Skarga na Winiarskiego bezzasadna! Nagroda dla radnej nauczycielki! [Audio] [Wynik głosowania]

Środowych(28.10.2015) obrad rady miejskiej zdecydowanie nie można zaliczyć do nudnych! 😉
Czy pamiętacie jeszcze newsa o kolejnej „udanej” rekrutacji w szkole podległej burmistrzowi?(LINK) Podczas ostatniej sesji, radni zajmowali się skargą nauczyciela na działalność dyrektora szkoły Sławomira Winiarskiego. Kilka tygodni temu, sprawę weryfikowała też komisja rewizyjna(6 osób), która jak wiadomo znajduje się w rękach wąsatej koalicji. Wynik sprawdzania nie mógł być inny – skarga jest bezzasadna, orzekła większość. Na tym jednak nie koniec, bo wśród radnych nastąpił wyłom. Część członków komisji nie zgadzała się z takim werdyktem i przygotowała uchwałę, która uznawała skargę na dyrektora za zasadną. Poniżej nagranie na którym radna Jaskułecka, reprezentująca mniejszość, zaprezentowała projekt uchwały wraz ze szczegółowym uzasadnieniem. W mojej opinii uzasadnienie doskonale wypunktowało błędy dyr Winiarskiego.

Po odczytaniu projektu, radna złożyła wniosek aby z głosowania wyłączyć radną Agnieszkę Mutwicką i Małgorzatę Makarę z uwagi na fakt, że obie panie są pracownicami dyr Winiarskiego.

Jednak zdaniem urzędowego radcy prawnego, fakt zatrudnienia radnych u osoby, której sprawa będzie za chwilę podejmowana, nie jest podstawą do wykluczenia takich radnych z głosowania. Prawda, że oczywiste? 😉

Projekt uchwały, a także całą sprawę podsumował także radny Fijałkowski:

Ponowił on także wniosek o wyłączenie z głosowania obu pań, podając jednocześnie argumenty w postaci orzeczeń sądów, które w podobnych sprawach uchylały podjęte przez radnych uchwały. Urzędowy radca pozostał jednak nieugięty, a same zainteresowane równiez nie kwapiły się by zrezygnować z możliwości oddania głosu w tej konkretnej sprawie.

Pojawiła się też dość zaskakująca informacja. Otóż radna Makara, która jednocześnie jest nauczycielem w szkole dyr Winiarskiego podczas niedawnych obchodów święta edukacji narodowej, została nagrodzona. Informacja ta wywołała spore poruszenie wśród radnych. Niestety nie dowiedzieliśmy się jakie było uzasadnienie tej nagrody. W zamian za to możecie posłuchać jak z całej sytuacji próbowała wybrnąć „prestiżowa” przewodnicząca. Mogło być spokojnie, a tymczasem jak w dowcipie – niesmak pozostał 😉

Na zasadzie ustawy o dostępie do informacji poprosiłem burmistrza o przekazanie mi listy osób oraz wysokości nagród pieniężnych ,przyznanych podczas minionego święta nauczyciela.

Dyrektor Winiarski korzystając z okazji jeszcze raz wyjaśnił jak sprawa wyglądała z jego perspektywy. Zaznaczył także że złożył p. Okoń propozycję dalszej współpracy. Jaką? Posłuchajcie:

Do wyjaśnień dyrektora Winiarskiego odniosła się Wiesława Stec (związki zawodowe), która podczas sesji reprezentowała p. Annę Okoń. Okazało się, że złożona na piśmie propozycja posiadała rażące błędy i braki, co w finale uniemożliwiło jej przyjęcie. Borkowska i tutaj starała się bronić do końca linii władzy.

Finalnie radni stosunkiem głosów 12 do 8 uchwalili, że skarga na działalność dyrektora szkoły jest bezzasadna. Tradycyjnie jestem Wam winny wyniki głosowania (oczywiście będą to imienne wyniki):

Głos za uznaniem skargi na działalność Winiarskiego za bezzasadną:
Krystyna Borkowska
Krzysztof Matczuk
Grażyna Bednarska
Wiesław Drabik
Jarosław Łuczyński
Elżbieta Korszla
Anna Filipiak
Łukasz Sawicki
Jan Skibiński
Małgorzata Makara (nauczycielka w szkole dyr Winiarskiego)
Piotr Nowak
Teodozja Syta

Za uznaniem powyższej skargi za zasadną głosowali:
Mariusz Fijałkowski
Grzegorz Lendzion
Zbigniew Łagodziński
Jakub Jasielski
Adam Susz
Sebastian Pawlak
Jadwiga Jaskułecka
Danuta Szychta-Zagwozdzka

Od głosu wstrzymała się radna Agnieszka Mutwicka (która od niedawna pracuje w szkole dyr Winiarskiego). Ta sama, która na ostatniej sesji jako jedyna broniła dyrektora.

Tym razem wnioski wyciągnijcie sami, są bowiem zbyt oczywiste by o nich pisać 🙂

Udostępnij ten wpis!

11 przemyślenia na temat „Skarga na Winiarskiego bezzasadna! Nagroda dla radnej nauczycielki! [Audio] [Wynik głosowania]

 1. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy – skoro skarga jest zasadna – rodzice dzieci, których uczyła p. Okoń powinni się za nią wstawić, a tak nie jest. Nie przeczytałam nigdzie ani jednego pozytywnego komentarza na temat metod wychowawczych tej pani. Podejrzewam, że były na nią skargi i dlatego została przesunięta na świetlicę, ani nie dostała wychowawstwa. Od tej strony nikt nie pomyślał. A wieloletnie doświadczenie wcale nie oznacza efektywności.
  Nie bronię władz, dyrektora, radnych, ale i nie stanę w obronie tej nauczycielki.

  1. Tyle, że nikt z koalicji takich dowodów przeciwko tej Pani nie przedstawił. Gdyby je mieli jestem przekonany, że by ich użyli.

 2. Odp. dla Irka!
  Mam nadzieję, że czegoś ciekawego od Ciebie się dowiemy.
  Ale proponowałbym abyś za bardzo się nie „uruchamiał” jak to mówi Ferdynand K. do serialowej Halinki.
  W krytyce osób wymienianych z imienia czy nazwiska warto pamiętać, że są tacy, co tylko czekają na to, by donieść na Ciebie, czy na mnie do prokuratora.
  Chyba Wiesz kogo mam na myśli – znanych nam wszystkim i opisywanych tu na LLE „panuf” na literkę „K”
  Pamiętasz kogoś takiego jak 'Bernardo”? – na DW ” pisał fajnie krytykując władzę o sobie już nie wspomnę.
  Po takim wpisie na DW przez kogoś kto się nazwał
  ~prawnik to się zaczęło.
  cyt. Napisano 23 August 2013 – 06:38 AM
  „nareszcie skończy się obrażanie w sieci jest wyrok Sądu Najwyższego pozwalający na ujawnianie obrazliwych wpisów.
  No i ci z ukrytymi nickami będą wyłowieni”.
  – Tak od „obrazliwych” wpisów, tak napisał ten od błędów w tekście – chyba wiesz teraz, kogo mam na myśli i kto takie zawiadomienie złożył?
  – i posypały się wezwania do osób na komendę.
  Tylko niektórzy tacy jak „Bernardo” , czy inni się już wycofali a ja piszę sobie dalej.
  Także panie Irek uważaj na tych je…ych donosicieli by pisząc o nich prawdę starać się nie obrazić. 🙁 🙂

  1. Ferdynand K dziękuje za cenne rady, na pewno mi się przydadzą. Co do „uruchamiania” to był już ostatni raz. Panuw na literę K zostawię w spokoju.Stare rany muszą się zagoić. Zmieniłem swoje życie, i czuję się coraz lepiej w nowym miejscu. Ludzie tutaj są serdeczni i mili dla drugiego.
   Przepraszam Wszystkich, których nadszarpnąłem zaufaniem, oraz tych których obrażałem swoimi słowami. Jestem świadomy, że czasem nie powinienem być zbyt szczery! Teraz to widzę 🙂
   To jest mój ostatni komentarz dotyczący mojej przeszłości. Od dziś przestaje być tym kim byłem kiedyś 🙂
   Życzę wytrwałości i szczęścia Tobie Ferdziu K i Wszystkim czytelnikom bloga LLE24
   Irek

 3. A to pewnie opublikujecie: fama niesie, że pani radna/ nowa nauczycielka jest już na długotrwałym zwolnieniu. Sprawdźcie to, informacja z dobrego źródła (a jeśli okaże się plotką to źródło będzie spalone).

 4. Już zaczyna się mówić w programach TV, że wygrany PIS – Jarosław K powinien rozgonić to towarzystwo w tzn. w samorządach zrobić przyśpieszone wybory, bo jak widzimy nie tylko w Łęcznej jest klika – to jest wszędzie miasta gminy – tylko układy i powiązania.
  Łęczna jest dla nas przykładem anomalii tej władzy, które pokazuje Bartol na LLE 24 a co się dzieje w całej Polsce?

  Ps.
  Kurde,a tak na poważnie:
  Co Wy byście zrobili dla swojego szefa by mu podziękować za nagrodę w pracy? 😉

 5. Borkowska musiała ratować sytuację, bo zaraz na jaw wyszłoby jaka to nagroda i za co. Komentarz obiektywnej radnej Makary żałosny i w ogóle nie związany z nagrodą. Bronią swój swego to i nagrody są.

 6. Jajca, wąsaci zrobią wszystko, żeby zamieść tą sprawę pod dywan. Zakrzyczeć temat, banda klakierów poklaszcze, może się nie zorientują.
  Sztand… Borkowską wyprowadzić! Dawajcie więcej takich nagrań.

 7. Cyrk i komedia!!!! Wyje.ac ta borkowska i kosiarskiego!!!! Normalnie gorzej niez w sejmie!! Mysle ze w nast wyborach skoncza jak PO, czego im z calego serca zycze!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.