Sebastian Pawlak: „Lub czasopisma” po łęczyńsku (Audio)

Plan pracy Rady oraz komisji rewizyjnej przyjęte zostały po terminie przewidzianym w statucie gminy. I tłumaczenia „bo sesji w styczniu nie było”. A także upieranie się przy swojej racji, choć wojewoda wskazuje na co innego. To właśnie absurdy, które są domeną łęczyńskiej doktryny prawnej.

Gdy grupa radnych składała projekt uchwały wprowadzającej ulgi w opłatach za przedszkola musieliśmy przejść całą proceduralną mitręgę, aby nikt nie zarzucił nam łamania statutu. Nasz projekt był sprawdzany przez urzędników punkt po punkcie. A takiego merytorycznego uzasadnienia, jak przygotowaliśmy, nie miał chyba żaden projekt burmistrza.

Ale ta dokładność stosowana jest tylko do inicjatyw opozycji (AUDIO TUTAJ).

Oto podczas ostatniej sesji (27 lutego) mieliśmy do czynienia z sytuacją, że przedstawione nam projekty uchwał w sprawie uchwalenia planu pracy Rady oraz komisji rewizyjnej są ewidentnie na bakier ze statutem gminy.

Przewodnicząca komisji rewizyjnej dopiero na sesji przedstawiła do zatwierdzenia plan swojej pracy, choć trzeba go uchwalić do…

Ciąg dalszy artykułu oraz kolejny plik dźwiękowy, przeczytacie i usłyszycie na:
<< Blogu radnego Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

3 komentarze do artykułu "Sebastian Pawlak: „Lub czasopisma” po łęczyńsku (Audio)"

  1. abc pisze:

    Na wszystkich portalach poruszmy temat diet. Może też na leczna.pl bo przecież to burmistrz inspirował ten artykuł. Ale jak rada i prawnik ma w nosie przestrzeganie prawa to jest dobrze? Diety ważniejsze przecież, a Kosiarski się z was śmieje i cieszy się, że może odetchnąć i przykryć swoje wpadki.

  2. Bartol pisze:

    Jeśli chodzi Ci o artykuł o dietach, to będzie on opublikowany jeszcze dzisiaj. Najwidoczniej pomyliłeś ten serwis z urzadmiejski24, a jest pewna różnica nawet w nazwie 😉 Zapraszam za kilka godzin.

  3. sba pisze:

    widze ze kwestia poruszona w piatkowym dzienniku wschodnim na tej stronie poruszona nie bedzie. mamy jedna strone urzedu a druga strone radnych gdzie lizemy wlasne tylki a ludziom sie przekazuje co wygodne.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes