[Rewitalizacja Podzamcza] Urząd wysyła zapytanie ofertowe do nieistniejącej firmy, a ta wygrywa konkurs! [Dokumenty]

Wyobraźcie sobie, że w kilka dni po rejestracji swojej firmy, wygrywacie w urzędowym konkursie realizację zadania za ponad 150 000 PLN? Mało realne? Dołóżmy zatem do tego fakt, że zaproszenie (z urzędu) do złożenia oferty otrzymujecie jeszcze przed zarejestrowaniem firmy. Niemożliwe? A jednak! Łęczyński poniedziałek bez kawy – zaczynamy! 😉

Wszystko zaczęło się jeszcze w grudniu ubiegłego roku, kiedy po publikacji zestawienia umów cywilnoprawnych przez urząd miejski w Łęcznej(LINK) otrzymałem wiadomość/prośbę od jednego z czytelników, abym zwrócił uwagę na pozycję 376 w zestawieniu. Była tam informacja, że 12 listopada 2015 ratusz podpisał umowę z firmą Kanska dot. wykonania „dokumentacji technicznej rewitalizacji Parku Podzamcze”. Zadanie kosztowało nas 154 365 PLN.

W sumie nic dziwnego. Ale po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że firma rozpoczęła działalność zaledwie 10 dni wcześniej (czyli 2 listopada 2015). Poniżej informacja z CEDIG (Centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej) potwierdzona również telefonicznie:


Firma ma swoją siedzibę… w mieszkaniu w bloku w podwarszawskim Piasecznie. Fotka bloku poniżej:

Nabierając więcej wątpliwości co do jakości przeprowadzonego konkursu, poprosiłem łęczyński urząd o odpowiedź na kilka pytań. Po ponad miesiącu oczekiwania na odpowiedzi nie na temat, otrzymałem w końcu protokół dotyczący ogłoszonego konkursu.


Wynika z niego, że w dniach 29 i 30 października 2015, ratusz zwrócił się E-MAILEM do firmy Kanska (która rozpoczęła działalność 2 listopada 2015) z prośbą o sporządzenie oferty na potrzeby konkursu. Dalszą część historii już pewnie znacie. Firma Kanska wygrała konkurs, proponując cenę o ponad 2 tysiące niższą niż oferent na drugim miejscu.

W ten oto sposób Leszek Włodarski (od dzisiaj nowy zastępca burmistrza) może rozpocząć pracę w urzędzie od konkretnego działania. Zalecam co najmniej wszczęcie postępowania wyjaśniającego w tej konkretnej sprawie. Może Panu pozwolą…

Swoją drogą bardzo zastanawiające jest w jaki sposób urząd miejski w Łęcznej wszedł w posiadanie adresu mailowego do firmy Kanska (próbowałem odnaleźć stronę firmy przez google – niestety bez rezultatu. Widoczny jest jedynie profil właścicielki w serwisie GOLDENLINE). Urzędnikom polecam przygotować solidną odpowiedź na to pytanie. Prokurator z pewnością o to zapyta 🙂

PS. Jeśli posiadacie informację, dotyczące tego jak i innych postępowań konkursowych/przetargowych prowadzonych przez nasz urząd, prześlijcie je na adres redakcja@lle24.pl – anonimowość jest zapewniona!

PS.2 10.02.2016 – Profil p. Beaty Kańskiej na portalu GoldenLine został usunięty. Google jeszcze wyszukuje stronę ale treści nie zobaczycie.

Udostępnij ten wpis!

30 przemyślenia na temat „[Rewitalizacja Podzamcza] Urząd wysyła zapytanie ofertowe do nieistniejącej firmy, a ta wygrywa konkurs! [Dokumenty]

 1. Wydu@@@@ ył Teo ze świtą mieszkańców i nic śmieje się z tego cóż to za gospodarz co go własny koń z kopyta traktuje

 2. O ile mi wiadomo, park znajduje się w miarę zadowalającym stanie. Gorzej z rejonem bardziej użytkowanym przez mieszkańców, zwanym potocznie wąwozem. Za rządów poprzedniego burmistrza terenem zajmowano się, dało się użytkować obecnie zarośniętą i popadającą w ruinę ścieżkę zdrowia i nie było aż tyle robactwa co teraz. Na obecną chwilę mamy zarośniętą dźungle, gdzie im bliżej lata tym bardziej strach wychodzić, ponieważ jest wylęgarnią kleszczy. Wstyd i hańba, mydlenie oczu ścieżką rowerową – ochyda 🙁

 3. Ciekawe czy wartość zamówienia została właściwie oszacowana i faktycznie nie przekracza ustawowego progu 30.000.00 euro i można było zastosować tryb zapytania ofertowego.

 4. Chciałabym przekazać kilka informacji celem uzupełnienia tematu rewitalizacji parku:
  1. Kiedy podczas spotkania z projektantami 19.01. padło pytanie do projektantów o ich wspólne jako zespół osiągnięcia, ich realizacje, gdzie można je zobaczyć i czy zajmowałi się już zabytkowym parkiem, to … Nastała niezręczna cisza. Państwo zaczęli wypowiadać się każdy z osobna, natomiast osiągnięć wspólnych nikt nie wymienił. Dlaczego? Bo takowe nie istnieją.
  2. Lata temu zlikwidowano 2 duże boiska: w środku Podzamcza i w parku pomiędzy Tewą a szkołą. W zamian pole uprawne na jednym, a na drugim widzimy łąkę z zaroślami zamiast trawy, zaniedbaną. Następnie na miejsce boiska do siatki postawiono kontener socjalny. Teraz boisko istniejące za placem zabaw zostanie również zlikwidowane. Nie dość, że mieszkańcy sami kosili część tego terenu żeby młodzież i dzieci mogły pograć w piłkę, to zostanie nam całkiem odebrany jedyny taki teren do gier i zabaw grupowych.
  3. We wrześniu sołectwo Podzamcze zadecydowało o budowie dużej altany ze stołami i ławkami, mieszczącej kilkadziesiąt osób, która ma pełnić funkcje przede wszystkim miejsca do organizacji zebrań. Miejsce usytuowania zostało ustalone z urzędem. Niestety urząd „zapomniał” przekazać tak ważnych informacji projektantom. W efekcie projekt uwzględnił altankę, tak altankę, mieszczącą kilka-kilknanascie osób w zupełnie innym miejscu.
  4. Rewitalizacja parku i doliny Wieprza i Świnki to nie tylko rewitalizacja miejsca, ale także tkanki społecznej. Z jednej strony będziemy spacerować po pięknym parku, a przez ulicę będziemy mogli oglądać blaszane kontenery socjalne, do których „za karę” pan burmistrz „przesiedli osoby specjalnie nie płacące rachunków i specjalnie dewastujące obecne lokale mieszkalne.” To są słowa burmistrza wypowiedziane na listopadowym posiedzeniu rady miejskiej.

 5. działam w branży ogrodniczej. wiele lubelskich firm na pewno złożyłoby oferty, gdyby wiedziało że gmina szuka kogos do zrobienia takiej dokumentacji. ale nic o tym nie słyszeliśmy.
  czy taka metoda – jak zapytanie mailem czterech wybranych firm – jest właściwa? 150 tys to ogromne pieniądze. skąd w ogole wybór tych czterech firm??

 6. 1. Czy ktokolwiek z Was zwrócił uwagę na doświadczenie p. Beaty, czy tylko emocjonujecie się tym, że firma nie istniała w momencie wysyłania zapytania ofertowego? Polecam sprawdzić profil na GoldenLine, który jest w treści artykułu.
  2. Czy widzicie coś bardzo dziwnego w sytuacji, w której poprzez polecenie słowne (tzn. ktoś polecił p. Beatę obecnym władzom) władze dotarły do niej i zaprosiły do przetargu?

  Można szukać dziury w całym, ale pamiętajcie, że posiadanie działalności X lat nie jest w niczym lepsze od nowo założonej, jeżeli ma się stosowne doświadczenie. Jest to tylko forma prawna, dzięki której można w takim przetargu wystartować.

  1. Idiota czy pracownik urzędu? Czy Ty nie widzisz, że tu nikt nie kwestionuje doświadczenia właścicielki. Kilkanaście tysięcy ludzi (poza Tobą) zauważyło, że mamy tu dziwną albo nawet nie dziwną zbieżność dat wysłania oferty, rejestracji firmy no i zwycięstwo w konkursie.
   Tłumaczenia Kuczyńskiego na urządmiejski24 są dla mnie tak wiarygodne jak wtedy gdy zaprzeczał, że jego żona nie znała pytań przy konkursie w mopsie.

  2. Odpowiedź.
   Szanowny panie M..ek
   Czy Ty wziąłbyś sobie np. projektanta, murarza, czy mechanika do naprawy własnego auta nie mając wiedzy, czy zrobi to uczciwie i dobrze – chyba nie?
   Qur.a to jakieś chore brać kogoś za tyle pieniędzy nie widząc wcześniejszych jego prac.
   Co się teraz dzieje w tym mieście pod rządami gospodarza?
   Za takie sprawy powinni zamykać do „Pierdla” bez możliwości otrzymania paczki.
   Oby tylko na koniec nie zadłużył nam miasta. 🙁 🙂

  3. Ja mam dla ciebie polecenie słowne – Zapie…aj do psychiatry póki jeszcze czas.

  4. 1. doświadczenie w dhv ? , a odsyłasz do internetu a strona nie istnieje, napisz proszę więcej bo ja nie znajduję tych wiadomości
   2. Domański oferta nr 3 – doradztwo jakieś? co ma z architekturą wspólnego ? dołącz wyjaśnienie, co było w głowie Pani Edyty która postępowanie prowadziła ? skąd pomysł na te firmy ?
   te firmy czyli osobista działalność – trudno znaleśc adresy stron , jeżeli istnieją, e-maile, mam nadzieję że to wszystko wyjaśni na może konferencji prowadząca z patronem

  5. Nie ma takiego użytkownika 🙁
   Osoba której szukasz nie może zostać znaleziona lub nie ma jeszcze profilu na GoldenLine.
   Ojej… i co teraz?
   Nie panikuj. Sprawdź czy wpisany adres jest poprawny.

   Proszę podaj prawidłowy link bo mi sie otwiera to co wyżej !

 7. Poczta: Piaseczno
  Kod pocztowy: 05-500
  Ulica: Pelikanów 2C/13
  Miejscowość: Piaseczn /ciach/
  /Dane które podajesz, znajdują się w trzecim screenie od góry wpisu. Nie ma sensu ich powtarzać .Bartol/

 8. Nie takie przekręty pod dywan łęczyński zamieciono. Można zakłady u buka przyjmować czy coś im zrobią czy nie

 9. Oj, wydaje mi się, że o tej sprawie będzie głośno, zainteresował się nią nawet oficjalny profil Partii KORWIN na facebooku (185 tys like’ów), więc może być ciekawie 😉

 10. Jedno pytanie, czy spawa trafiła już do prokuratury z podejrzeniem popełnienia przestępstwa?

  1. Na tą chwilę jedynie UZP. Czekam na jeszcze jeden udip z urzędu aby komplet dokumentów przekazać prokuraturze.

 11. Pomijajac cały fakt a gdzie referencje ? Doświadczenie ? Prosze zobaczyc jak robi zapytanie pzaz łęczyński. Jawnie otwarcie i z wymaganymi referencjami. To jakiś szwindel jest. Ma nadzieje ze trafi do rozgarnietego prokuratora.

 12. Naiwny ten co wierzył że to przejrzysta gmina z burmistrzem który nie ma nic do ukrycia. Ciekawe co wymyślą urzędnicy? Skąd mieli kontakt do firmy, która nie istniała. Ciekawe czy przyjdzie komuś na to pytanie odpowiedzieć w siedzibie lubelskiej prokuratury.

 13. Takie rzeczy zgłasza się zawsze na prokuraturę przecież. Bo widać w tym na pierwszy rzut oka że prawo zostało złamane.

 14. Szanowny Panie Vice może szukali kogoś na to miejsce, by było z kim podzielić się odpowiedzialnością.
  Zazwyczaj rzadko kiedy odpowiada ten co jest na samej górze.
  Zawsze znajdą kozła.
  Proponuję dobrze wszystko i ze zrozumieniem czytać a przede wszystkim zastanowić się ze dwa razy, jak coś będzie musiał Pan podpisywać.
  A co na to teraz odpowiedzą radni wspólnej sakwy, co unoszą ręce ku górze?
  Dadzą pieniądze, czy ch…? 😉

 15. Łęczna to nie miasto to folwark prywatny zarządzany rozbójniczo i kumoterska przez gumofilca co to przeźroczystego udaje

 16. Jeżeli to prawda to gratuluje sukcesu odkrycia skandalu ,trzeba to nagłośnić niech ludzie wiedzą co sie dzieje !!!!

  1. to co tam odkryli to amatorszczyzna i dziadostwo. Na setki milionów zł opierdala mafia WSI polszczajce. O ilu przekrętach sie wie, ale o ilu sie nie wie! 🙂 Jakie wałki były przy budowach stadionów 🙂 Stadion wart góra 400-500 mln kosztował polszczajce chujniajce ponad 2 mld zł, autostrady to samo, korweta gawron – to samo miliardy zł wtopione w skorupe 😉
   itd itd itd, mozna wymieniać bez końca. Jak tu ruski nie zrobi nalotu dywanowego z małymi bombami atomowymi to tu sie nic nie zmieni.

   1. Zaczyna się od małych rzeczy, do stadionu i autostrad jeszcze dojdziemy a jak nie ten rząd to na pewno następny.

    1. A na końcu rozpier*** największy przekręt z wszystkich czyli ZUS. Odkładasz przez całe życie 600.000, dostajesz emeryturę tak jakbyś odłożył 300.000, a jak umierasz to te 300.000 kradną od twoich spadkobierców.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.