Praca nad prestiżem – 31 Sesja Rady Miasta w Łęcznej

W dzisiejszych obradach Rady Miejskiej uczestniczyło 19 radnych. Lech Tor oraz Małgorzata Olech byli nieobecni. Trzeba otwarcie przyznać, że mylili się wszyscy Ci, którzy myśleli, że podczas dzisiejszej sesji „burmistrzowska koalicja” jest w stanie zrobić coś dobrego dla mieszkańców Łęcznej. Wyniki głosowań pokazały też, ile warte są zapewnienia radnych (np. te na radach nadzorczych spółdzielni) o ich pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Przypomnijmy. Kilka dni temu grupa opozycyjnych radnych zgłosiła projekty „uchwał śmieciowych” odciążających portfele mieszkańców poprzez obniżenie opłat za odpady dla rodzin wielodzietnych czy przeniesienie obowiązku zakupu pojemników na śmieci na gminę. Bez wprowadzenia tego zapisu o pojemnikach, mieszkańcy zostaną obciążeni dodatkową opłatą wprowadzoną przez spółdzielnie mieszkaniowe. Dziwnym trafem, projekty uchwał nie zostały przekazane radnym celem zapoznania się z nimi, pomimo wyraźnej prośby wnioskodawców.

Za przyjęciem uchwał pod głosowanie:

Mariusz Fijałkowski,
Zuzanna Lekan,
Grzegorz Lendzion,
Zbigniew Łagodziński
Sebastian Pawlak
Grzegorz Pelica

Wstrzymali się od głosu lub zagłosowali przeciwko:

Borkowska Krystyna (czy tak wygląda praca nad prestiżem o której mówiła radna w jednym z wywiadów?)
Florek Marzena (Radna w grudniu 2012 zagłosowała przeciwko zwiększeniu wydatków na remont ul. Armii Krajowej, czyli tej ulicy przy której sama mieszka)
Góral Bogusław (Radny w grudniu 2012 zagłosował za wersją WPF (wieloletniej prognozy finansowej), która nie obejmuje remontu ulic osiedla, które reprezentuje. O ile mi wiadomo radny Góral jest nawet przewodniczącym rady os. Bobrowniki i na radzie osiedla sam proponuje np. remonty osiedlowych ulic. Po co ten cyrk?)
Kubicki Jacek
Matczuk Krzysztof
Matysek Janusz
Mężyński Krzysztof
Misiewicz Roman
Nowak Piotr
Skibiński Jan (Radny w grudniu 2012 zagłosował za wersją WPF, która nie obejmuje remontu ulic osiedla, które reprezentuje.)
Pogonowski Sławomir
Warszawska Katarzyna
Wnuk Teresa

Jak myślicie kogo reprezentują radni głosujący przeciwko takim pomysłom? Z jakiej przyczyny zajmują miejsce w radzie miasta?

Woda – Tu przy zgodnie przewidywaniami (przy głosach wstrzymujących się, opozycji) przyjęto stawki bez zmian w stosunku do roku ubiegłego. Opozycyjni radni (6 osób: Fijałkowski, Pawlak, Łagodziński, Lendzion, Lekan, Pelica), wstrzymując się od głosu zaprotestowali przeciwko taniemu chwytowi przedwyborczemu dobrego gospodarza, jednocześnie wyrażając swoją dezaprobatę w stosunku obecnych i tak już bardzo wysokich cen wody i ścieków. Nie chcieliśmy brać udziału w tym cyrku ale czujemy satysfakcję, że nasze zeszłoroczne działania przyniosły efekt dla mieszkańców – stwierdził po sesji radny Fijałkowski.

Kolejne newsy z dzisiejszej sesji oraz nagrania audio w formie plików mp3, pojawią się na blogu tak szybko jak to tylko możliwe.

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Praca nad prestiżem – 31 Sesja Rady Miasta w Łęcznej

  1. Jestem w szoku czytając informację ,że Radni zamieszkali na Osiedlach głosowali przeciwko faktowi ,że członkowie Spółdzielni nie ponosili kosztów zakupu pojemników na śmieci!!!
    Dziekawy jestem jak się wytłumaczą swoim wyborcom – a może ze względu na powiązania z Panem burmistrzem nie powinni być Radnymi!

  2. Mariusz Fijałkowski powinno być 🙂 //Poprawione Bartol. 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.