Łęczna: Remont drogi nad jeziora ruszył z kopyta! Zobacz postępy prac [Zdjęcia]

Zgodnie z zapowiedziami drogowców, wraz z kończącymi się wakacjami, zaczęły się prace przy remoncie drogi 820, czyli popularnej trasy na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Jeśli w ostatnim czasie omijaliście te okolice Łęcznej, to dzisiaj będziecie mogli zobaczyć jak w ostatnim czasie zmienił się tam krajobraz. Oczywiście będzie się on jeszcze zmieniał, bo remont powinien się zakończyć w lutym 2024 roku.

Przypomnę, że remontem zostanie objęte ok. 9,5 km trasy od Łęcznej do miejscowości Dąbrowa.

Jezdnia zostanie poszerzona do 7 metrów, a po obu jej stronach powstaną utwardzone pobocza oraz ciągi pieszo-rowerowe. Powstaną także chodniki i ścieżki rowerowe. Drogowcy wybudują lub przebudują 11 skrzyżowań, w tym 4 uwielbiane przez mieszkańców Łęcznej ronda :). Pojawi się 13 zatok autobusowych, a na kanale Wieprz-Krzna przybędzie nowy most.
Tymczasem trwa wycinka drzew przy remontowanym odcinku. Na poniższych zdjęciach możecie porównać jak te okolice wyglądały przed rozpoczęciem prac oraz jak wyglądają dzisiaj.

Inwestycja pochłonie 82 mln zł, z czego 76 mln stanowią środki pozyskane z rządowych dotacji.

Zgodnie z harmonogramem prac, remont powinien się zakończyć do 15 lutego 2024 roku.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Czytelnicy napisali 1 komentarz do artykułu "Łęczna: Remont drogi nad jeziora ruszył z kopyta! Zobacz postępy prac [Zdjęcia]"

  1. Pieszy pisze:

    Remontujcie szybko. Już tiry że słomą i patelniarze zacierają ręce. Teraz to będą wyścigi z Łęcznej na Ludwin.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes