Pobierz październikowy Informator Lepsza Łęczna [Dokument]

Cześć mieszkańców naszego miasta znalazła już w swoich skrzynkach najnowsze wydanie Informatora Lepsza Łęczna. Pozostali otrzymają go w najbliższych dniach. Jeśli jesteście niecierpliwi lub przebywacie poza miastem, tradycyjnie umożliwiam Wam pobranie informatora w wersji elektronicznej. Co w nim znajdziecie?

20 konkretów dla Łęcznej, czyli program komitetu Lepsza Łęczna. Obszerna informacja o osiągnięciach opozycji podczas mijającej kadencji. Znajdziecie tam też krótką notkę dotyczącą kandydata na Burmistrza, Mariusza Fijałkowskiego. W tym wydaniu przeczytacie również kto (z nazwiska) obronił wysoką pensję łęczyńskiego włodarza. To oczywiście nie wszystko. Pozostałe artykuły poznacie jedynie wtedy, gdy pobierzecie poniższy plik ;).

Aby pobrać Informator, kliknij na poniższy obraz (Rozmiar: 11,6MB) ->

Zapraszam do lektury!

Udostępnij ten wpis!

18 przemyślenia na temat „Pobierz październikowy Informator Lepsza Łęczna [Dokument]

 1. Szanowna jupi o jej!
  kliknij w informator i we wpisie kim jestem znajdziesz dla siebie odpowiedź.

 2. do jupi-oddanie glosu na tych co wywodza sie z bylej PZPR to dopiero porażka a tacy w wolnej polsce ciągle jeszcze wygrywają wybory.Wsrod mlodych nie szukaj komunistow.

 3. A ja mam problem z panem Fijałkowskim. Chciałabym oddać głos na niego jako kandydata na burmistrza, ale jak ma jakieś powiązania z SLD to nie widzę takiej możliwości.

 4. A tak zapytam jeszcze UM w Łęcznej -jakis plan przestrzennego zagospodarowania miec musicie, skoro powstają nowe domy, markety. Dlaczego na stronach UM takiego planu nie mozemy sie doszukac -to jakaś tajemnica przed mieszkancami?

  1. też się nad tym zastanawiam, dlaczego w naszym urzędzie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest tak pilnie strzeżony przed upublicznieniem? Plan jest jawny i powinien być powszechnie udostępniony mieszkańcom i wszystkim zainteresowanym inwestorom.

 5. Ściezka do szpitala jest cholernie waznym drobiazgiem nie tylko dla miejscowych, ludzie z innych miejscowosci czesto przzyjezdzają autobusem pod Stokrotkę a dalej brodzą blotnista sciezką. Pracownicy szpitala i mlodziez szkolna rowniez tamtędy przechodzi -do szkoły4. , rowerzysci i matki z wozkami latem tez korzystają ze sciezki.Dziennie przez ten wydept przechodzą setki jak nie tysiące ludzi i to jest drobiazg? Przeciez wystarczyłoby troche wyrownać,wysypac zwirem czy stare plyty z chodnikow rzucic -tyle lat az trzeba czekac na plan przestrzennego zagospodarowania???? Po czym moze się okazac ze grunt ten zostanie tak zagospodarowany, ze przejscia do szpitala na skroty w ogole nie bedzie.Pisze to osoba , ktora od lat ściezką chodzi do szpitala.

 6. Panie Mariuszu! Rozumiem, że ścieżka do szpitala jest mieszkańcom potrzebna (zwłaszcza mieszkańcom Pana osiedla Bobrowniki). Ale czy to będzie Pana najważniejsza inwestycja? Rozumiem, że będzie pierwsza (jeśli oczywiście zostanie Pan Burmistrzem), ale czy najważniejsza? Ciągle Pan mówi/pisze tylko o tej ścieżce, jakby to była rzeczywiście najważniejsza i najbardziej pożądana inwestycja w naszym smutnym jak nie powiem co mieście 🙂 Z tego co widzę, ma Pan sporo pomysłów na Łęczną, a tu tylko o tej ścieżce. Większość mieszkańców Łęcznej (a tymbardziej sąsiednich miejscowości) nie korzysta i pewnie nie będzie korzystać z owej ścieżki. Ja np. jeśli muszę dostać się do szpitala jeżdzę autem lub rowerem. Nie jestem z osiedla Bobrowniki, a podejrzewam, że właśnie mieszkańcy tego osiedla najczęściej korzystaliby ze ścieżki. Rozumiem, że taka inwestycja jest potrzebna, ale czy ma być to Pana flagowa inwestycja? Nie lepiej próbować trafić do większości mieszkańców? Bardzo dużo ludzi czyta tylko nagłówek lub początek tekstu. Gdybym przeczytała tylko informację o potrzebnej „na gwałt” ścieżce, jako mieszkanka os. Samsonowicza, na pewno nie oddałabym na Pana głosu. Bo po co mi ścieżka, skoro i tak z niej nie skorzystam? Ma Pan tyle pomysłów, a czepił się Pan tej biednej ścieżki. Ścieżka niech będzie, ludzie to nie króliki 🙂 Ale są ważniejsze dla Łęcznej inwestycje, o których warto mówić na pierwszym miejscu 🙂
  Pozdrawiam Pana serdecznie,
  K.

  1. To może ja się wypowiem. Ścieżka będzie najbardziej wymownym przykładem tego, że w Łęcznej „Da się”. Jest banałem, którego przez 7 lat nie mógł zrealizować Kosiarski. Będzie jednym z pierwszych dowodów na to, że mamy nową jakość. O tym jak bardzo jest potrzebna można posłuchać, siadając w poczekalni szpitala.
   Wracając jednak do „sztandarowego” punktu programu Lepszej Łęcznej, jest nim pilne opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego. Bez tego nie ruszymy z potrzebnymi inwestycjami, nie powstaną warunki sprzyjające inwestorom, a mieszkańcy będą nadal szukali terenów pod budowę domów poza naszą gminą.

 7. A oprócz ścieżki do szapitala, to w łęcznej coś się zmieni gdyby Pan został burmistrzem?????

  1. Będzie roznoszony po całej Łęcznej oraz na terenach wiejskich. Jeśli do Ciebie nie dotarł, prześlij proszę adres w wiadomości prywatnej.

 8. Ja już dostałem.
  Pewnie zaraz znajdą się krytykanci z Ratusza i ci co ostatnio mówią, że to nie prawda i manipulacja.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.