Potrącenie w Spiczynie

Wczoraj po godzinie 20.00 łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani o potrąceniu pieszej w miejscowości Spiczyn na drodze wojewódzkiej numer 829. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18 – letni mieszkaniec gminy Spiczyn kierujący pojazdem marki Honda potrącił 25 – letnią pieszą mieszkankę gminy Wólka, która z relacji kierującego znajdowała się na środku jego pasa ruchu.

Piesza poruszała się nieoświetloną drogą, poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych. Dodatkowo po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miała 1,20 promila alkoholu w organizmie. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do łęczyńskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożność.

Policja przypomina, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcamy również o używanie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Nośmy odblaski nie po to, aby uniknąć mandatu, ale po to by być widocznym i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Udostępnij ten wpis!