[Rekrutacja w Starostwie] Kandydaci proszą o interwencję!

Pamiętacie jeszcze dwie rekrutacje o których pisałem w połowie kwietnia? (LINK)
Starostwo podawało wtedy, że telefonicznie poinformuje kandydatów o przejściu do kolejnego etapu. Jak twierdzi czytelniczka wąsatego bloga, ani ona ani jej koleżanka nie otrzymały telefonu z urzędu.
Gdyby wczoraj nie sprawdziły biuletynu informacji publicznej Starostwa(LINK), nie wiedziałaby, że tego samego dnia powinny stawić się na drugim etapie naboru. Na swoje nieszczęście zobaczyła informacje już po godzinie 10-tej i na rozmowę siłą rzeczy nie dotarła.

Poniżej treść wiadomości od czytelniczki:

„Piszę oburzona ponieważ brałam z koleżanką udział w rekrutacji na stanowisko podinspektora ds zamówień publicznych. Otóż w ogłoszeniu było napisane że osoby spełniające wymagania formalne zostaną POINFORMOWANE TELEFONICZNIE o terminie rozmowy kwalifikacyjnej. Do dziś(04.05) nikt do mnie ani do mojej koleżanki nie zadzwonił. Dziś(04.05) w BIP znalazłam informację o osobach zakwalifikowanych na rozmowę rekrutacyjną – oczywiście znalazłam się na tej liście- wraz z datą i godziną 4 maja o 10 – gdzie nikt nie pofatygował się zadzwonić. Mam wrażenie, że to to była rekrutacja dla wybrańców. Byłoby ok gdyby nie pisali w ogłoszeniu o tym ze będą telefonować. Uważam że to kolejne nabijanie ludzi w butelkę i kolejna próba wciśnięcia do pracy swojego człowieka.
Cały ten nabór to pic na wodę, żeby tylko ludziom usta pozamykać. Jestem rozgoryczona zaistniałą sytuacją.”

Jestem ciekaw tłumaczenia starosty w tej sprawie. Z mojego punktu widzenia, Starostwu powinno zależeć na wysłuchaniu jak największej liczby kandydatów (a ta za sprawą wpisu na wąsatym blogu była imponująca). Tylko wtedy można dokonać najlepszego wyboru.
No chyba, że faktycznie jest tak jak pisze czytelniczka…

PS. Jeśli również braliście udział w tej rekrutacji i nie otrzymaliście telefonicznej informacji o 2-gim etapie – dajcie znać!

Udostępnij ten wpis!

9 przemyślenia na temat „[Rekrutacja w Starostwie] Kandydaci proszą o interwencję!

 1. Rekrutacja się nie zakończyła. Rozmowy rekrutacyjne zostały rozłożone na kilka terminów. Ktoś po prostu umieścił złą informację na BIPie. Jak jeszcze nie dzwonili to zadzwonią 🙂 Powodzenia!

  1. Co to za bzdury. Oczywiście, że się zakończyła. Starosta unieważnił te konkursy i pewnie zrobi je od nowa.
   Całe szczęście, że ludzie nie boją się o tym mówić głośno.

 2. To skandal. Moja koleżanka zakwalifikowała się do rozmowy, a nie otrzymała żadnego telefonu! Ludzie stwarzajcie chociaż pozory, nawet jak wynik już jest ustawiony, bo przecież jest!!! Urzędy…

 3. Tymczasem zgłosiły się kolejne osoby, które nie otrzymały telefonu mimo iż zakwalifikowały się do drugiego etapu naboru.
  Napisze wniosek o wyjaśnienia i ponowne przeprowadzenie rekrutacji.

 4. No i po co im tylu kandydatów skoro zwycięzca może być tylko jeden 🙂 Kto miał wiedzieć to przecież wiedział 🙂 Chcieli oszczędzić innym czasu, tak cennego w dzisiejszych czasach. Poszłaby dziewczyna jedna z drugą i tylko by czas straciła.

 5. brak podstawowych wiadomości o życiu, widać od razu że nie są z PSLu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.