Sprawdź kto startuje w wyborach! PKW opublikowała listy kandydatów

Można już sprawdzić, kto będzie ubiegał się o mandaty radnych w gminie i w powiecie. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy kandydatów w nadchodzących wyborach. Warto dodać, że 16 listopada 2014 wybierzemy radnych w okręgach jednomandatowych. To oznacza, że mandat otrzymuje osoba, która uzbiera najwięcej głosów, niezależnie od wyniku całego komitetu. Można było rejestrować nawet takie komitety, które w swoim składzie mają tylko jednego kandydata. Stoimy więc u progu pokojowej rewolucji, która z pewnością rozbije samorządowe sitwy.
Poniżej linki do wspomnianych list:

Wybory do rady miejskiej:
http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/061003

Trzy największe komitety:
Wspólna Sprawa (21 kandydatów) (LINK)
Prawo i Sprawiedliwość (20 kandydatów) (LINK)
Lepsza Łęczna (18 kandydatów) (LINK)

Wybory do rady powiatu:
http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/powiaty/view/610

Swoich reprezentantów do rady miejskiej wystawiło 9 komitetów, natomiast w przypadku powiatu jest ich 6.
Sporym zaskoczeniem jest pojawienie się komitetu „Twój Samorząd”, który jeszcze jakiś czas temu, swoim nazwiskiem firmował radny Matysek, który w atmosferze agenturalnego skandalu złożył mandat(LINK).

To co przykuwa wzrok w składach poszczególnych komitetów, to spora liczba urzędników(Przykład). Czy tak w administracji publicznej nagradza się lojalność? Mam nieodparte wrażenie, że tak. W mojej opinii oddanie głosu na urzędnika jest równoznaczne z wyrzuceniem go do kosza. Dlaczego? Trudno jest mi uwierzyć, że pracownik urzędu przy podnoszeniu ręki w głosowaniu, nie będzie brał pod uwagę opinii szefa. Podczas mijającej kadencji niejednokrotnie można było obserwować sytuacje w których taki radny zamiast dla mieszkańców, głosował po linii nakreślonej przez władzę.
Niespodziewanie do komitetu burmistrza, dołączyła dwójka obecnych radnych, którzy cztery lata temu reprezentowali ugrupowanie prawicowe. Mowa o Janie Skibińskim oraz o Katarzynie Warszawskiej, którzy całą kadencję podnosili ręce zgodnie z wąsatą koalicją.
Sam Kosiarski nie zamierza wzorem lat ubiegłych, starać się o stanowisko w radzie powiatu. Tak więc brak wyboru na kolejną kadencję w fotelu burmistrza, eliminuje tą postać z łęczyńskiej sceny politycznej. Warto o tym pamiętać 😉

Jeśli zauważyliście jakieś ciekawe znaleziska, napiszcie o nich w komentarzach.

PS. Kandydatom Lepszej Łęcznej poświęcę osobny wpis.

Udostępnij ten wpis!

16 przemyślenia na temat „Sprawdź kto startuje w wyborach! PKW opublikowała listy kandydatów

 1. No to się wyjaśniło po co Kuczyńskiemu blog. Startuje do Rady Powiatowej od Kosiarskiego. Taka chorągiewkowa opozycja.

 2. Wczoraj zaglądam na Ł24 do tematu porozmawiaj z kuczyńskim i co tam widzimy?
  Gościu wymienił sobie zdjęcie – ale ładne co?
  Teraz jest uśmiechnięty i gotowy do odpowiadania na pytania mieszkańców.
  A tak jeszcze ode mnie czyli „Okiem Ferdynanda K” – KRAWAT panie bo wstyd.
  Jak cie widzą tak cię piszą.

 3. Tak na szybko – to dużo jest chętnych w niektórych komitetach wyborczych.
  Przerażające jest to, że znalazłem tam na tych listach dużo urzędników.
  Zastanawia mnie tylko to, co taki człowiek może ze swojej świeżości wnieść do polityki miejscowej?
  Tacy ludzie nie mają swojego zdania i rządził nimi będzie ten od kogo oni są w danej chwili zależni.
  Popatrzcie Szanowni wyborcy na te listy – może kogoś tam poznajecie, bo ja wielu.
  Czas odsunąć tych ludzi od „Koryta” bo wszyscy widzimy co się przez te lata w mieście działo.

  /www.youtube.com/watch?v=iFLK1Gk39O4

 4. o ile nie przegapiłem to nie widzę Tora do rady więc jego kariera polityczna sie kończy a może zaczyna (ma coś obiecane? )

  1. Nie zdziwiłbym się, gdyby w sprawie dalszej kariery politycznej był dogadany z wąsatym. Jego zachowanie na ostatniej sesji (odmowa głosowania) było co najmniej dziwne.

   1. Bartol, co Ci obiecał kandydat Fijalkowski, myślę,że będzie to nowa i to prawdziwa klika, nie dajcie się obywatele Łęcznej oglupic

    1. sztabki złota których nie znalazła policja przy likwidacji Amber Gold 😉

     A tak poważnie, to obiecał mi Lepszą Łęczną, bez podwyżek opłat i podatków, układów, kolesiostwa, żon urzędników w mopsie i „kubiaków” w pgkim. Mi to wystarczy, a Tobie?

     PS. Odpisałem też na podanego przez Ciebie maila ale jak pewnie dobrze wiesz, jest fałszywy (zupełnie jak Kuczyński) 😉

 5. Widocznie pozostali dwaj Panowie jeszcze się nie zarejestrowali. Może się nie zarejestrują w ogóle? To tylko świadczy o tym, jak zorganizowana jest Lepsza Łęczna, a jak inne komitety. Z urzędowego źródła wiem, że Lepsza Łęczna jako pierwsza zgłosiła kandydatów do rady i kandydata na burmistrza. Grunt to dobra organizacja.

   1. Już wiem. Termin zgłoszeń na burmistrzów mija 17 października. To pewnie z tej przyczyny jeszcze tych zgłoszeń nie ma.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.