Oni już raczej nie pojeżdżą…

Wczoraj po godzinie 11.00. policjanci z Posterunku Policji w Milejowie podczas patrolowania miejscowości Milejów zauważyli jak kierujący Oplem wjechał do rowu.

Za kierownicą pojazdu siedział 59 – letni mieszkaniec gminy Milejów. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce przybyła załoga ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przewieziony do łęczyńskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Z kolei w piątek kryminalni z łęczyńskiej komendy w miejscowości Wólka Cycowska zauważyli kierującego Mazdą, który wyjeżdżał spod jednego ze sklepów. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Kierującym okazał się 62 – letni mieszkaniec gminy Cyców. Podczas kontroli trzeźwości przeprowadzonej przez funkcjonariuszy ruchu drogowego wyszło na jaw, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Pojazd został tymczasowo zajęty.

Wkrótce obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejna dolegliwość to obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Świadczenie to wynosi od 5 do 60 tysięcy złotych.m

Udostępnij ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.