Panorama: Czy blog to internetowe czasopismo?

W związku z ogromną ilością pytań, jakie otrzymałem od czytelników LLE24.pl, zamieszczam link do wczorajszego wydania Panoramy w TVP2. Tematem przewodnim jest oczywiście wąsaty blog i dyskusja czy powinien on być rejestrowany jako czasopismo. Przy okazji tego wpisu chciałbym także odnieść się do (moim zdaniem żenującej) argumentacji przyczyn złożenia donosu przez burmistrza, podawanej przez przedstawiciela urzędu. Urzędnicy z uporem maniaka twierdzą, że zanim złożyli donos wysyłali do mnie maile (podobno dwukrotnie). O te rzekome maile byłem pytany podczas jednego z przesłuchań. Wtedy, tak samo jak i teraz oświadczyłem, że nie otrzymałem żadnego z maili, o których pisze urząd miejski. Nie zostały mi one także okazane podczas przesłuchania.
Pomijam już zupełnie fakt, że według posiadanej przeze mnie wiedzy, urzędnicy od początku wiedzieli, kto prowadzi tego bloga. Później tłumaczyli się, że nie była to „wiedza procesowa”… ;)))
W tej sprawie zadziwia mnie jeszcze jedno. Skoro urząd nie otrzymywał odpowiedzi na swoje maile, to dlaczego nie skorzystał z podanego na blogu (mojego prywatnego) numeru telefonu aby potwierdzić, czy te wiadomości rzeczywiście do mnie dotarły. Jestem przekonany, że nawet średnio rozgarnięta osoba, skorzystałaby ze wszystkich dostępnych form kontaktu, jeśli rzeczywiście zależałoby jej na skutecznym doręczeniu informacji.
Być może jednak, podobnie w tej jak i w innych sprawach dotyczących miasta i mieszkańców, zwyczajnie NIE DAŁO SIĘ! No ale do tego zostaliśmy już przecież przyzwyczajeni przez „zacnego” włodarza i jego dzielną ekipę 😉

(Kliknij na poniższe zdjęcie, aby obejrzeć materiał. Reportaż rozpoczyna się w 22 minucie programu)
Panorama

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Panorama: Czy blog to internetowe czasopismo?

  1. Niby w Polsce jest demokracja, ale niektóre przepisy są rodem ze średniowiecza. Np. mój znajomy z Łęcznej miał ostatnio postawiony przez prokuratora zarzut znieważenia prezydenta RP na jakimś blogu. Chory kraj.

  2. To po co studia dziennikarskie jak kazdy bloger piszący codziennie robi gazete internetową.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.