Powołanie nowego radnego. Po co ten pośpiech?

Jak głosi internetowa strona urzędu miejskiego, w najbliższy poniedziałek 19.05 odbędzie się sesja RM(LINK). W porządku obrad znalazł się tak naprawdę tylko jeden punkt – „Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia zmiany w składzie osobowym Rady Miejskiej w Łęcznej”. Chodzi oczywiście o nowego radnego, sołtysa Antoniego Kotułę, który zastąpi skompromitowanego koalicjanta włodarza, Janusza Matyska, który w atmosferze skandalu zrezygnował z zasiadania w radzie.

Nie wiem jak Wy ale ja wyczuwam w tej sprawie nienaturalny pośpiech. Czy nie można by było zatwierdzić nowego składu rady podczas „normalnej” sesji? Chyba właśnie w tym sęk. Władza IMHO boi się, o większość w głosowaniach. Niestety po historii z TW Zenkiem(LINK), koalicyjne zasoby stopniały, a przed nami przecież głosowanie np. stawek opłat za wodę. Ktoś przecież musi popierać pomysły włodarza… 😉

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Powołanie nowego radnego. Po co ten pośpiech?

 1. Ciekawe, czy Sołtys przystanie do tej grupy, czy będzie myślał sam, czy może grupa pomyśli za niego, a On tylko w ramach podziękowania przy głosowaniach „za”
  – podniesie w górę rękę.
  Wysiłek niewielki, a różnica żadna i tak trzeba do którejś wersji pytania w głosowaniu rękę podnieść.
  Myślę, że niebawem Bartol poinformuje nas do której opcji przystał nowy radny.

  Ps.
  A jakie stanowisko jeszcze w radzie może kapnąć nowemu Radnemu?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.