze:

   W PGKiM z rady nadzorczej już praktycznie nic nie zostało.! Sa dwie osoby, i są to ludzie prezesa.!

   • Agent xxx pisze:

    Rady nadzorczej nie ma pan Prezes ją rozwiązał.Warsztaty zlikwidowane,diagnostyka wraz z wymiana opon zlikwidowana.Cpn dzierżawiony innej firmie , mobbing , przekręty jedno wielkie dziadostwo.Pracownicy zarabiają po 1600-1800 zl

 12. Medyk pisze:

  Rządzą się jak na swoim folwarku i łupią nas po kieszeniach. Łęczynianie nie dajmy się i wywalmy to towarzystwo wzajemnej adoracji. Otwórzmy oczy. Jesień już blisko.

 13. aqq pisze:

  Banda CH.. z koniowałem na czele

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes