Relacja z sesji: Łęczyńskie prawo… „na lewo”?

fot: drugiobieg.org.pl

Początek sesji był prawdziwie teatralny. Oprócz tradycyjnego sprawozdania z pracy włodarza, były podziękowania (zapewne niewymuszone). Dyrektorzy łęczyńskich szkół dziękowali za boisko na którym „można grać w piłkę nożną” oraz za miasteczko rowerowe. Nie chodzi mi tutaj rzecz jasna o podważanie zasadności powstania tych inwestycji ale czytając takie listy czytelników jak ten (LINK), mam spore wątpliwości czy uczniowie również przyłączają się do tego „dziękczynnego chóru”. Może zwyczajnie mogą sobie na to pozwolić dlatego, że nie są od burmistrza zależni służbowo.

Dziękowała także radna Marzena Florek… za to, że w nowym budżecie znalazł się remont ul. Armii Krajowej. Być może gdyby radna Florek w grudniu 2012 nie zagłosowała przeciwko zwiększeniu budżetu na remont swojej ulicy, dziś mogłaby dziękować za wykonanie wszystkich prac (LINK).

Dowiedzieliśmy się również, że dobry gospodarz znacząco minął się z prawdą mówiąc w Radiu Lublin, że miasteczko rowerowe kosztowało „go” ponad 400 000 PLN. W rzeczywistości była to kwota o ok. 150 000 PLN niższa. Być może włodarz zagubił się w „natłoku” inwestycji, które można policzyć na palcach jednej ręki. (LINK)

Nadeszła pora na (również teatralne) wyjaśnienie sprawy prywatnego castingu. Ani trochę nie pomylił się co do jej rozwoju, radny Fijałkowski (LINK). Podczas dzisiejszej sesji radny Bogusław Góral – członek komisji rewizyjnej, która od początku uznawała skargę radnych opozycji za zasadną, zgłosił wniosek o bezzasadności tej skargi. (Tak zgadza się, bezzasadności. W tym zdaniu nie ma pomyłki) Radni opozycji mają jednak poważne wątpliwości, co do poprawności przyjęcia tej uchwały. Ich zdaniem stało się to z naruszeniem przepisów prawa oraz statutu naszego miasta.

Wynik głosowania wniosku Bogusława Górala był następujący:

Przeciwko głosowali: Zuzanna Lekan, Grzegorz Lendzion, Zbigniew Łagodziński, Lech Tor

Wstrzymali się: Grzegorz Pelica, Teresa Wnuk

Za głosowali:

Borkowska Krystyna
Florek Marzena
Góral Bogusław
Kubicki Jacek
Matczuk Krzysztof
Matysek Janusz
Mężyński Krzysztof
Misiewicz Roman
Nowak Piotr
Skibiński Jan
Sławomir Pogonowski
Warszawska Katarzyna
Małgorzata Olech

Jestem przekonany, że o castingu, złamanych procedurach oraz o powyższym głosowaniu jeszcze nie raz usłyszymy.

PS. Warto zaznaczyć, że przewodnicząca Borkowska w dzisiejszym „prestiżowym” wystąpieniu, nakreśliła radnym jak wyobraża sobie rolę i pracę opozycji w naszym mieście. Delikatnie przypominam Pani, że od Mińska dzieli nas 480, od Moskwy 1200 kilometrów, a PRL zakończył się „podobno” w 89 roku. 😉

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Relacja z sesji: Łęczyńskie prawo… „na lewo”?

  1. Przyjrzyj się dobrze Panu Berenardo, jest to człowiek znany nawet z Ł24, ale za taką politykę wypowiedzi, chwalenia Burmistrza i Władzy w mieście moderator „wszystkim nam znany” zawiesił mu konto.
    Tutaj w LLE wolno mu pisać, co myśli, a myśli- przemyśl te wypowiedzi Bernarda. a wnioski, niech pozostaną do ????.

  2. Ja myślę, że młodzi i nieposłuszni Panu Burmistrzowi radni są po prostu zazdrośni, że im się nic nie udaje zrobić a Panu Burmistrzowi wszystko. Bardzo dobrze, że mogą zobaczyć jak doświadczone osoby działają i dobrze, że te doświadczone osoby zwracają im uwagę i nakierunkowują na właściwe tory. Tylko, ze Ci młodzi radni wcale nie chcą słuchać i nie wyciągają wniosków.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.