Ponad 10 mln złotych dotacji dla powiatu łęczyńskiego! Włodarski znowu bez kasy

10 450 000 PLN – tak wielką dotację otrzymał powiat łęczyński. Przeznaczy ją na inwestycje w obszarze edukacji, wsparcia seniorów, niepełnosprawnych oraz na modernizację obiektów użyteczności publicznej.
Żaden z projektów urzędu miejskiego nie otrzymał dotacji.

Wygląda na to, że w niedługim czasie przestanie straszyć budynek przy al. Jana Pawła II, należący firmy Orange (mieściła się w nim komenda policji oraz Poczta Polska).
Jednym z wybranych projektów jest zakup oraz przystosowanie tego budynku do potrzeb uczniów szkół średnich. Powstanie w nim bursa.
To dość zaskakująca inwestycja. Po latach likwidowania łęczyńskiej oświaty przez Kosiarskiego i Włodarskiego, mamy jaskółkę, która w przyszłości może pomóc zatrzymać młodych w mieście.

Tak obecnie wygląda budynek należący do Orange

Pozostałe projekty autorstwa powiatu łęczyńskiego, które uzyskały dotacje to:

– Utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu Seniora w miejscowości Jaszczów
– Wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszczowie
– Utworzenie PZAZ w Jaszczowie świadcząca usługi pralnicze.
– Rozbudowa przebudowa wraz z termomodernizacją budynku przy al. Jana Pawła II w Łęcznej w którym miescił się bank i urząd skarbowy.

Pełną listę projektów z województwa lubelskiego, które otrzymały dotację, znajdziecie tutaj (LINK)

Tymczasem w łęczyńskim ratuszu żałoba. Po tym jak Włodarski przegrał batalię o fotowoltaikę(LINK), teraz okazało się, że żaden z projektów jego urzędników nie otrzymał dotacji.

Nie do końca ucieszony z rozstrzygnięcia konkursu jest także miejski specjalista od propagandy, który zarzuca nieuczciwość przy wyborze najlepszych projektów.

Trzeba przyznać, że to odważne zarzuty jak na pracownika miejskiego ratusza, którego żona znalazła pracę w łęczyńskim MOPSie (LINK).

Leszek pracuj, nie pajacuj!

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

20 komentarzy do artykułu "Ponad 10 mln złotych dotacji dla powiatu łęczyńskiego! Włodarski znowu bez kasy"

 1. pkl pisze:

  No cóż tak nieudolnie nasz powiat nie był chyba nigdy zarządzany, to fakt bezsporny. I nic tu nie pomoże, nawet kroplówka z publicznych pieniędzy przydzielanych wg partyjnego klucza. Rozpacz co zrobił PiS z państwem.

  • ABC pisze:

   Rozpacz to czytać twoje posty. Może wskaż te nieudolości. Może porównaj zarządzanie powiatem za PiS i za PSL-czerwoni??

 2. helo pisze:

  a sąsiednia gmina dostała kasę na 2 projekty…… po cichu robią swoje.

 3. Dominiqa pisze:

  Komentarze w takim tonie na platformach społecznościowych są w ogóle poniżej godności osób pełniących funkcje publiczne!!!

 4. Pandzioch pisze:

  Ale z drugiej strony, to wygląda to tak w całej Polsce. Powiatem, gminą, rządzi PiS, to dostanie pieniądze. Jak nie, to mogą zapomniałem. Na Podkarpaciu (bastion PiS) fundusze dostało wiele gmin, ale nie Przemyśl, Tarnobrzeg itp. bo tam PiS nie ma władzy. To jest chore.

  • Osadnik pisze:

   Idiotyczna myśl. Przypomnij sobie lata 2014-2018 kiedy w Łęcznej rządził psl ze wspólną sprawą. Mogli tu robić cuda wianki, a co robili? Likwidowali szkoły, pompowali miliony w stare miasto, o tym co się działo w komunalnej nawet nie chce pisać, a reszta miasta leżała odłogiem. Nie pamiętasz już?

   • Aqq pisze:

    Ciekawe ile kosztuje nas podatnikow utrzymanie mieszkań komunalnych za odpowiedz będę wdzięczny

 5. Tom pisze:

  Nic nie zrobicie układy są bardzo mocne.Poczekajmy do wyborów…..

 6. Anna Maria pisze:

  O jej! To ci od inwestycji gminnych nie będą już w chwale i glorii,to po co ich tak dużo na stołkach ?

 7. Aqq pisze:

  Może zamiast rzecznika zatrudnic fachowca ake jaki cyrk takie małpy jaki rzecznik taki urząd

 8. obserwator pisze:

  No i zobaczcie, bursa, jakies nowe zakłady lecznicze, miejsca pracy, a z drugiej strony kładka za dwa miliony. Dla kogo? Tam nawet nie bedzie komu chodzić po niej.

  • ABC pisze:

   A teraz porównajmy obecną kadencję w powiecie i poprzednią, gdzie rządził PSL wraz ze Wspólną Sprawą. Aż się śmiać chce. Czyli można dobrze zarządzać i pieniędzy nie brakuje na wypłaty wynagrodzeń.

  • kalia pisze:

   Jak nie będzie komu chodzić po tej kładce? Zdziwiłbyś się jak wielu mieszkańców czeka na jej otwarcie, aby móc bezpieczniej udać się w tamtym kierunku. Ta kładka to dobry pomysł.

   • Cisza pisze:

    Dobry pomysł? człowieku to są zmarnowane pieniądze

    • fanatyczny pisze:

     Zdziwiłbys się ile osób czeka na otwarcie kładki, kładka to dobra inwestycja. Napewno nie dostrzegą tego mieszkańcy z osiedla niepodległości czy bobrowniki, bo chodzą w srtronę starego miasta od inne wygodniejszej strony. Dla osób kierujących się z samsonowicza na stare miasto i na odwrót do bardzo potrzebna inwestycja. Ciągle pisanie o 2 milionach to też przesada przecież z kasy miasta poszło na to 600 tyś a nie 2 miliony, resztę dołożyła unia, co nie oznacza, że dołożyłaby na inny projekt tyle samo. Co do powiatu to się zgodzę bo widać zdecydowaną poprawę, PIS daje radę, a jedyna skaza jak narazie to spadochroniarz Onyszko.

     • Żółta_pigula pisze:

      Pitolenie. Na kładkę nie czeka nikt oprócz garstki klakierów Leszka Wlodarskiego. A na remont Wiklinowej czekają tysiące mieszkańców i co? I ch..jów sto. To najgorszy Burmistrz jakiego Łęczna miała. Słychać to i od mieszkańców, od radnych jak i od urzędników.

 9. kama pisze:

  uśmiałam się z końcówki. Dla starostwa gratulacje! Róbcie coś z tym smutnym miastem.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes