Piła i znęcała się nad mężem. Trafiła do aresztu!

W ubiegłym tygodniu łęczyńscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie powiatu. Na miejscu zastali poruszającego się na wózku inwalidzkim 67 – latka.

Z jego relacji wynikało, że żona pod wpływem alkoholu wszczęła awanturę podczas której wyzywała go i szarpała. Mężczyzna miał widoczne powierzchowne rany na rękach. Kobieta w obecności funkcjonariuszy wykrzykiwała wulgarne słowa w kierunku męża, była agresywna. Policjanci zatrzymali 54 – latkę i przewieźli do policyjnej celi.

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że kobieta od dłuższego czasu znęca się psychicznie i fizycznie nad nieporadnym ze względu na stan fizyczny mężem. Wyzywała, groziła pozbawieniem życia, zakłócała spoczynek nocny, szarpała za ręce i odzież, utrudniała prowadzenie zabiegów tlenoterapii poprzez wyrywanie maski z tlenem. Ponadto policjanci ustalili, że znęcała się psychicznie nad bratankiem męża oraz jego narzeczoną.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie 54 latce zarzutu znęcania się fizycznego i psychicznego nad nieporadnym ze względu na stan fizyczny, niepełnosprawnym mężem oraz zarzutu znęcania się psychicznego nad innymi osobami pozostającymi w stałym stosunku zależności.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.