Ponad 64 000 PLN na nagrody dla najważniejszych urzędników łęczyńskiego ratusza! [Zestawienie]

Blisko dwa miesiące potrzebował urząd miejski w Łęcznej na przesłanie zestawienia nagród przyznanych w ostatnich dwóch latach dla DZIESIĘCIU! swoich najważniejszych pracowników. Jednocześnie ratusz ODMÓWIŁ udzielenia informacji na temat nagród przyznanych wszystkim urzędnikom. W najbliższych dniach tą sprawą zajmie się Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

Za co Kosiarski nagradza swoich urzędników? Do końca nie wiadomo. Sformułowanie „za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej” jest bardzo ogólne i zastanawiam się, czy codzienne przychodzenie do pracy nie jest takim szczególnym osiągnięciem? W najbliższych dniach zapytam urząd o konkretne wskazanie „szczególnych osiągnięć” dla każdej z wymienionych niżej osób.

(Kliknij na poniższy obraz, aby go powiększyć)

Stworzenie powyższej tabelki zajęło ratuszowi blisko DWA MIESIĄCE!

Jak widać, w latach 2013 i 2014, łęczyński ratusz wypłacił dziesięciu swoim pracownikom w sumie ponad 64 000 PLN! Brak informacji o nagrodach w 2015 roku jest spowodowany tym, że nagrody wypłacane są jak widać w grudniu.

Podsumowując muszę stwierdzić, że w wypadku części urzędników ciężko jest mi znaleźć uzasadnienie do wypłacania comiesięcznej pensji, a co dopiero nagrody. Podobne spostrzeżenia mają także inni urzędnicy (Tak chodzi o pracowników łęczyńskiego ratusza!). Zdaniem osób z którymi miałem okazję rozmawiać, nagrody nie są przydzielane sprawiedliwie. Mówią wprost, że wśród pracowników urzędu, są osoby mogące liczyć na powiedzmy większą „łaskawość”.
Takie spekulacje może przeciąć wyłącznie publikacja wykazu nagród dla wszystkich urzędników. Przesłanie częściowego wykazu w mojej opinii jedynie potwierdza to, o czym w kuluarach mówią urzędnicy. Nie mam też wątpliwości, że SKO uchyli odmowną decyzję burmistrza (niedawno zrobiło to samo z podobną decyzją prezydenta Żuka w Lublinie).

Na koniec prosta zagadka:

„Nie mamy nic do ukrycia. Jesteśmy instytucją transparentną, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. Dlatego przekażemy w ręce mieszkańców czytelne i jawne informacje.”

Kto wypowiedział te słowa? Odpowiedzi wpisujecie w komentarzach poniżej 😉

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Ponad 64 000 PLN na nagrody dla najważniejszych urzędników łęczyńskiego ratusza! [Zestawienie]

  1. A za co te osoby dostaję pensję sie spytam ?.Chyba mają to w zakresie obowiązków które podpisywały gdy przyjmowali sie do pracy , czyż nie ????

  2. Chwalisz głośno gospodarza to masz pewne, że ci coś na konto kapnie.
    Teraz nie trzeba być już wydajnym w pracy wystarczy lizać szefowi du.. .
    Ot mamy czasy PO i PSL.

  3. I jak oni później mają nie głosować na wodza. Kto inny dałby im taka kasę. Zobaczcie ile razy Bartol pisał że w Łęcznej jest brudno ale to nie przeszkodziło Kosiarskiemu dać nagrodę kierownikowi referatu odpowiedzialnego za czystość w gminie. Komedia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.