Opłaty za wodę i ścieki ostro w górę. W Łęcznej znowu będzie drożej niż w Warszawie!

Urzędowi propagandyści dwoją się i troją aby zmanipulować przekaz o nowych taryfach za wodę i ścieki w Łęcznej. Podają wartości opłat bez podatku, a winę za podwyżki zrzucają na instytucję Wody Polskie, która jak się okazuje zaakceptowała jedynie wniosek o podwyżkę złożony przez PGKiM. W rezultacie mieszkańcy Łęcznej zapłacą za wodę i ścieki o ponad złotówkę więcej niż mieszkańcy Warszawy!

„Dołożyliśmy wszelkich starań, aby obciążenia dla mieszkańców były jak najmniejsze, przy założeniu jednak, że zapewnione musi być bezpieczeństwo i niezawodność świadczonych usług” – mówi Marek Martyn, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. W zasadzie nie powinienem napisać, że nie mówi, a zwyczajnie pluje mieszkańcom Łęcznej w twarz. To wszystko przy biernej postawie Kosiarskiego i Włodarskiego.

Tak moi drodzy, Martyn to ten sam prezes, który „pomyłkę” w szacunkach „Końskiego wodociągu” o pół miliona złotych tłumaczył słowami: „jeśli mamy mówić, wydałem na tą inwestycję tyle ile powinienem” (LINK)
Dzisiaj już wiemy, że prezesowi za tą fatalną „pomyłkę” włos z głowy nie spadł, a konie Kosiarskiego nie umrą z pragnienia.

Zatem do rzeczy!

Widocznie w Łęcznej zarabiamy już więcej niż w Warszawie, bo przyjdzie nam płacić prawie o półtorej złotego więcej za wodę i ścieki. Warto wspomnieć, że stołeczny ratusz zaproponował aż 14% obniżkę opłat za wodę i ścieki. Za każdy m3 wody i ścieków Warszawiacy zapłacą 9,85 PLN brutto, w Łęcznej zapłacimy 11,17 PLN brutto. To nie żart!
O tych kwotach nie przeczytacie niestety w żadnych łęczyńskich pseudo-mediach. Dla zmylenia mieszkańców podawane są kwoty netto, a dodatkowo osobno podawane są opłaty za wodę i ścieki. A teraz najważniejsze. Ustalone stawki będą obowiązywały przez kolejne trzy lata! Zadowoleni?

Warto przypomnieć też słowa ówczesnego wiceburmistrza, a dzisiaj wicestarosty Dariusza Kowalskiego, który poinformował na łamach Dziennika Wschodniego, że „2 złote w cenie każdego metra sześciennego ścieków, to koszt pożyczki na modernizacje oczyszczalni – dodaje. W 2006 roku miasto zaciągnęło kredyt w wysokości 10 milionów złotych na modernizację oczyszczalni ścieków, który będzie spłacany do 2015 roku.” Kredyt został spłacony, a mieszkańcy Łęcznej płacą coraz więcej!
Dzisiaj urząd najchętniej zapomniałby o tych słowach i twierdzi, że Kowalskiemu chodziło mu o coś innego. Jednak ta informacja w Dzienniku Wschodnim nigdy nie została sprostowana 🙂

Urzędnicy ratusza są najwidoczniej zadowoleni, gdyż jak podkreśla Kuczyński (ten od żony w mopsie) w wypowiedzi dla Wspólnoty Łęczyńskiej: PGKiM Łęczna Sp. z o.o. dokłada wszelkich starań by ceny wody i opłaty za odprowadzanie ścieków był jak najniższe.
Prawda, że Wy również bardzo odczuwacie te starania?

