Puchaczów: Sprzedawała spódnicę, straciła 1500 PLN!

Ile by o tym nie pisać, ciągle ktoś daje się złapać. Wczoraj do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się 25– letnia mieszkanka gminy Puchaczów, który poinformowała, że padła ofiarą internetowego oszusta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że na popularnej platformie handlowej wystawiła do sprzedaży spódnicę.

Po kilkudziesięciu minutach od wystawienia ogłoszenia skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Kupująca za pośrednictwem maila przesłała potwierdzenie zakupu. 25 – latka na mailu potwierdziła zakup a następnie została przekierowana na stronę banku gdzie się zalogowała celem odebrania pieniędzy za sprzedaż. Po chwili okazało się jednak, że zamiast zarobić z jej konta zniknęło blisko 1500 złotych.

Policja apeluje o rozsądek. Bez względu na to, w jakiej roli występujesz kupującego czy sprzedającego, zawsze musisz zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętaj, rozliczaj się bezpośrednio przez dany portal. Unikaj bezpośrednich transakcji. Uważaj na próby nawiązania kontaktu poza portalem. Zachowanie czujności może skutecznie ochronić nas przed stratą pieniędzy.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Czytelnicy napisali 1 komentarz do artykułu "Puchaczów: Sprzedawała spódnicę, straciła 1500 PLN!"

  1. Anna Maria pisze:

    Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego codziennie po 20 słyc
    hać jakieś strzały (na wrony czy Co?)na os. NIEPODLEGLOSCI I b
    Bobrowniki

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes