[Opłaty za śmieci] We Włodawie po podwyżce taniej niż w Łęcznej przed podwyżką!

W związku z nowymi zasadami segregacji kolejne miasta zmieniają stawki opłat za śmieci. We Włodawie ustalono, że mieszkańcy, którzy będą prowadzili segregację odpadów w gospodarstwie w sposób selektywny, czyli sortując śmieci na 5 frakcji, zapłacą 8 PLN od osoby miesięcznie. W Łęcznej przed podwyżką ta stawka wynosi 9 PLN!

Brak segregacji będzie wiązał się we Włodawie z opłatą 18 PLN. W Łęcznej przed podwyżką jest to 14 PLN. To się oczywiście zmieni. Kilka dni temu do mieszkańców Łęcznej dotarły ulotki (niewiadomego pochodzenia) w których autor próbuje przekonać Łęcznian, że nadchodzące podwyżki to wyłącznie ich wina!

Jak widzicie, w ulotce nie wspomniano nawet słowem o nieprawidłowościach w komunalnej ani o tym, jaki był efekt wizytacji radnych na łęczyńskim wysypisku.
Możecie o tym przeczytać poniżej (kliknij na tytuł aby przejść do wpisu):
„To powinna zobaczyć cała Łęczna, segregacja na wysypisku to kpina!” [Dużo zdjęć]
Radni wizytowali wysypisko. Oto co zobaczyli [Dużo zdjęć]
Prezes PGKiM w Łęcznej otrzymał kilkadziesiąt tysięcy odprawy! Za co?
Gigantyczne zarobki prezesa PGKiM! Zarobił więcej od Kosiarskiego! W jaki sposób?

Mieszkańcy sugerują, że ulotka mogła powstać w PGKiM lub w urzędzie miejskim. W ratuszowych kuluarach można usłyszeć, że jednym z autorów ulotki był były radny Grzegorz Kuczyński (ten od żony w mopsie). Mówiąc inaczej, wydano Wasze pieniądze, żebyście mogli za śmieci płacić jeszcze więcej niż dzisiaj! Prawda, że logiczne? 🙂

Tymczasem w biuletynie informacji publicznej ratusza nie ma jeszcze nawet informacji o ogłoszonym przetargu. Być może (w co ciężko jest uwierzyć) wzorem ościennych miejscowości, Łęczna również da szansę innym (tańszym) podmiotom na złożenie oferty.
Dość drenowania kieszeni mieszkańców!

PS. Wybrano już nowego prezesa PGKiM ale o tym w osobnym wpisie.

Udostępnij ten wpis!

11 przemyślenia na temat „[Opłaty za śmieci] We Włodawie po podwyżce taniej niż w Łęcznej przed podwyżką!

 1. Trupy z szafy wyłażą ciekawe kogo jeszcze burmistrz poukrywał by po wyborach do koryta dopuścić ?!

 2. podwyzki podwyzkami po co sortowac smieci skoro zbieracze zlomu maja klucze do wszystkich altan i po swojemu robia segregacje a porozrywane worki rzucaja gdzie popadnie

  1. zapytaj proszę inaczej – po co segregować skoro na wysypisku i tak wszystko zostanie zmieszane. Zachęcam do lektury podlinkowanych wpisów. Tam można zobaczyć jak wygląda „segregacja” według PGKiM 🙂

 3. Kto będzie prezesem?

  //Wielka prośba aby w godzinach pracy pisali Państwo wyłącznie z oficjalnego konta PGKiM. To naprawdę widać skąd wychodzą te komentarze 🙂 //.Bartol

   1. LAWP to polityczna synekura, tam pod Marcelim za dużo się nie nauczył, widać trwa ewakuacja

     1. a niektórzy w firmie widac nie wiedzą, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, no ale miejmy nadzieję, że życie jednak uczy….

 4. Redaktor tej ulotki chce nas oswoić z szykującą się podwyżką za niesegregowanie śmieci. Nic nie pisze, że gdy komunalna spóźni się z wywozem następuje ogólny syf w wiatach śmietnikowych i segregacja jest niemożliwa, bo wejść już się tam nie da. Widać na waszych zdjęciach jak śmietniki się przesypują. Kto za to odpowiada? – może jest nadprodukcja śmieci w Łęcznej?.
  Zatem nie wciskajcie ludziom kitu.

 5. Ciekawe czy za rządów pana R.T. cokolwiek się tam zmieni…Bardzo wątpię…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.