„To co wyprawia w PGKiM prezes Martyn to skandal. Ceny wody i ścieków w Łęcznej będą teraz wyższe niż w Warszawie i to po ponad 1 zł. Podczas, gdy w stolicy będzie duża obniżka cen, w Łęcznej tradycyjnie wysoka podwyżka. Mało tego. Podczas 3 letniego okresu obowiązywania taryf ceny wzrosną również w przyszłym i kolejnym roku. Kolejny też raz mamy do czynienia z zrzucaniem winny na innych, tym razem na Wody Polskie i z żałosnymi tłumaczeniami prezesa dlaczego musiał wnioskować o podwyżkę cen za wodę i ścieki. Koszty życia w Łęcznej, choć już bardzo wysokie, będą jeszcze wyższe. Jak widać panowie Kosiarski, Włodarski i Martyn nic sobie z tego nie robią, a mieszkańcy są oburzeni. Jestem jednak przekonany, że po wyborach mieszkańcy podziękują tym panom za kolejne podwyżki. Życie w Łęcznej nie musi być wcale droższe niż w Warszawie” – powiedział Mariusz Fijałkowski szef Lepszej Łęcznej

Kosiarski i jego świta muszą odejść!

Aby ta informacja trafiła do jak największej liczby odbiorców, kliknij na niebieski przycisk „LUBIĘ TO!” widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!

11 przemyślenia na temat „Opłaty za wodę i ścieki ostro w górę. W Łęcznej znowu będzie drożej niż w Warszawie!

 1. Odpowiedź na Gosc z 09.07.2018 o 07:12:
  Proponuję dokładnie poczytać decyzję zatwierdzającą taryfę.
  Abonament wyniesie 40,11 zł brutto, ponieważ dla ścieków jest osobna stawka….

  p.s. sprzedam działkę w gm. Puchaczów

  1. I czym dzieci z Turowoli dojadą w przyszłości do szkół w Lublinie?

  1. Zapytałam pgkim, czy nie mogłabym rozliczać się z wody raz lub dwa razy do roku (działka na obrzeżach miasta), a nie 4 razy i oczywiście nie mogę. A przez pół roku nie korzystam wcale z wodociągu. Czyli w dwóch fakturach mam 0 zł za zużycie wody, ale muszę przecież zapłacić opłatę abonamentową za ciężką pracę pgkim przy wyliczaniu mi 0 zł. To nie jest miasto przyjazne ludziom!!!

 2. Biuletyn z uśmiechem p.burmistrza wrzucą zaraz do skrzynek z myślą, że ciemny łęczyński lud opowieści z placu Kościuszki szybko kupi.
  Popatrzcie tylko, co się dzieje w łęczyńskich CPN, albo na targowisku – wszyscy biorą z kogoś przykład. Kosiarski do wyborów wystawia zastępcę -Włodarskiego, on o sobie mówi jestem miejscowy z praktyką na „urzędzie” -ten w „wycieraczkowej” prasie przymrużył oczy do zdjęcia i pisze „mam nowego pomysła” na łęczyńską młodzież a seniorom jakiś przedwyborczy kit się wciśnie i będzie -o ku… .
  Jak widzimy dalej tylko w nowym wykonaniu zechcą „dymać” mieszkańców.
  A p.gospodarz będzie tym co pociąga za lejce by zaprzęg kolesi łęczyńskich pod jego wodzą jechał dalej.
  Dość tej obłudy, mam nadzieję, że przy urnach wyborczych tym razem mieszkańcy Łęcznej i powiatu łęczyńskiego powiedzą dość. 😉

 3. Jeszcze żeby ta woda była dobrej jakości, a to taki syf zakamieniony ,ze po ugotowaniu wody z kranu, na garnku zostaje kupa bialego osadu. Strach to pić.

  1. ​Wydobywane wody podziemne mają skład chemiczny typowy dla wód zbiornika powstałego w skałach węglanowych wieku kredowego. Charakteryzują się dużą zawartością jonów wapnia i magnezu, korzystnych dla ludzkiego organizmu. Dominują zazwyczaj wody o typie wodorowęglanowo – wapniowym. Są to wody o podwyższonej twardości (twardość ogólna wynosi 300-350 mg/l), o odczynie obojętnym lub słabo zasadowym (pH w granicach 7,0-7,3), z podwyższoną zawartością żelaza

 4. Niech ich wszystkich… ani kosiarski ani włodarski nie mogą zostać w urzędzie. Dosyć tej „wolnej amerykanki „!

 5. przepraszam za wyrażenie ale takie windowanie cen to skurwysyństwo w biały dzień. Podziękujmy tym co na Kosiarskiego głosowali.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.