Produkowali amfetaminę i mefedron w domku nad Krasnem!

Policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z łęczyńskimi kryminalnymi weszli na teren domków letniskowych nad jeziorem Krasne. Zatrzymali tam dwóch mężczyzn w wieku 31 i 32 lat. W trakcie przeszukania budynku policjanci ujawnili znaczne ilości płynnych mieszanek, które ukryte były w zamrażarce. Z kolei na poddaszu i za domkiem letniskowym osłonięty dywanem oraz workami foliowymi sprzęt służący do wytwarzania substancji odurzających.

Kilkanaście litrów substancji było już przygotowanych do krystalizacji. Pozostałe kilkadziesiąt litrów substancji chemicznych również miało być wykorzystane do tego celu. W krótkim czasie mężczyźni mogli wytworzyć kilkanaście kilogramów mefedronu.

W trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez 31-latka policjanci ujawnili woreczki foliowe z zawartością amfetaminy i mefedronu, zaś w piwnicy ujawnili mieszanki oraz sprzęt służący do ich wytwarzania. Niedozwolone materiały i urządzenia z prywatnego „laboratorium” zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Lubartowie wobec 32-latka zastosowano dozór policyjny.  Z kolei 31-latek został już tymczasowo aresztowany.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Brak możliwości komentowania.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes