Pierwsze „Okno Życia” powstało w Łęcznej!

Okno rozpocznie funkcjonowanie od 24 maja 2021. Znajduje się na ul. Świętoduskiej, na terenie parafii pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Łęcznej. Pomysł na stworzenie tego typu miejsca pojawił się po lokalnych zdarzeniach, w których kobiety topiły lub też paliły w piecu swoje nowo narodzone dzieci.
Teraz w Łęcznej jest miejsce, w którym matka może anonimowo pozostawić swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia.

Okno Życia miało rozpocząć funkcjonowanie już w marcu 2020 roku. Jednak epidemia Covid-19 pokrzyżowała plany pomysłodawcom. Mimo tych okoliczności został utworzony komitet założycielski. Powołał go starosta łęczyński Krzysztof Niewiadomski. W jego skład weszli: Ks. Janusz Rzeźnik, starosta Krzysztof Niewiadomski, pani Elżbieta Brodzik, pani Elżbieta Jakubowska, pan Mirosław Tarkowski.

Okno powstało przy wsparciu mieszkańców, których przy tej okazji warto wymienić. Głównym sponsorem został pan Janusz Rudziński, właściciel DOM-TOP w Łęcznej. Projekt „Okna Życia” przygotował pan Tomasz Kowalski- architekt, właściciel biura ,,ARCHIDOM” w Łęcznej. Okno zostało wykonane oraz wyposażone również dzięki zbiórkom do puszki, które odbyły się w PCPR i Starostwie Powiatowym w Łęcznej.

Okno jest już gotowe. Formalnie rozpocznie funkcjonowanie od 24 maja 2021!

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Brak możliwości komentowania.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes