Powiat tonie, a radni zaciągają kolejny kredyt! Kto głosował za?

Niewiarygodne, mimo wytycznych Regionalnej Izby Obrachunkowej, Starostwo Powiatowe w Łęcznej postanowiło już drugi raz złamać zalecenia tej instytucji. Żeby było ciekawiej, drugi raz łamie ten sam punkt. Radni zdecydowali, że wezmą kolejny kredyt konsolidacyjny. Urzędniko-radny Kuczyński był tak „przeciwny” kredytom, że aż zagłosował ZA jego zaciągnięciem!

Zaciskanie pasa w wykonaniu zarządu Starostwa Powiatowego to proces, który w istocie przeczy logice. Uwaga! żeby ratować zadłużony powiat z zapaści finansowej, postanowiono jeszcze bardziej go zadłużyć. Pomysł zostanie zrealizowany, ponieważ radni na ostatniej sesji 30.01.2018, przegłosowali uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Dług powiatu urośnie o kolejne 2 miliony złotych. Mistrzostwo świata!

Przy okazji tego głosowania wyszło też szydło… a raczej Kuczyński z worka. Człowiek (członek zarządu powiatu), który tak wzbraniał się przed kredytami i twierdził, że nigdy za nimi nie głosował (co oczywiście jest bzdurą), podniósł rękę za zaciągnięciem kolejnego kredytu dla starostwa. Na potwierdzenie, cytat z sierpnia ubiegłego roku:


Jak widzicie, urzędnik Kosiarskiego z prawdomównością ma tyle wspólnego, co grabarz z fizyką kwantową. O tym jak robił „wszystko, żeby oszczędzać pieniądze” już wiecie. Całe 6000 PLN „oszczędził”… dla siebie (LINK) 🙂
Prywatnie radny pewnie też jest przeciwnikiem kredytów i (wpisując się w urzędową logikę) dlatego w jego oświadczeniu majątkowym kredyt również się pojawia.

Nie wiem co musi się stać, żeby komisarz pojawił się w tym urzędzie. Może za chwilę ktoś wpadnie na wspaniały pomysł, żeby za śmieszne pieniądze sprzedawać powiatowe nieruchomości. A przepraszam, to już się dzieje…

PS. Czy Kuczyński zgodnie z zapowiedzią, nie powinien już zrezygnować z pełnionej funkcji(LINK)?

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Powiat tonie, a radni zaciągają kolejny kredyt! Kto głosował za?

  1. Pałac poszedł za grosze a starostwo w starym hostelu zostalo, Lubartów w pałacu, tylko brać przykład, ale jak komu starcza stary hostel co w takim ludziska kiedys w Polsce się popalili, no to ja gratuluję. Jak siedzisz tak widzisz, jak cie widzą tak piszą…

  2. Ten człowiek z tygodnia na tydzień kompromituje się coraz bardziej. W Łęcznej już słyszałem powiedzenie że jesteś prawdomówny jak Kuczyński.

  3. Nawet w ostatnim słowie własnego wpisu zrobił błąd – patrz tekst powyżej.
    Nie ma honoru ani wstydu.

  4. yhh , słyszałem że starosta za fornala będzie robił a ten radny od opowieści pieknej treści i fantazji za stangreta ma obiecane ale koniuszym stanowiskiem też nie pogardzi to w Kijanach po rozpardelowaniu majątku starostwa – pałacu, gdzie dotacje tego starostwa, oddać komuś i się cieszyc że poszło, a w innych gminach takie pałacyki remontuja sami i jeszcze środki pozyskuja, nie ma u nas gospodarza

  5. Wstydu nie mają. Kuczyński wczoraj wrzucił wpis na tym forum, że jest tak cukierkowo i wszystkim gratuluje. O kredycie nie wspomniał.

    1. Daj spokój z Kuczyńskim. Zauważyłeś, że nawet mu nikt na tym forum nie odpowiada. Czasem z fejkowego konta sam sobie odpisze ale to wszystko. Poznali się na nim.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.